Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Okurlarla Hasbihal

28 Nisan 2010 Çarşamba

Okurlarla Hasbihal

Bu köşede ilk yazımı 2008 yılının Mayıs ayında başlamıştım.

Bana bu sitede yazarlık teklif edilince hep tereddüt içindeydim. Acaba her hafta yazabilir miyim soruları vardı aklımda.

Ama Yayın Yönetmenimiz Kemal Bey’in teşviki ile bugüne kadar epeyce yazılar yazdık.

İnşallah bundan sonra da yazmaya devam ederiz.

Neredeyse iki yıl oldu fakat bu zaman zarfı içinde okuyucularımla hiç hasbihal yapamadım.

Bütün okuyucularıma  teveccüh gösterip köşemizi ziyaret edip, yazılarımızı okuma zahmeti gösterdikleri için çok teşekkür ediyorum.

En başta şunu söyleyeyim; herkesin bir fikri ve düşüncesi olabilir. Bunları kimileri kabul eder, kimileri de etmeyebilir.

Ancak saygı çerçevesi içerisinde bu düşüncelere karşı yorumlar yapılır.

Kimsenin kimseye hakaret etme lüksü yoktur, olamaz da.

Eğer o fikir ve düşünceleri kabul etmiyorsa, niçinlerini, nedenlerini araştırır ve delillerini ortaya koyar ve karşı tarafı ikna etmeye çalışır.

Bana yapılan yorumlarda teşvik olduğu gibi belden vurmalar da çok oldu.

Yine de sağ olsunlar o okuyucularım.

Şunu açık yüreklilikle söyleyeyim; ben hiçbir zaman TSK düşmanı olmadım. Böyle bir şey söz konusu olamaz.

Ben de gittim aslanlar gibi askerliğimi yaptım. 18 ayımı bu vatan için harcadım. Yeri gelirse tekrar giderim, bundan da hiç gocunmam ve büyük bir şeref duyarım.

Benim TSK ile ilgili yazılarımda tek derdim TSK’yı yozlaştıran, halkın sevgisine gölge düşürmeye çalışan, sırf görevi askerlik yapmak iken siyaset yapan, halkı kışkırtan Paşalarla.

Herkes bilir ki, asker ocağı Peygamber Ocağı gibidir. Her Türk genci bu bilinçle yetiştiriliyor. Askerde öğrendiğimiz en can alıcı söylem de “Her Türk asker doğar” sözleri.

Biz askere giderken düğüne gider gibi davulla zurnayla gideriz.

Arkası kalın olanlar gibi bedelliye sırtımızı dayamayız. Ya da bizim dayımız, emmimiz yoktur en müstesna yerlerde askerlik yapmak için.

Biz yüreğimizle askerliğimizi yaparız.

Hal böyleyken niçin hem dışarıda bulunan hem de muvazzaf paşalar ve ağalar TSK’nın itibarını zedeliyorlar?

Şu an cezaevlerinde olan Paşalarımız niye bu hale düştüklerini düşündüler mi hiç?

Ya da cezaevlerinden kaçıp da hastane köşelerinde keyif çatıyorlar?

Ben tekrar üstüne basa basa söylüyorum; Ben her zaman böyle bir şerefli Ordu’da askerlik yaptığım için onur duyuyorum. İçinde böylesi insanları barındırmış olsa da.

….

İki bölüm halinde yazdığım “Kütüphaneci Mustafa Efendi ve Eşeği” adlı yazımda bir alıntı yapmıştım. Aslında alıntı yaptığım yazı bana çok sevdiğim Elektrik Mühendisi Naci Başer Amcamızdan gelmişti. Çok beğendiğim bu yazıyı okurlarımla paylaşmak istedim ama mutlaka kaynağına ulaşmam gerekliydi. Naci Amcamıza ulaşıp bu alıntıyı nereden aldığını söyledim. O da yeğeni tarafından gönderildiğini söyledi. Hemen yeğeni Filiz Hanım’a ulaşıp ondan kaynak istedim.

Kendileri de sağ olsunlar alıntı yaptığı internet sitesinin adresini verdiler. Ben de bunu köşemde yayınladım.

Ancak okurlarımdan biri bunun Ahmet Şerif İzgören’in “Süpermen Türk Olsaydı Pelerini Annesi Bağlardı” adlı eserinden alıntı olduğunu söyledi.

Ben hiçbir zaman yapılan emeği göz ardı etmem.

Kim yazmışsa onun adını yazmaya çabalarım. Yazımda ancak internet sitesinin adresini bulabildim ve bunu da okurlarımla paylaştım.

Bana kaynağını gösteren okuruma da sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bir okurum da “MHP Ateşle Oynuyor” adlı yazıma uzunca yorum getirmişler. Aslında en başta biraz kalp kırıcı cümleler kurmuştu ama daha sonra hatasını anlayarak bana çok naif bir yorum göndermiş.

Nasip olursa bu yorumu da sizlerle bir dahaki yazımızda paylaşmak istiyorum.

Eğer böyle yorumlar olursa her zaman benim köşem herkese açıktır. Yeter ki bu köşede bazı şeyler paylaşılsın.

Güzellikler paylaşılarak ayrı bir zevk alınsın, fikirler paylaşılarak farklı fikirlerden harman oluşsun.

Sonuçta biz bu ülke için varız.

Herkes bu ülkeye bir şeyler katmak zorundadır. Kimimiz kalemimizle, kimimiz sanatımızla, kimimiz emeğimizle, kimimiz fikirlerimizle, kimimiz gönlümüzle bir şeyler katıyor.

Bu ülke için bir şeyler katamayanlar varsa o da bizim eksikliğimiz.

Onları da bizlerin yönlendirmesi ve teşvik etmesi gerekmektedir.

Bu ülke herkese muhtaç, herkes de bu ülkeye…

Bunu hiç unutmayalım.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5916 defa okunmuştur
:)))
meryemce
' bu ülke herkese muhtaç,herkeste bu ülkeye'.başka söze ne hacet.
03 Mayıs 2010 Pazartesi 19:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hasbihale dair
eyyüb uğur
sevgili cezmi yazıllarınızı mümkün olduğu kadar takip etmeye çalışıyorum yüreğine lalemine kuvvet şunu bilki eleştiriye açık olman sana yazarlıkta aşama kazandırır en yersiz ve saçma eleştiriden bile çok güzel ve ince fikirler çıkar hiçbir şey yersiz değildir zerreninde kürreninde hacmince yeri vardır
02 Mayıs 2010 Pazar 19:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Samimiyet
Salim YILMAZ
Cezmi bey yazılarınızı beğeniyle takip ediyoruz.Kemal bozkurt kardeşimide sizi ve diğer yzarları yazmaya teşvik ettiği için tebrik ediyorum.Bizim yazarlarımız sorgulayıcı olmalı diyorum.Demekki asker üzerine size fazla eleştiri gelmiş,sizde savunma yapmışsınız.Bu konuda duygudan ziyade akıl ön planda olmalı diye düşünüyorum.Yanlışlıkların üzerine gidlmelidir.Samimi,içten yazılarınızın devamını bekliyoruz
02 Mayıs 2010 Pazar 15:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Sen Koşmana Bak
Yavuz komşu
Komşum,yazılarını genel olarak beğeniyor ve takdir ediyorum.Değişen dünyada değişen değerleri kabul etmek istemeyenler herzaman olacaktır.Sayıları önceden çok da olsa herzaman olacaklardır.Sen bunlardan gocunma.Ayrıca kimse kimsenin vatanseverliğini,dindarlığını,dine karşıtlığını vs.sorgulama makamı değildir.Ben seni yakından tanıyan bir komşum olarak, yazılarını okuyan herkese şunu söyleyebilirim:Cezmi Bey bu ülkenin Anadolu kokan,dürüst ve hoşgörülü bir insanıdır.Saygılar.Av.MŞE
01 Mayıs 2010 Cumartesi 13:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gülü seven dikenine katlanır
ahmet müfit kutlu
Selam Meyvalı ağacı taşlarlarmış. Sabırla koruk ,helva olurmuş. Hak bellediğin yola yalnız gideceksin . Sağlık ve esenlikler dileğiyle ...
30 Nisan 2010 Cuma 15:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri