Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Selam Olsun Sana Ey Ramazan..!

Salı :

SELAM OLSUN SANA EY RAMAZAN

 

 

Selam olsun sana Ramazan…

Selam olsun sana oruç…

Selam olsun sana sahur…

Selam olsun sana iftar…

Selam olsun sana teravihler, vakitler, teheccüdler…

Selam olsun sana leyletü’l kadr…

Selam olsun sana iftar topu…

Selam olsun sana ey Ramazan Davulcusu…

Selam olsun sana mukabeleler, hatimler…

Selam olsun sana salavatlar, tekbirler…

 

 

Ne iyi ettiniz de geldiniz. Safalar, muhabbetler getirdiniz. Hanelerimiz sizinle şen oldu, camilerimiz neş’e buldu. Sizler sayesinde kardeşlik duyguları yüceldi, dostluklar pekişti.

 

Allah sizin yüzü suyu hürmetine şeytanları zincirledi Sizler sayesinde yurdumuz huzur buldu. İnsanlar birbirlerine karşı daha müşfik, daha merhametli ve daha saygın davranır oldular.

 

Sofralar sizinle bereketlendi, tabakların sayısı sizinle daha da arttı. Paylaşmanın ulviliği sizinle ziyadeleşti. Nimetin kadr-u kıymeti sizinle bilindi. Açlığın, susuzluğun ne olduğu sizinle daha iyi anlaşıldı. Sizin sayenizde açlıkla mücadele edenlere karşı kalpler daha da acınır oldu.

 

Ramazan sende gizlenmiş binbir geceden daha kıymetli olan Kadir gecesi var. İşte o gece sayesinde mü'minler melekler gibi saf ve tertemiz olmanın yarışına girecekler.

 

Sabrın ve şükrün ne olduğunu oruç tutan mü'minler çok iyi anladılar. Mü'minler; olmayınca sabretmenin, olduğunda da şükretmenin gerektiğini, insan hayatında sabrın ve şükrün ne büyük anlamlar ifade ettiğini beyinlerine ve gönüllerine nakşettiler.

 

Camiler boyunları bükükken, sizler sayesinde mü'minler safların sayısını çoğaltarak neşelendirdiler. Hiç susmaz oldu diller Kur’anlar okuyarak, salâvatlar, tekbirler getirerek. Herkes daha fazla cüz okumanın, daha fazla tesbih çekmenin tatlı bir telaşı içine girdiler.

           

İyi ki geldiniz sizler… İnsanlık farklı değerlerin, değerini anlamaya başladılar. Gelişiniz muhteşem oldu ama ya gidişiniz… Evet, gidişiniz büyük bir matem olacak. Belki camilerimiz, hanelerimiz sizlerin gidişiyle hüzünlenecek.

 

Mü'minler sizler sayesinde sevap hanelerini tıka basa doldururken acaba sizden sonra da aynı mı kalacaklar? Yoksa Ramazan’da sizler sayesinde kazandıkları farklılıklarının farkına varmayıp yine eski hallerine mi dönecekler?

 

Ne diyelim, Allah her anımızı Ramazan gibi eyleyerek, farz namazlarla, kur’anlarla, salâvatlarla, tekbirlerle, nafile ibadetlerle,  yardımlaşmayla, acıma duygularıyla, paylaşmayla hemhal eylesin.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 10992 defa okunmuştur
ramazan-ı şerif
huzunlu gurbet
camilerimiz, hanelerimiz sizlerin gidişiyle hüzünlenecek..ewt malesef günümüz sorunu da bu zaten sadece namaz ramazan ayında farz kılınmış gibi bi hava oluşuyor...
29 Temmuz 2011 Cuma 19:48
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ebu Hureyre (radiyallahu anh) anlatıyor:
eslem zümra
Ebu Hureyre (radiyallahu anh) anlatıyor: “Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: “Kim Allah Teala yolunda bir gun oruc tutsa, Allah onunla ates arasına, genisligi sema ile arz arasini tutan bir hendek kilar.” Tirmizi, Cihad 3, (1624).
06 Şubat 2010 Cumartesi 19:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
şehr-i ramazan
eslem zümra
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.. bir kez daha bu mübarek aya erişmeye nasip eden Rabbime sonsuz şükürler olsun... ne mutlu bu mübarek aya erişip bu ayın hakkını verenlere ...Ramazan kimden razıysa ne mutlu o kişilere...... Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. (ibni Nasr)
06 Şubat 2010 Cumartesi 19:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ramazanın Güzelliği..
Suskun Asil
Cezmi Bey, Güzel düşüncelerinizi kaleme aldığınız ve bizlerle paylaşdığınız için teşekkür ederim. Keşke İnsanlar hergün Ramazanmış gibi olabilseler ne güzel olurdu değilmi?? Selam ve Saygılar..
31 Ağustos 2009 Pazartesi 00:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hoş geldin bolluk ve bereket ayı .
zeynep bozkurt
bu güzel paylaşımınız için tebrikler cezmi bey. Ben 7 yaşında oruca başladım.ne kadar güzeldi çocukluğumuzdaki ramazan,birkaç arkadaşımla birlikte sevdiğimiz iftarlıklarımızıda yanımıza alarak mutlulukla iftar topunun atılmasını beklerdik.fakat şimdi öylemi? koca insanların sokakta ellerinde sigaralarıyla dolaşmalarını üzüntüyle seyrediyorum insanları oruç tutmadıklarından ziyede birbirlerine olan saygısızlıklarını eleştiriyorum bu bize sunulan kıymet biçilmez ayın değerini bilerek yaşayalım.
14 Eylül 2008 Pazar 00:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri