Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

TSK Neden Üretemiyor?

06.11.2009 19:37

TSK Neden Üretemiyor?

Muasır ve irtica…

Biri çağdaşlık diğeri de gericiliği ifade ediyor.

Bunları kullananlar da ülkemizin muasır medeniyet seviyesine çıkmak isteyen güruh. Ama kelimeler ise her nedense eskilerden kalma kelimeler.

Tabii ki herkes ister ülkemizin en muasır seviyeye çıkmasını. Her vatansever bu düşüncededir.

Haliyle Türk Silahlı Kuvvetleri için de bu geçerlidir.

Ancak hiç göründüğü gibi değil.

Ne yapıyor bizim anlı şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri; önüne geçeni andıçlıyor, fişliyor. Hem de en gülünç yöntemlerle.

En son yaptığı icraat ise evlere şenlik.

Her şey yetmiyormuş gibi şimdi de internet siteleri de fişlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri 28 Şubat döneminden bu yana dernekler, sendikalar, okullar, kafeler, hastaneler, eczaneler, hatta Atatürkçü dernekler bile fişlenmişti. Ve fişlerken de bahaneler hazır; piknik yapmak, saz çalıp türkü söylemek, peruk satmak. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok arayıp tarayıp uğraştığı listede kimler vardı?

Adıyaman Menzil Grubu, Nakşibendi Tarikatı Erenköy Grubu, Fethullah Gülen Grubu, Süleymancılar Grubu, Hakikatçiler Grubu, Milli Görüş Grubu, Es’ad Coşan Grubu. Bu gruplar İslami Gruplar. Bunun yanı sıra ÖDP, İnsan Hakları Derneği, Emek Partisi, KESK, DİSK, Atatürkçü Düşünce Derneği, CHP, İP, Tabibler Odası gibi ilginç kurum ve kuruluşlar da nasibini almışlar.

Bunların yanı sıra birçok kaymakam, daire başkanları bile fişlenmiş.

Fişlenen fişlenene.

En son fişlenen internet siteleri için ne garip ifadeler kullanmışlar?

Gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri F. Gülen sitesi, irticai haber sitesi, bölücü internet sitesi, TSK karşıtı, milliyetçi, haber sitesi, Fethullahçı, devrimci halkın sitesi, azınlıklar sitesi, Yahudi yanlısı gibi akla hayale gelmeyecek ifadelerle işine gelmeyen siteleri fişlemiş.

Bu kurumumuzun hiç işi yok mu?

Neden boş işlerle uğraşıyor?

Eğitimin yanında niye üretimi düşünmüyorlar?

Hiç akıllarına gelmiyor mu silahlanma konusunda niye dışarıya bağımlıyız?

Silahlanma konusunda ABD, İsrail, İngiltere, Rusya gibi ülkelere neden bağımlı kalalım ki?

Bunun için kafayı neden yormuyorlar Sayın Paşalarımız, Komutanlarımız?

Büyük düşünmenin sancısını neden çekmiyorlar?

Son birkaç yılda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kamuoyunda epeyce itibarı sarsıldı, güvenirliliğinde büyük düşüş yaşandı.

Kim bilir belki de ordu içinde büyük bir güç kaybının sancısı var.

Güçler kavgası da olabilir mi?

Ordu içerisinde yeni bir anlayışın yolu açılacak mı?

Zamanla her şeyi göreceğiz.

Belki bu birkaç yıl sonra, belki de daha birkaç dönem sonra.

Bekleyelim ve görelim…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5558 defa okunmuştur
at gözlükleriyle bakarsan üretemiyor dersin
kemalist kemalçi
şanlı TÜRK ORDUSU üretiyor ama bunu aşıkar şekilde yapmıyor yani korkak amerikalılar gibi üretmeden reklamını yapıp aya gitmeden aya gittik demiyor aya gönderdik deye kandırdıkları pilotlarıda öldürmüyor askerlik yapmaktan kacanlar ve hata ççççççç bile gönderemiyen çççççç sadece iftira ve karalama kanpanyalarıyla kendi alcaklıklarının üstünü örtmeye calışıyorlar
26 Kasım 2009 Perşembe 14:26
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ORDUYA SADAKAT ŞEREFİMİZDİR.
EMEK BİLECEN
Aslında TSK üretiyor ama herşeyi değil belkide dünya da üretilmemiş bir sistemi bu sistemin adı fırtına. fırtına TSK nın göğsünü aynı zamanda TÜRK milletinin de göğsünü kabartan bir çeşit hareketli top. tamamen TÜRK mühendisler tarafından yapılan ama öne çıkarılamayan bir sistem dört farklı zamanda atılan top mermileri aynı anda aynı hedefe düşüyor. işin aslı TSK nın ülke içi savunma ve güvenlik faaliyetlerine ayırdığı para ile arge çalışması yapılsa göğsümüzü ağartacak bir çok fırtınalar yapma imkanı doğar. harbiye marşında olduğu gibi yarattığı dehalar semalara yükselir. çok güzel bir cümle ama maalesefdir ki şanlı ordumuzun başkomutanı Mustafa Kemal ATATÜRK ünde dediği gibi dahili ve harici bedhahların olacaktır. içeride ve dışarıda gözle görülmeyen faaliyetler her zaman olduğu gibi devam etmektedir. unutulmamalıdır ki TÜRK milleti daima yılmadan, bıkmadan ve usanmadan şunu söyler; ORDUYA SADAKAT ŞEREFİMİZDİR.
12 Kasım 2009 Perşembe 21:27
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
nurcular
ahmet
diğer cemaatlerin asker bir alıp veremediği yok. ESAS problem NURCULAR. Sadece Nurcuların askeriye ile çatışması var. Türkiyenin en büyük tehlikeli örgütü En büyük psikolojik partisi olan NURCUSPOR partisidir. Sülük gibi yapışırlar. Kanınızı emerler. Farkında bile olamazsınız. Farkında olup atmek isteseniz KANAMA yapar. NURCULAR BU KADAR AŞAĞILIK BİR CEMAATTİR.
10 Kasım 2009 Salı 08:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Pes Doğrusu
cihangir
Hala herşeye rağmen Cunta yalakaları var.Neyseki bu kelaynak kuşlarının sayısı her geçen gün azalıyor.Eline sağlık kardeş çok bilimsel güzel bir yaklaşım.Kelaynak kuşlarını boş ver.Namık Kemal ne demiş."Dünyada zalim kimselere hizmet aden aşağılık kişilerdir.İnsafsız avcıya hizmet etmekten zevk alan köpektir."
09 Kasım 2009 Pazartesi 19:54
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
anlayamayız
mustafa
biz bir şeyleri anlayamayız yada anlamamıza izin vermezler.Askerimize sözümüz yok olamazda ama askerimizin kanını kullanıp canını kullanıp bu memleketde oyunlar oynayana yazıklar olsun.Bugün hala daha dağda terörist duruyorsa TSK otursun düşünsün,benim görevim nedir diye.Bugün hala daha insanlar sokakda evlerinde iş yerlerinde can korkusu yaşıyosa demekki birileri işini yapmıyo.Birileri alanının dışına kayıyo.Bu yüzden Değerli Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoyun dediği gibi VERME DÜNYALARI ALSANDA BU CENNET VATANI.Bir İranlı politikacının dediği gibi SATMA DÜNYALARI ALSANDA BU CENNET VATANI.Yazıktır,günahtır bu insanlara, ne gerek ar huzurlu bir ortam varken kan gölünde yaşamaya.Güzel bir gelecek için Allah rızası için kinleri kenara koyup ülke için herkes elini bir ez daha taşın altına soksun
09 Kasım 2009 Pazartesi 16:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri