Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

UCUBE KADININ AKLI

20 Ağustos 2008 Çarşamba

Biliyorsunuz bizim akıldan yoksun ünlülerimiz gündemden düştükleri zaman tekrar gündeme oturmak için halkın kafasını karıştıracak, ipe sapa gelmez fikirlerini ortaya atarlar. Sonra da ünlerinin arkasına sığınarak medyada boy göstermeye atmaya başlarlar.

 

Bunlardan biri de Avşar kızı denilen ve her zaman aklımda yuva bozan bir kadın imajı oluşturan Hülya Avşar. Uzun süredir gündemde yoktu. Epeydir hep merak içindeydim bu kadıncağız ne zaman ve nasıl gündeme oturmak için yine neler zırvalayacak diye… Bu düşüncem daha birkaç gün önce aklımdan geçiyordu.

 

Tam da Ramazan ayı yaklaşırken öyle bir laf etti ki; din fakiri, bilgi yoksunu, her zaman sapık düşünce ve hareketleriyle ünlenen ucube kadın kendinden beklenen lafı fazlasıyla etti. Öyle bir konuştu ki sanki bir alim edasıyla 'Benim fikrimi sorarsanız; İslami değerlerimizi şimdiden korumaya başlarız. Asıl tehditkâr pozisyonlar yolda geliyor. Size en ufak örnek veriyorum; çok sevgili bir ahbabımın 9 yaşındaki torunu, babaannesine şöyle bir soru sormuş, 'Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor!' İşte bu soru bana da şok!!! Mantıklı gelen bu soru alttan nasıl bir jenerasyon geldiğini size de fark ettiriyor mu? Belki de beni etkileme sebebi, benim de son yıllarda kurban kesmek yerine daha hayırlı olacak bir şeyler yapmayı tercih ediyor olmamdır' demiş.

 

Acaba bu ucube kadına kim dedi fikrini sor diye. Kendini alim zevattan mı sanıyor acaba? Yoksa filozof mu? O ancak 9 yaşındaki çocuğun fikrini baz olarak ortaya böyle deli saçması laflar eder. Kendisinin toplumu yönlendirecek, topluma faydası dokunacak acaba ne gibi yüce fikirleri olmuştur?

 

Onun aklı tabii ki İslam'ı almayacak kadar zır cahil. Ancak, evli bir adamın koynuna girmeyi, canlı yayında yabancı bir erkeğin poposuna şaplatmayı, milyonlarca kişinin önünde bedenini titretmeyi, dulken başka erkeği ayartmayı gibi toplum değerlerine ters düşen eylemler onun aklı alır.

 

Kişi düşüncelerini söylerken hiçbir zaman toplumun değerlerine ters düşmemelidir. Çünkü o toplumu incitmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Acaba, bu kadıncağız Hindistan'da diyebilir miydi;  “inekleri kesmemeyi aklım almıyor?” diye. Tabii ki diyemez. Oranın halkı onu linç edebilir.

 

Ama bizim toplumumuz çok hoşgörülü ve de çok vurdumduymaz olduğundan böyle zavallı insanlara hiçbir tepki göstermiyorlar. Göstermedikleri için bunlar da kendilerini bir şey zannedip orada burada böyle laflar ederek gündeme cuk diye oturuyorlar. Sonra da bunları şak şak diye alkışlıyorlar.

 

Demek ki yeni jenerasyon da yavaştan yavaşa asimile oluyor. Bu konuda en büyük görev ilim ve bilim adamlarına düşüyor. Onlar böyle durumlarda şiddetli bir şekilde tepkilerini göstermek ve toplumu bu konularda bilinçlendirmektir.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6886 defa okunmuştur
eksik bir acıklama
mavi
bence bildigimiz bir tespit.. avsar kızı ve turevlerine "sus konusma, bu konuda yorum yapmak sana düşmez" denilecegine ortaya atılan fikrin ya da soylenen sozun yanlıslıgı hemen acıklanmalı.ne kadar istemesekte onların hitap ettigi ve etkiledigi bir hayran kitleleri var. elbette Hindistanda ineklere laf edilemez cunku o ulke sartları oyle. bizde herkes ozgurce konusur, konusmalıda. herkes kendi uzmanlık alanında konusur zaten konusmayanı toplum benimsemiyerek iter, herşey yasal yaptırım degildir
08 Eylül 2008 Pazartesi 07:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
....
menekşe
çok yerinde bi tespit. gerçekten bu insanlar bilinçsizce yorumlar yapıyorla. Yalnız şunu unutuyorlar dinde yorum yoktur. Bunu idarak edemesek de altında yatan sebebeleri bilemeyiz. bizim sınırlı beynimiz almayabilir bunu. Rabbim bizim için en güzelini bildiği için sorgulamak Allah korusun bizi şirke götürür
27 Ağustos 2008 Çarşamba 15:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
gündeme oturtmayın
anzade
basit insanlar desem yine insandır hakaret etmiş olurum sıradan desem yine aynı ama böyle insanlarla aynı seviyede olmamak için izlemiyorum vede umursamıyorum.Türkiyede ve dünyada o kadar mühim şeyler varki boşverin avşarın ne dediğini o güzel kafalarınızı yormayın bence.
27 Ağustos 2008 Çarşamba 12:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
TÜRK MÜSLÜMAN ALEMİNE MEYDAN OKUYORLAR !!
BALZEY
başlık hülya avşar konu hakaret açık açık hiç utanmadan peki sadece hülya avşar mı neden kimse İBRAHİM TATLISES beyefendiyi konuşmuyor oda açık açık hiç utanmadan PKK bebek katillerine para yediriyor ve hala türk milleti izliyor retıngleri patlamış yapılan yorumların hepsinde tepki verilsin deniliyor peki bu insancıklara tepkiler izlememekle verilmiyor.Her reytıngte pkk ya sende para vermiş oluyorsun tepkimiz bir olsun bu insanlara prım vermeyin izlemeyin !!!
27 Ağustos 2008 Çarşamba 10:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
boş konuşmak
exxe
bu adam iyi hoş yazıyor gibi görünür ama aslında nasıl bi insan olduğunu siz yazılarından pek de anlayamıyorsunuz tabi..üzgünüm biraz kırıcı olacağım ama bu şahıs da bayağı kırıcı bir insandır.
27 Ağustos 2008 Çarşamba 00:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri