Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Uğur İşini Biliyor..!

01.04.2010 15:33

Uğur İşini Biliyor..!

Hakikaten bu Uğur’u ayakta alkışlamak lazım.

İşini o kadar çok iyi biliyor ki, izleyicilerine vereceği mesajı nasıl ve ne etkide vereceğini önceden ince hesaplarla yapıyor.

Öncelikle izleyicilerin yumuşak damarını buluyor ve oradan hemen zehri zerkediyor.

Çarşamba akşamki (31.Mart.2010) haber bülteninde öncelikle sözde Ermeni tasarısı ve İzmir’in Türkler tarafından yakılışıyla ilgili haberleri izleyicileri galeyana getirecek şekilde sundu, daha sonra da asıl niyetini ortaya çıkardı.

Uğur, ABD'nin HBO kanalındaki 'The Pacific' isimli dizide, Türklerin İzmir'i Yunanlılardan geri alırken yakıp yıktıkları ve binlerce Rum'u öldürdükleri iddiasını haber yaptı.

Bu haber öyle güzel işlenmişti ki ben bu konuda yürekten Uğur’u tebrik ediyorum.

Hatta Araştırmacı - Gazeteci Yaşar Aksoy’un da bilgilerini sunarak haberi mükemmel hale getirdi.

Söz konusu haberde Yaşar Aksoy, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde de kabul edilen son soykırım tasarısının içine gizlice İzmir yangını adı altında bir bölüm eklendiğini kaydetti.

Yazdıkları tarihlerin bilinçli olarak değiştirildiğini aktaran Aksoy, ilk olarak 1915–1919 yılları denilirken son tasarıda tarihin 1915-1923 olarak değiştirildiğini, bunun altında da başta kurtuluş mücadelesi olmak üzere bütün tarihi karalama kampanyasının yattığını ifade etti.

Ermeni soykırım iddiasının ABD'de kabul edilmesiyle birlikte bu konunun da özellikle gündeme getirildiğini vurgulayan Aksoy, "Sözde Ermeni soykırımını 1915 ile sınırlandırmayıp, tüm Türk Ulusal Kurtuluş Savaşını kapsayacak, dahası İzmir'in Türklerce yeniden ele geçirilişini kapsayacak, hatta İzmir yangınını da içine çekecek şekilde genişletmektedirler. Bunun anlamı, İzmir yangını, yeni bir sözde soykırım maddesi olarak uluslararası alana çıkartılmaya hazırlanmakta. 13 Eylül soykırımı şeklinde bir süredir dış dünyada ve Türkiye içinde bazı çevrelerin kalıcı bir şekilde belleklere yerleştirilmesi için azami gayret sarf ettikleri yeni bir sözde soykırım iddiası, böylece ünlü 1915 sözde soykırımı ile birleştirilmekte. Bu dizi de tamamen Ermenilerin planladığı bir çalışmanın ilk ürünüdür." diye konuştu.

Ben bu haberden dolayı Uğur Dündar’ı yürekten alkışlıyorum.

Ancak daha sonraki haberlerden dolayı da koca bir yuh çekiyorum.

İşlediği bir haberde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de kaçak olarak çalışan yüzbin Ermeni’yi Ermenistan’a göndermesini ajite ve masumane olarak verildi.

İstanbul Gedikpaşa’da 58 tane küçük çocuğun bir kilisenin bodrum katında eğitim görmesi ve barındırılmasını öyle bir işledi ki bizim Uğur, neredeyse Türkiye’deki tüm kaçak Ermeniler için milleti ağlatacaktı.

Bu haberi verirken de sık sık Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yüzbin Ermeni ile ilgili VTR’sini sunması işin tuzu biberi oldu.

Be hey Uğur!

En başta şunu söyleyeyim;

Niye bu kadar hoşgörülüsün, Ermeni çocuklarının bir kilisenin bodrum katında eğitim görmesi ve barınması hususunda?

Eğer olay tam tersi olsaydı; Türkiye’deki çocukların bir camide eğitim görmesi ve barınmasını bu kadar hoş karşılayabilecek miydin?

Hemen “mürteci diye yaftalayacaktın di mi Uğurcuğum?

                Peki, bu kadar kaçak Ermeni ülkemizde çalışırken neden bu kadar acıyorsun, anlamadım Uğurcuğum.

                Ülkemizde o kadar işsiz, güçsüz varken niye bunlar benim memleketimde çalışıyorlar?

                Bunlar ne benim soydaşım, ne dindaşım, ne de T.C.’nin vatandaşı.

                Onlarlar hiçbir gönül bağımız da yok.

                Adı üstünde bunlar “kaçaklar”.

Niye olayı bu kadar masum ve ajite gösteriyorsun?

Bunlara bu kadar acırken Başbakan’a bu kadar yüklenmenin altında yatan sebepler ne?

Bir de Kemal Kılıçdaroğlu’nu arkana almışsın, sözde ıslak imzalı belgelerle yurtdışındaki Deniz Feneri e.V Derneği’ni el bombası gibi hükümet üzerinde kullanmaya çalışıyorsun.

Haber Deniz Feneri e.V. Derneği ilgili ama görüntülerinin büyük çoğunluğu Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nden. Üstelik haberde Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nin adı bile geçmiyor. Haberde adı geçmiyor ama görüntülerin tümünde Türkiye’deki dernek var. Yani çok usta bir bilinçaltına gönderme operasyonu. Biz Türkiye’deki Derneği kastetmedik, aleyhlerinde yayın yapmadık diyecek ama izleyiciye üniforması, binası ve araçlarının üzerlerindeki logosuyla Türkiye Deniz Feneri Derneği’nin görüntülerini vererek bilinçaltına yerleştirecek.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Burada ben Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nin taassup bir savunucusu değilim. Ama şu da bir gerçek ki Türkiye Deniz Feneri Derneği hakkında açılmış bir dava, bir soruşturma bile yok.

Elazığ’daki depreme ilk koşanlardan biri de Deniz Feneri Derneği idi.

Şu an bu dernek üzerinden hükümete yüklenmeye çalışıyorlar.

Bu durum hem CHP için olsun hem de karşıt medya için olsun bulunmaz bir nimet.

İşte bunu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorlar fakat bir türlü Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nden ne bir tutuklanan oldu ne de ceza alan.

Buna rağmen bizim Uğur birilerine yaranmak uğruna her zaman yaptığı işi yapıyor; çamur at izi kalsın.

Uğurcuğum bu böyle gitmez. Bir gün sana da vururlar tekmeyi.

Bu kuvvetler savaşı.

Bakmışsın seni de aradan çıkartırlar.

Hiç anlamazsın ne olduğunu.

En iyisi sen, sen ol; İlkeli ve dürüst ol.

Herkese ölçülü ve adaletli davran.

İşte böyle olursan sen tüm gönülleri fethedersin.

Doğru söylemiyor muyum Sayın Uğurcuğum?

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7010 defa okunmuştur
trt
gülçin
tüm kanalların haber bültenlerini takip etmiş biriyim ve hepside kendi fikirlerini lanse ediyorlar.buda dolayısıyla onları yanlı olmaktan kurtaramıyor.Birand azarlar gibi sorumlulara ders verir Kırca nın arka kapağı programı haber bülteni olmaktan çıkarır vs.vs. devletin kanalı var TRT ....en azından yorumsuz.sen olayları anlat düşünüp öteleyip yorumlamak dinleyene kalsın... diye düşünüyorum
05 Nisan 2010 Pazartesi 21:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
izmir yangını ile ilgili bir yazıyı yorumsuz olarak bilgilerinize sunuyo
nacibaşer
İzmir yangınında 22 Ermeni tutuklandı Türk Tarih Kurumu'nun 1922'deki ''Büyük İzmir Yangını'' ile ilgili bir kitap hazırladığı, bu kitapta dönemin Askeri Valisi Kazım Paşa'nın yürüttüğü soruşturma sonucunda yangını çıkardıkları gerekçesiyle 22 Ermeni'nin tutuklandığına ve bu kişilerin yangını çıkardıklarını itiraf ettiklerine ilişkin bilgilerin de yer alacağını belirtilecek. AA Ankara- Türk Tarih Kurumu (TTK) Ermeni Araştırmaları Grubu Başkanı Prof. Dr. Kemal Çiçek, İzmir'in işgalden kurtarılmasının hemen ardından 13 Eylül 1922'de çıkan Büyük İzmir Yangını'na ilişkin TTK'nın hazırlıklarını sürdürdüğü İngilizce kitapta çok önemli bilgi ve belgelerin yer alacağını söyledi. İzmir'i Türklerin yaktığı yönündeki iddialara da değinen Çiçek, ''Maalesef, Falih Rıfkı Atay gibi bazı yazarlarımız da her ne kadar İzmir'i görmemiş ve tanıklarla da konuşmamışlarsa da genellikle bu tarzda bir ifade yazdığından dolayı, Türkiye'de de bazı aydınlarımız bu kanaate varıyorlar'' d
03 Nisan 2010 Cumartesi 13:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ricciardi
Enrico
Ne Uğur Dündar'ı severim, ne Tayyip'i. Ancak Senin yazını hiç beğenmedim. Evet ülkemde Deniz Feneri hakkında açılmış dava yok.(mu?) Ama kanal 7 yöneticilerine ki Deniz feneriyle doğrudan ilişkililer açılmış dava var. Yazmışsın ama boş yazmışsın. Eskiden daha zekice savunurdunuz görüşlerinizi. Artık çöküştesiniz belliki. Kendinizde söylediklerinize inanmıyorsunuzdur.
03 Nisan 2010 Cumartesi 08:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
tşk ağzına saglık
kemal ay
cezmi KARDEŞİM AĞZINA YÜREGİNE SAGLIK AMA BU TİP İNSANLAR YAZMIŞ OLDUNUN YAZILARDAN KENDİLERİNİ COK İYİ BİR İŞ YABDIGINI ZANNECECEK ONUN İÇİN BU MEMLEKİDİ DÜŞÜNMEYİB KENDİNİ CIKARLARI DOGRUSUNDA HER ŞEY YAPARLAR ONUN İÇİN DEĞMEZLER AMA SENİN AĞZINA SAGLIK
03 Nisan 2010 Cumartesi 01:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZIK3
çiğdem taşcan
türlü türlü oyunlar dönüyor dönderiyor ve kimsede gördüğü bildiği tahmin ettiği halde ya kardeşim hakkımızı yiytorsun haklarımızı kısıtlıyorsun her oyunu kendi lehine çeviriyorsun geri kalanı ölsün umrumda değil diyorsun demiyor itiraz etmiyor ot geldik saman gideceğiz misali devam ediyoruz cumhur başkanımız ne yazıkki hemşerim olur kayseri kendi yağında kavrulan bir şehir(herkezin gezip görmesini tavsiye ederim muhteşem ATATÜRK ün başkent yapmayı düşündüğü kadar var fazlasıyla )ben cumhur başkanımızın hiç bir ihracatını görmedim ülkemiz için ne hyaptı ülke ülke gezdi dünya turu yaptı eşiyle birlikte başka erdoğan ın kuklası oldu yakında erdoğan cumhur başkanı olur a.gül başbakan apoda hapisten çıkar kürtlerin başında olur pkk lılarda serbest olur türk askeride ömür boyu hapis resmen türk askerini suçlu gösterdi bu kadar olmaz ama bu gerici zihniyet sayesinde osmanlı yıkılmıştı cahil insanlar her daim ülkenin ilerlemesine engel olmuştur cahilliği benimseyen kendini geliştirmeyen
02 Nisan 2010 Cuma 23:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri