Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Yaş da mı Kuru mu? Ne Olacak Başkanın Durumu?

01.11.2009 11:59

Yaş da mı Kuru mu?

Ne Olacak Başkanın Durumu?

 

Haziran ayından beri bir hengâmedir gidiyor. Taraf Gazetesi’nin ortaya attığı “AKP ve Gülen’i Bitirme Planı”ndaki belgenin gerçek olup olmadığı günlerce tartışıldı.

Bir ara unutulur gibi oldu ama geçtiğimiz günlerde bir subayın Ergenekon savcılarına gönderdiği ıslak imzalı belge ve beraberindeki 5 sayfalık ihbar mektubuyla tekrar gündeme cuk diye oturdu.

Olaylar bu seyirde giderken Genelkurmay da boş durmadığı ve Genelkurmay Karargâhı'nda bilgisayarların 35 kez geriye döndürülemeyecek şekilde silindiği ve yaklaşık 40 torba evrakların da imha edildiği ileri sürüldü.

İhbar mektubunda dehşete düşürülecek ifadeler var. İhbar mektubuna göre;

Belgenin hazırlandığı tüm bilgisayarlar temizleniyor, evraklar imha ediliyor. İmha süreci bir orgeneralin özel sekreteri tarafından takip ediliyor. Ayrıca Eylem Planı'nın hazırlandığı 6 bilgisayarın hard diskleri geri getirilemeyecek şekilde siliniyor.

Bunla da bitmiyor mektuptaki ifadeler. Halka rağmen yapılmak istenen darbe planının belgesini imha etmek için yapılan hazırlıklar bir güzel anlatılıyor;

Genelkurmay Başkanlığı olaydan, belgenin medyaya yansıdığı gün sabaha karşı Genelkurmay İletişim Daire Başkanlığı vasıtasıyla haberdar oldu. Bir tümgeneral ve beraberindeki binbaşı olayı incelemek üzere Bilgi Destek Daire Başkanlığı'na geldi. Bu sırada Albay Dursun Çiçek ve haricindeki iki şube müdürünün Çiçek'in şubesinde belge temizliği yaptığına şahit oldu. Tümgeneralin 'Bunu siz mi yaptınız?' sorusuna Çiçek, panik içinde “Bunu biz yapmadık, bizim dairenin işi değil.” yanıtını verdi. Tümgeneral, bunun üzerine, “Sen bunu bırak, ben sana bu şekilde hazırlanan yüzlerce belge gösteririm, sen bana bu belgenin nereden sızdığını söyle!” diyerek tepki gösterdi."

Daha sonra askeri hâkim “millet bizi pazarda görsün” edasıyla göstermelik olarak 5 gün sonra Albay Çiçek’in evi arıyor. Gayriciddî bir havada geçen aramada malum olduğu üzere evde hiç bir şey bulamadan ayrılıyorlar.

Bu ıslak imzalı belge ortaya çıktıktan sonra Beşiktaş Adliyesi’nde 6 asker ve 1 sivil memur ifade verdi.

Ama henüz olayım başmüsebbibi Albay Dursun Çiçek ifade vermedi.

Galiba köşe bucak kaçıyor ifade vermemek için.

Genelkurmaylık da büyük sıkıntıda ıslak imza olayı ortaya çıkınca.

Olaylar böyle seyir ederken Genelkurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ ne yapıyor?

İnanmak istemiyor o kâğıt parçasının ıslak imzalı olduğuna.

Hâlbuki kendisi ne buyurmuştu; darbeci zihniyetin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içinde barınamayacak.

Bu ne demek oluyor; söylem başka, icraat başka.

….

Kendileri koskoca Genelkurmay Başkanı ama emri altındaki subaylara, astsubaylara, erlere hakim değil.

Karargâhta tilkiler kurnazlık peşinde senin haberin yok.

Bir de üstüne üstlük olayı örtbas etmek için çırpınıyorsun.

Benim bildiğim dirayetli bir Genelkurmay Başkanı ya bu olaylarda parmağı olan kişileri görevden aldırır ve sivil iradeye tam bir bağlılık gösterir,  ya da aldıramıyorsa ve sivil iradeye bağlılık gösteremiyorsa kendisi hemen istifa eder.

İstifa etmek de bir erdemliliktir.

Hiç olmazsa itibarınız geri gelir.

Bir ömür itibarsız bir Genelkurmay Başkanı olmak da pek yaş’tır di mi Sayın Komutanım…

Zaten Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarı böyle olaylardan dolayı büyük bir düşüş kaybediyor.

En iyisi siz de istifa edin de Başkanı olduğunuz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarı geri dönsün. Bakarsın yeni gelecek Komutanımız kaybolan itibarın geri dönüşünü sağlar.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5296 defa okunmuştur
taraflı taraf
serkan duman
nerden eline geçmiş bu belgeler tarafın eline. dur bakim amerikan istihbaratından olabilirmi.bu belgenin gerçek olduğunu söyleyen kimse kalmadı ki taraf da dahil artık onun için bu işleri bırak
06 Aralık 2009 Pazar 20:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Karaoğlu
Mehmet
Sayın yazar yazınızda bir çok cümle düşüklüğü ve yazım hatası var. Türkçede "gündeme cuk diye oturdu" diye bir tabir yok. 40 torba evraklar olmaz, 40 torba evraktır doğrusu. Olaylar böyle seyir ederken olmaz, seyrederken olur. Sadece içeriğin önemli olması yetmiyor, bunu iyi bir şekilde sunmak gerekiyor.
05 Kasım 2009 Perşembe 06:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Zamanlamaları Harikaydı
Rey Kazımi
Gerçekten Zamanlamaları harikaydı "ihbarcı subay"ın, tam da Ordu Hukumetin kürt açılımına karşı şehit ailelerini örgütlerken. "Sen misin Şehit Ailelerini Sokağa Döken?" Al sana bir ıslak belge, hoşuna gitti mi? Ya hu siz bu toplumu hepten ..... sandınız? Ne ihbarcı subayı kardeşim? Düpedüz ABD gizli servisleri tarafından "servis" edilmekte bu tip belgeler. "Benim Projeme Çelme Takanı, AKPmi Karalayını YAKARIM" diyor SAM amca.
04 Kasım 2009 Çarşamba 17:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yuf ya
karakeçili
dünya enerji kavşak noktası olan ve istihbarat servislerinin kol gezdiği memleketimiz ve bölgemizde bir imzayı taklit edecek teknoloji ve yetenek yok demek garip. ayrıca suç mahkeme neticesinde ilan edilmedikçe sanıklara suçlu muamelesi yapmak kanunen suç değil mi ki, herkes imza sahibini bırakın, genelkurmay başkanını bile suçlu ilan etmeye yelteniyor. israil geçenlerde sahte dna yaptıklarını ilan ettiler; yani dna nın değiştirilebiliğini. bu teknoloji varken bir kağıda bir imzayı taklit etmek çok zor olmasa gerek! belge var mı, evet var. ortada. bunu kimse inkar edemez. yargı ne derse o olmalı derim cezmi bey. herkes konuşmaya başlarsa, herkes bir fikir beyan ederse yarın öbürsü gün aynı durum bakmışsınız bizim başımıza da gelmiştir. yargıyı beklemek derim. sonucu o bir şekilde iyi veya kötü açıklayacaktır. selamalr....
03 Kasım 2009 Salı 14:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hayret
cihangir akyol
Buradaki arkadaşların yorumlarını hayretle karşılıyorum.ortada cunta var niçin görmezden geliyorsunuz.Bu adamlar masum insanları hapse atmak ülkede kargaşa çıkarmak,yeni terör örgütleri oluşturmak çabası içinde.ABD veya başka ülke bunu ortaya çıkarsın ne farkeder?Bundan ABD den az mı zarar vereceklerdi memlekete.
02 Kasım 2009 Pazartesi 19:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri