Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Yazıklar Olsun Sana Süreyya Abi..!

31 Ağustos 2009 Pazartesi

Yazıklar Olsun Sana Süreyya Abi!..

Kızının başı kesilsin ve hoyratça çöp konteynırına atılsın.

Sen çık televizyonlarda avaz avaz bağır. Tüm medya ve halk desteğini arkana al. Herkes senin üzüntünü paylaşsın.

Demek bu bağırmalar, çağırmalar boşuna değilmiş.

Sen de modaya uydun ve paranın peşine düştün.

Utan ya.

Daha kızının etleri çürümedi.

Bu ne pervasızlık. Bu ne lakaytlık.

Bu olayda kimseyi savunmayacağım. Genç bir kızın başını kesmek suçların en büyüğü. Burada en büyük hata Münevver’in ailesinde demiştim daha önce. Hâlâ da üstüne basa basa söylüyorum.

Kızın hem teğmenle görüşecek hem de katil zanlısı Cem Garipoğlu ile.

Bu ne geniş mezhepmiş ya Hu..!

Ve sen diyeceksin ki benim kızım tertemiz. İlla kirli olması için somut bir şeylerin mi olması gerekli?

İşte görünen köy kılavuz istemez.

Sen önceden kızını dövmedin ama şimdi “üç milyon avro” diye diye dizini dövüyorsun.

televizyonlara çıkıp ağlanmanın, sızlamanın bir sebebi varmış.

Sen çoktan hazırlamışsın alt yapını.

Halk sana acıdı da hep senin arkanda oldu.

Zaten medya da böyle bir şey arıyordu.

Cidden helal olsun sana.

Senaryoyu iyi yazmışsın, iyi de rol kestin.

Bu işlerin raconunu iyi biliyorsun. Allah bilir bu racon için de dışarıdan destek almıştırsın.

Ayrıca filmi de çekilecekmiş bu dramatik olayın. Oh oradan da para akacak sana Süreyya Abi.

Köşesin yani.

Nerede kızına olan sevgin?

Nerede kızına olan şefkatin?

Nerede kızına olan acıma duygun?

Para olunca hepsini bir kenara attın di mi?

Eğer sana Garipoğulları istediğin üç milyon avroyu verirsen kanka da olursun. Yediğiniz, içtiğiniz bir olur. Her şeyi bir anda unutursun.

Artık bu halk senin yanında olmaz. Keza medya da olmaz. Bakma medya seni kullandı, senin üzerinden reyting kaygısına düştü.

Eğer halk sana karşı cephe alırsa merak etme medya da senden desteğini çeker.

Ama senin için bu önemli değil. Yeter ki üç milyon avro gelsin.

Süreyya Abi sen medyatik dilencisin. Milleti kandırdın. Herkesin gözünün içine bakarak kandırdın.

Süreyya Abi sen bir kızını kaybettin kendi hatalarınla. Sonra da paranın derdine düştün. Medya da senin peşine düştü.

Daha geçenlerde bir teğmenin yüzünden 4 gencecik askerimiz şehit oldu. Neden medya bunun peşine düşmüyor? Neden o gençlerin anaları, babaları ekrana çıkmıyor?

Onlar senin kadar uyanık değiller. Demek ki tek uyanık senmişsin ve hemen helal parası istiyorsun.

Aslında bu olay büyük bir ibretlik bizler için.

Aileler için büyük bir ibret; hiçbir zaman kızlarımızı başıboş bırakmamak gerekli.

Kızlarımız için büyük bir ibret; erkeklere her zaman güvenmeyin ve bir koltukta sakın iki karpuz taşımayın. Bunu hiçbir erkek affedemez.

Zenginlerimiz için büyük bir ibret; çocuklarımıza ucu bucağı gelmeyen zevkleri yaşatmayalım. Hayatın ağır şartlarını ve ayrıca ölümden sonra yeniden dirilmenin olduğunu, dirildikten sonra sonsuz bir hayatın ve orada sadece iki yerin olduğunu ve bunlardan birine mutlaka gideceğimizi öğretelim.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 11746 defa okunmuştur
Sonuna kadar haklısınız...
Cihat Aygen
Eleştirenlere diyorum : Şu sözü tekrar tekrar iyi okuyun ... Daha geçenlerde bir teğmenin yüzünden 4 gencecik askerimiz şehit oldu. Neden medya bunun peşine düşmüyor? Neden o gençlerin anaları, babaları ekrana çıkmıyor? Neden oğulları vatan için şehit olduğu için mi bu adam sizinde içinize işlemiş durumda tv lere çıkıp şaklaban yapıp çelenkler bırakıp programlara katılıp şov yapması nedir? soruyorum size bu reklam değilde nedir? Hele ki o paranın peşine düşünce. bu olay neden bu kadar herkesin içine işledi biliyormusunuz neden bu kadar çok gündemde durdu sanki bu ülkemizde ilk defa olumuyormuşcasına cem'e lanet ediyorsunuz.Bu olayın bu kadar büyümesinin tek sebebi süreyyadır çıkıp reklam yapıp buralara kadar getirdi olayları ulan senin kızın ölmüş tamam o prog. çelenk bırakmalar ne bunu daha önceden hiç gördünüz mü daha öncede kaç genç kızımız sevgilisi tarafından öldürüldü ama hiç bir aile bu kadar şaklabanlık yapmadı katil yakalansın dedi oturdular yerlerinde Bravo Cezmi Abicim
10 Kasım 2009 Salı 01:21
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
cezmi bey pes diyorum size
gaye
katili ve ailesini eleştirmeniz gerekirken kızını kaybetmiş bir babayı ve rahmetli münevveri nasıl da böyle acımasızca eleştirebiliyorsunuz hayretler içinde kaldım.sorgulamanız gereken 17 yaşında bir insanın nasıl böyle cani ruha sahip olduğudur.cezmi bey siz hangi zamanda ve nerede yaşıyorsunuz bi kafanızı kaldırın da etrafınıza bakın bakalım.böyle insafsızca eleştiri olamaz.nasıl da ithamlarda bulunabiliyorsunuz.vicdanınızda sorun var sizin.yazık.
05 Ekim 2009 Pazartesi 17:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
En keskin ve en kocaman testere
Emel Örgün
Hiç kimse ne yapmış olursa olsun böyle vahşi bir ölümü haketmez,erkekler"erkeklerin yüzde 99 zu aldatır","eşimi çok seviyorum ama ne yapayım huyum kurusun güzelleri seviyorum" diyorlar,oysaki evdeki eşlerine kocalık bile yapamayan bu adamlar kendini ispat etmek için veya arsızlıkları için çok can yakıp gönül kırıyorlar. Kadınlar ise aldatan kocalarını çocukları ortada bırakmama adına affediyor ve evliliğine devam ediyor kırılan onuruna rağmen? Kaç kadın eşinin cep telefonunda başka birinin mesajına rastlamıştır kimbilir.O vakıt kesilecek çok adam var gidelim çarşıya en kocaman en keskin testere hankisi ise bizde alalım doğrıyalım bu güdüleri yaşayan zavallı yaratık sürüsünü.Ortalık kan gölüne döner o zaman.Böyle bir vahşete gerekçe arayan bir adam nasıloluyorda cennet ve cehennenmden öbür dünyadan bahsediyor? Senin gibi adamlar olacaksa cennette ben cehenneme gitmeye razıyım,birde yazar olacaksınız toplumu saçma sapan şeylerle doldurup kışkırtmayın çok yazık.
27 Eylül 2009 Pazar 16:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
nasıl bir anlayıştır bu
seda artık
Ne yani kızn norml bi erkk arkdşı olamz mı hem 2kişiyi birden idare ediyo ble olsa bu ölümle mi cezalandrlmalı,aynı şey sizn kıznzn başna gelse ve kıznz suçluda olsa bu şeklde katledilmesi bunun haklılığını mı gösterir nasıl bir yobaz anlayştr bu?Sizn çocğnz vr mı siz evlat acsı nedr bilrmsnz ki bir babyı bu şeklde yarglma cesrtni kendnzde buluyosunz yazklar olsun sizn gbi düşünnlere.Bu ülkde pardan daha fzla değer verln şeylrde var ama görene tabi.
27 Eylül 2009 Pazar 14:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
anlamak icin insanları yasanan olayların basrolu siz olun
özgur dogan cırak
ates dustugu yerı yakar neler yasadıklarını bılemeız bı dusunun bızım basımıza geldıgını o ınsanın butun malınıı bıle alırız hırstan bu olay cok acı cunku
21 Eylül 2009 Pazartesi 22:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri