Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Zina Serbest, Kürtaj Yasak! Ne menem Çelişki

06 Haziran 2012 Çarşamba

Yine Türkiye’de tartışma fırtınası başladı.

Bilen bilmeyen, anlayan anlamayan, ilgisi olan olmayan, kısaca herkes kürtaj konusunda bir şeyler söyledi, yazdı, çizdi.

Bu konuları konuşanların önemli bir kısmı, konuyu sağlam kaynaklardan aktarmak yerine meseleye ideolojik yaklaşan kişiler.

İşin garibi de Türkiye’min insanları googledan da kürtaj ile ilgili en çok aradıkları konu maalesef ve üzülerek belirtmeliyiz ki; “kürtaj fiyatları

Bu ne demek oluyor? Bazıları kürtajın yasak olup olmadığına bakmıyor, hamileliği en kolay nasıl sonlandırırız, bebekten en ucuz nasıl kurtuluruz bunun arayışı içerisindeler.

Aslına bakarsak kürtaj yurdumuz için çok önemli ama bir türlü deşifre edilemeyen bir konu.

560217_426848910679182_652983601_n.jpgBirilerinin bu konuyu kuvvetli bir biçimde kamuoyunun gündemine taşıması gerekiyordu.

Başbakan Erdoğan bunu yaptı. 

Öncelikle kürtaj nedir?

Tıp dilinde rahim içinden doku almak anlamına gelen kürtaj, genel olarak istenmeyen gebeliğin sonlandırılması amacıyla yapılmasının yanında biopsi veya tedavi amaçlı da uygulanan bir yöntem.

Kürtaj aslında bir kemik çıbanını, bir yere yapışık bulunan maddeleri kazımak anlamına geliyor. Bu terim konuşma dilinde, daha çok döl yatağının (ana rahminin) içini kazıyarak cenini (organları ile belirmiş çocuğu) almak anlamında kullanılır.

Hekimlikte de bu işe “kürtaj” denilmekle birlikte, dölyatağı içindeki mikropların, poliplerin, bir doğum ya da düşük sonunda kalan parçaların artıklarının temizlenmesi de aynı adla anılır.

Sonuçta burada bir hayata son verilmekte.

İnsan hayatına başkaları tarafından kasıtlı olarak son vermek de cinayet demektir.

Kürtajı ne İslam dini kabul eder ne de diğer semavi dinler.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de tartışmalara son noktayı koyarak “Kürtajın insan yaşamına son vermek” olduğunu açıkladı.

Konuşmasının devamında da, "Bedenimiz ve hayatımız bize mülkiyet olarak değil emanet olarak verilmiştir. İnsanlar 'beden benim değil mi' deme hak ve yetkisine sahip değildir. Çünkü karnındaki bebeğin maliki anlamda sahibi değildir, çünkü ona bakmakla sorumlu bir emanetçidir" diyerek meselenin fıkhı boyutunu kamuoyuyla paylaştı.

Kimileri buna fetva dediler. Sayın Başkan burada fetva vermiyor, İslam’ın kürtaja bakışını açıklıyor.

Ama bazıları birilerini suçlamak istediklerinde kelimeleri pervasızca kullanabiliyorlar.

282812_311221735628560_247979340_n.jpgKimse “kürtaj haktır”, “bedenimize kimse karışmasın”, “bedenimiz bizimdir”, “benim bedenim, benim kararım”, “bedenimizden elinizi, dilinizi çekin” diyerek konuyu çarpıtmasın.

Bir de bu olayı o kadar çirkef bir hale getirip de olayı “vajina bekçiliğine” kadar götürdüler.

Beden senin hakkın olabilir ama karnında büyüyen ceninin de bir yaşama hakkı vardır. Çünkü onun da bir kalp atışı var.

Bir anne adayı ultrason cihazında bebeğinin ilk sesini kalp atışıyla duyabiliyor.

Anne karnındaki bebeğin küçüklüğü veya büyüklüğüne bakmaksızın hangi vicdan sahibi onu katledebilir? Katleden kişide kesinlikle vicdan duygusu aranmamalı. Hatta buna göz yumanlarda da.

 Başbakan Erdoğan'ın konuyu kamuoyuyla paylaşması güzel ama yasak olmaktan çıkarılan zina konusunda hiçbir söz söylememesi de o kadar düşündürücü.

Sayın Başbakan!

Siz önce bataklığı kurutun. Bataklık da zinanın ta kendisidir.

İslam zina yasaktır demiyor sadece. İsra süresinin 32. ayetinde Allah teala “Zinaya yaklaşmayın, çünkü o bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur” buyuruyor.

Bu kadar önemli bir konudur zina İslam dini açısından.

Bunu birçok hadis-i şeriflerde de görüyoruz.

Kendisi İmam – Hatip mezunu olan ve bununla da övünen Sayın Başbakan acaba bu zina konusuna da el atacak mı?

Eğer gerçekçi olmak istiyorsa Sayın Başbakan önce bataklığı kurutsun. Ondan sonra bataklıkta bulunan sinekler kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Yok, zina serbest, kürtaj yasak olursa ben Sayın Başbakanın pek inandırıcı olmadığı sadece gündem değiştirmek için manevra yaptığına inanırım.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 15214 defa okunmuştur
Zina kanserdir.
ahmet müfit kutlu
Selamünaleyküm Sayın Orhan Çeker Hoca çok önemli bir konuya dikkat çekiyor. "Zina suçu" aileyi korumayı amaçlayan bir madde olarak hukukumuzda vardı AB uğruna Tayyip Bey kaldırdı. Toplumu zinadan koruyabilmek ve suç olarak nitelendirebilmek ancak insanların şeriatı tam olarak yaşadıkları bir ülkede mümkündür. Zina suçunun "ehveni şerri" gitti şerri kaldı. Mecelledeki " ehveni şer " tercihine bile şimdilik razıyız ey müslümanlar.. Ağır ve emin adımlarla hedefimize yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bir toplumu çürüten aileyi eriten virüs "Zina"suçudur.
09 Haziran 2012 Cumartesi 22:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
mikroskopik hücrenin katiliyiz
Ratibe Koç
bence istenmeyen gebelikler başlamadan bitmeli ,ne o çocuk doğmalı ,ne de insanlar o bebeğe sahip olmalılar ,biz devlet olarak bakıma muhtaç istenmeyen çocuklara yeterince sahip çıkacak güçte değiliz ,olanlar bile zebil ,yani kürtaja kadar olay gitmemeli ,lakin gidiyor ise bunun şartı konmalı kalkıp 4 ,5 aylık çocuk alınmamalı,çok zor karar,fakat bu yapılmaz ise sokaklarda çocuk doğurup kaçanlar ,oraya buraya atanlar doğduktan sonra katledenler ,kadın sağlığı ve bebek sağlığı daha da berbatlaşır, iki hücre iken yok ediliyorsa buna katliam denmemeli yoksa, hergün desenfeksiyon ,anti sepsi ile milyonlarca mikroskopik hücrenin katiliyiz?Allah akıl ve fikir vermiş değil mi? kullanalım.
08 Haziran 2012 Cuma 14:25
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yanlış Anlaşılma
Prof. Dr. Orhan ÇEKER
Arkadaşlar, zina kelimesi İslam'daki ile aynı olsa da muhtevası çok farklıdır. Kanunda daha önce var olan ZİNA İslamdaki ile aynı DEĞİL. İslami gayretle farklı bir istekte bulunma gafletinde bulunmayın. Kanunda var olan zina nikahlı karı-kocanın başkasına gitmesi idi. Halbuki İslamda nikahsız bütün birleşmeler zinadır. Kanuna göre eşlerden biri başkasına giderse eşine ihanet etmiş ve zina suçu işlenmiş oluyordu çünkü zani eş, eşine nikah ile verdiği sözü çiğnemiş oluyordu. HALBUKİ İslamda, zani ALLAHa karşı suç işler. Onun içindir ki nikahsız bütün birleşmeler suçtur. Yine onun içindir ki zani taraflar birbirlerine haklarını helal etseler bile zina cezası sakıt olmaz. Çünkü zina cezası ALLAH haklarındandır. Kanunda ise bekar olanların zinası arkadaşlık veya birliktelik olmaktadır. Bu farkın, farkında olunuz lütfen. Selam.
08 Haziran 2012 Cuma 11:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kürtaj ve kadın aynı ama zina farklı bir konu
Songül E.
Gündem değiştirmek için yapılmış bir manevra gibi düşünülsede kürtaj tartışılması,gündeme gelmesi gereken bir konuydu.Bir çok kadın bu 'benim bedenim istediğimi yaparım' gerekçesiyle kürtaj yaptırıyor.Kürtajın sağlık sorunları nedeni dışında yapılmaması gerektiğine inanıyorum.Kürtajın yasaklanmaya çalışılmasının nedenine daha çok dini açıdan yaklaşılıyor ama bunun yanında nüfusu arttırma gereksinimi de var.Zina ise uluslararası açıdan alınmış bir karar ama bence zaten serbestti.Ülkenin çıkarı için alınmış bir konu yine ülkenin çıkarları doğrultusunda düzeltilecektir.
07 Haziran 2012 Perşembe 10:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
AKP nin Zina suçu
ahmet müfit kutlu
Çok önemli bir konuya el atmışsınız .Zina evlilik dışı cinsel ilişkiler sonucu istenmeyen gebeliklerde en kestirme yol çocuğun öldürülmesidir(tıbbi adı kürtaj) AKP lideri ve yöneticilerinin boynunda "Zinanın suç olmaktan çıkarılması" günahı vardır. AB'ye şirin görünmek için yaptılar fakat müslümanları ve Allah'ı gücendirdiler. İnşaallah düzeltirler hatalarını ...Tevbe ederler.
06 Haziran 2012 Çarşamba 23:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri