Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilek SOYSAL

MİŞ’Lİ-MUŞ’LU RÜYALAR

31 Ağustos 2012 Cuma

            

Öğrenciler hücum ederek metro ve otobüslere bindiler…

İnsanımızın  çoğu onları bu davranışından dolayı alkışlarla kutladı…

Çoğumuz yaptıkları bu haklı eyleme destek de veriyorlar-mış!

Teşekkürler Türkiye…

Teşekkürler…

*

Futbol kulüplerinin oyuncularına ve teknik adamlarına ödediği parayı duyan halk ayaklanmış, kimse stada futbol maçlarını izlemeye gitmiyor-muş!

Teşekkürler Türkiye…

*

Dizi oyuncularına ve magazin insanlarına (!) ödenen ve teklif edilen fahiş ücretler karşılığında bilinçli halk (!) TV’lerde artık bunları izlemiyor, reyting almalarını sağlamıyor-muş!

Teşekkürler Türkiye…

*

Petrol ve buna istinaden benzin, yakacak, elektrik, su, gıda ve bununla beraber, faturalara yansıyan şans oyunlarına, diyanete, kaçak kullanımlara vs. vs. yapılan ek ödenek ve zamlar karşılığında insanlarımız kontak açmıyor, market ve benzeri  yerlerden acil ihtiyaç dışında alış-veriş yapmıyor, lüks arabalara binmiyor, lüks camilerde günah olduğu için de namazlarını eda etmiyorlarmış!

Teşekkürler Türkiye…

*

Halkımız devlet okullarını 2. Sınıf okul olarak görmüyor, bilakis özel lise ve kolejlerin, dünya bankasının özellikle desteklediği para basan dersanelerin kapanması için çaba harcamaktan geri kalmıyor, hatta parasız eğitim için herkes el-ele vermiş, okullardaki yeni sistemden dolayı kapanan kütüphanelere, laboratuvarlara, dil eğitim sınıflarına yenilerini eklemek ve okumaya teşvik için çareler arıyor-muş!

Teşekkürler Türkiye…

*

Kazanç ve çalışma eşitliği için, insan haklarına saygılı, insanı insan olduğu için seven örnek bir millet olmuş-uz!

Teşekkürler…

*

Sigaraya, alkole ve bağımlılık yapan ürünlere fütursuzca harcanan meblağları bir kenara koyarak, ihtiyaç sahiplerine destek oluyorlar-mış!

Teşekkürler Türkiye…

*

Atalarına saygıda kusur etmeyerek, ölen kimselerin arkasından konuşmanın günah ve insanlığa sığmadığını savunan, sağduyu ve sevginin her şeyi alt edeceğine inanan insan topluluğu haline gelmiş-iz!

Teşekkürler Türkiye…

*

En önemlisi ise, kimse kimseyi utanç duvarını aşacak kadar bilinçsizce yargılamıyor, yakmıyor, asmıyor, taciz etmiyor, dili, dini ve inancından dolayı  dışlamıyor-muş!

Rüya bu ya, uyanmak istemiyorum… 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3148 defa okunmuştur
haklı sitemler var
hayri korkusuz
sevgili dilek hanım rüyalarımız gerçek olurmu bilmem ama beni şu günlerde en fazla çocuğumun okul durumu için endişeliyim 4+4+4 sistemiyle nereye gideriz bilmem yazdınız şekilde okullardaki kütüphaneler ve atelye gibi sınıflar bozulup normal sınıflara çevriliyor.kütüphanesiz atelyesiz yabancı dil sınıfları olmayan okul olurmu? çok doğru demişiniz katılıyorum size.
01 Eylül 2012 Cumartesi 12:49
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri