Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ece Temelkuran

Mahsusçuktan bir aşk hikayesi: Gazze

11 Mayıs 2011 Çarşamba

Daha yeni başladım okumaya. Yani aslında “Gazze: Mahsusçuktan bir aşk hikayesi” ile ilgili hiçbir şey yazmamalıyım henüz. Ama birkaç cümle var, içimin çok az dokunulan bir yerine dokundu o yüzden tutamadım kendimi yazıyorum. Kardeşim Murat Sabuncu’dan bu erken yazı için özür diliyorum… Şöyle yazmış Murat:

“Birazdan Gazze’ye gidiyorum. Sadece haber yapmaya edğil ama. İçime yolculuğa çıkıyorum.”

Murat, bunu sevgili’ye yazmış. Ben de defterlere yazarım. Sonraki bir ben, gelecekteki bir halimin bu cümleleri okuyup pek de fena olmayan bir hayat yaşadığını düşünmesi için. İhtiyarlığımı teselli etmek için yani:

“Birazdan Beyrut uçağına biniyorum” gibi, ya da:

“Buenos Aires’ten dönüyorum yarın. Her yerim yara”

gibi. 

Yolculukların hepsini kendimize yaparız. Ama eğer biri Gazze’ye gidiyorsa içinde bir Kudüs vardır muhakkak. İkiye bölünmüş bir Mescit El-Aksa. İçini keşfetmeye nereye gidiyorsan muhakkak orası içine benziyordur yani. Yani için artık oraya benzemiştir. Bunu, Beyrut’a gittiğim için biliyorum.

Şimdilik bu kadar. “Gazze: Mahsusçuktan bir aşk hikayesi”ni okumaya devam ediyorum. Everest Yayınları’ndan.

Bu yazı toplam 4994 defa okunmuştur
ağzınıza sağlık
Fatma Altıntaş
Yazılarınızın devamını bekliyorum. Allaha emanet olun
20 Mayıs 2011 Cuma 08:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ayete Nail olan şehir Kudus
R.İsmail NERGİS
Kulu Muhammed'i geceleyin, Mescid-i Haram'dan kendisine bazı âyetlerimizi göstermek için, etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz ki her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla gören O'dur.İsra Suresi 1.Ayet, : .Kudus Ayete nail olmuş mübarek şehirdir.Kudus peygamberler şehridir.sahabeler şehridir,.Müslümanların ilk kıblesi olan mescidi aksanın olduğu şehirdir.Bütün islam aleminin özleminin yaşadığı beldedir.osmanlı imparatorluğu zamanında araplar tarafından kıymeti anlaşılamadıosmanlı orayı bütün borçlarını ödeyecek kadar servet vaadeldiği halde satmamış birinci dünya savaşında savunmuş binlerce şehit vermiştir. şu anda oradaki halk yahudi zulmu altında inim inim inlemektedir.birbuçuk milyan islam alemi çaresizdir.İnşallah gelecekte filistinin başkenti olacaktır müslümanların olacaktır. içerik olarak güzel yazılmış bir yazı.
13 Mayıs 2011 Cuma 10:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Harika!
S. CEYLAN
"Yani aslında “Gazze: Mahsusçuktan bir aşk hikayesi” ile ilgili hiçbir şey yazmamalıyım henüz" ///"gelecekteki bir halim" /// Mest oldum.. Çok beğendim. Kesinlikle pür-kalitesiniz.. Tabii benim mest olmamamın ne gibi bir önemi var sizin için bilemiyorum ama; oldum işte! Diğer yazınızı okumadan yapmamalı idim bu yorumu belki de ama; tutamadım kendimi ;) Takipçinizim gayrı...
11 Mayıs 2011 Çarşamba 22:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri