Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih AYDIN

AMAN ALLAHIM

15.10.2017 11:33

Türkiye’de garip şeyler oluyor, farkında mısınız?

Müslüman bir ülkeyiz. Asırlara dayalı milli geleneklerimiz var. Belki de bu nedenle Ehl-i Salip ve yerli işbirlikçilerinin tüm saldırılarına rağmen tarih boyunca ayaktayız. Yıkıldık dediğimiz anda küllerimizden doğmuşuz.

Bugün gelinen noktada, ülke tarihimizin belki de en pırıltılı dönemini yaşıyoruz. Katar’a askeri üs kurabiliyoruz mesela… Bir gece ansızın Fırat Kalkanı operasyonu yapabiliyoruz. Silahlı İnsansız Hava Aracı, Atak Helikopteri, Altay Tankı, Piyade Tüfeği v.b. milli silahlarla yurt savunmasında ve terör mücadelesinde güzel sonuçlar alıyoruz.

Gezi  Parkı olayları, silahlı ve silahsız darbe girişimleri, kredi derecelendirme kurumlarının şikelerine rağmen IMF’den borç  alan değil borç veren ülke durumuna geldik.

Yollar, havalimanları, deniz taşıtları, raylı sistemler, nükleer enerji, yerli savaş uçağı ve otomobil projeleri, ücretsiz kitap-okul yardımları, sosyal devlet ilkesi gereği artan hibe, fon, karşılıksız kredi gibi destekler…

Amerika'ya vize krizi için kafa tutuyoruz. Diplomatik ataklar yapıp, anında karşılık verebiliyoruz.

Tıpkı büyük devlet gibi… Büyüyoruz farkında mısınız?

Ancaaaakkkk…

Gün yüzüne çıkan olaylar da artıyor gibi… Belki önceden de vardı ama iletişim araçları sayesinde bugünlerde daha çok duyar olduk.

Mesela aile içi (ensest) ilişkiler… Mesela tecavüzler… Mesela çocuk cinayetleri…

Aman Allahım!

İslami ve insani açıdan ‘’kesinlikle’’ yasaklanmış bu fiiller yaşandıkça kanıksanmaya başlandı. 

Yaklaşık 20 yıl önce yayımlanan ‘’Söz Fatoda’’ isimli programla ekrana taşınmaya başlanan bu gibi‘’iğrenç’’ fiiller, başka reality show programları ve kadınlara yönelik sabah programlarında tüm detayları ile yer bulunca, toplumun bu gibi olaylara tepkisi azalmaya başladı.

Bu Ülke amcasının hanımı ile ilişki kuran yeğenlerin dizisine şahit oldu maalesef. Hem de reyting rekorları kırarak…

Bu Ülke öz yeğeni ile ilişki kuran amcalara şahit oldu maalesef. Hem de en yüksek magazin reytingini alarak…

Bu Ülke, annesi ile ilişkisi olduğu için 10 yaşındaki yavrucağı öldüren servis şoförlerine şahit oldu maalesef. Hem de birkaç gün sonra olayı unutarak…

Hasılı kelam…

Gelişiyoruz, değişiyoruz, büyüyoruz…

Lakin ahlâken çöküyoruz.

Farkında mıyız?

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2764 defa okunmuştur
Maalesef
Fehmi KETEN
Fatih Bey Maalesef FARKINDAYIZ Bu ACI durumun.
17 Ekim 2017 Salı 04:53
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri