Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Furkan KUTLUYOL

Ümmet'in Kobani Paradoksu

13 Ekim 2014 Pazartesi
 
Yaklaşık bir ayını geride bırakacak olan Kobani direnişi, son zamanlarda yaşanan ülke içindeki HDP/PKK'nın şiddet eylemlerinin gölgesinde kaldı.
 
HDP/PKK'nın ülke içindeki eylemleri üzerinden Kobani direnişinin bir PKK - IŞİD savaşı olarak dayatılması asla kabul edilebilir bir durum değildir. 
 
Bu süreçte ne yazık ki PKK/PYD'nin madara olması için İŞİD'in Kobanì'de katliam yapmasını arzulayan vicdan yoksunlarını görüyorum. Oysa mazlumun dini,dili ve ırkı olmaz diyen bir peygamberin ümmetiyiz...
 
Bu cümlemde sakın ola PKK'yi mazlum olarak gördüğüm anlamı çıkmasın.Çünkü Kobani sadece PKK/PYD'den ibaret değil. Orada evini,barkını,geleceğini,umudunu bırakmış mazlum bir halk var.
 
Zulüm kimden gelirse zalim, kim zulme uğramışsa mazlumdur nazarımızda.
 
Yüce kitabımızda ; "Ey iman edenler, Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin" buyuruyor yüce Rabbimiz.
 
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) olarak bilinen malum örgütün katliam ve şiddet görüntülerine Şahid olmayanımız yoktur. 
 
Kobani'den kaçıp ülkemize sığınan yüz binlerce Kobani'li ailenin dramı yüreklerimizi dağlamıştır. Yaşlı bir kürd teyze ve down sendromlu oğlunu toprağından söküp hicrete zorlayan bir örgütün ne kutsalı olabilir ki?
 
IŞİD'in katliamından alelacele takma dişini bile alamadan kaçıp gelen yaşlı kürt amcanın dramını nasıl izah edeceğiz ?
 
Sitemim var dünya Müslümanlarına!
 
Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yapılan zulmü protesto etmek için meydanlara inen ey insanlık neredesin ?
 
Arakan,Keşmir ve Myanmar'da ölen kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kılan kardeşlik neredesin ?
 
Filistin için yüreği dağlanan ey vicdan neredesin ? 
 
Mazlum Kobani halkını PKK/PYD'nin vicdanına terk ederek sorumlu olmayacağını mı düşünüyorsun?
 
Unutma PKK/HDP'nin eylemlerini bahane ederek sırtını döndüğün kobani'li kardeşin gün gelecek senden davacı olacaktır.
 
Dolayısıyla gelinen noktada Kobani'de vicdan,kardeşlik,insanlık ve ümmet kaybetmiştir.
 
furkan_kutluyol@hotmail.com
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 66574 defa okunmuştur
KOBANİ deki yapıyı anlamak için PKKya bakalım
osman sayın
PKK NIN DAMARLARINDA MARKSİZMİN EN MİKROPLU versiyonu Stalinist kan dolaşır. Bu nedenle onlar Türkiyede geçen hafta neler yaptılar: "...Farklı görüşteki insanlar, içlerinde çocuk yaşta olanlar da var; vahşice katledildi, hem de bir zamanlar dünyanın belli başlı medeniyet merkezlerinden biri olan Diyarbakır’da. Hani IŞİD’in kelle kesmeleri var ya, onlar yapıp reklam olsun diye bütün dünyaya dağıtıyorlar. Diyarbekir’deki teröristler reklamdan hoşlanmıyor! Ne de olsa mütevazı adamlar! Camiler, okullar, Kur’an kursları, yurtlar... Yakıldı. Sebep? “Devlet Kobani’deki savaşta IŞİD’i vurmuyor!” Yahu akılsızlıkta dibe vurmuş, bre sebükmağz, yahut sivikmejî, derdin ne? Bütün bunlar devletin değil onu kullanan halkın, kamunun! Orada namaz kılanlar, okuyanlar senin kardeşin. Onları ibadethaneden, okuldan, yurttan mahrum etmekle eline ne geçti?..."
15 Ekim 2014 Çarşamba 10:22
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
PYD''nin Kobanideki zulümlerine göz yumanlar
Hakkı Haksöyler
Saygı değer yazar; Kobani ( ki oranın adı resülayndir)mevzuu IŞİD'in oraya saldırması değildir.Vakıanin öncersine bamak gerek. Bu gün kobaninden yapılan Kürt göçlerinin katbekatı daha önce Kominist, stalinist, dinsiz, vicdansız... son günlerde TÜRKİYEDE yakıp yıkan, dindar insanları öldüren mescitleri yakan, kurban dağıtan gençleri katledenPKK nın SURİYE şubesi PYD tarafından gerçekleştirildi.Kobanide yaşayan insanalrı dindar diye barzani taraftarı diye baskı yaparak öldürerek kovalayan PYD den halk zaten kaçıyor. Kobanide bu gün İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ savaşıyor. Halk zaten kaçmış. Bu gerçeği atlayıp PKK nın propagandalarını destekleyecek türde yazmak yanlışoğlu yanlıştır.
15 Ekim 2014 Çarşamba 09:45
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
PYD ne olacak
Serkan HAKLIYOL
Furkan kardeş. iyi güzelde PYD ne olacak. Bu pYD pkk gibi diilmi? Yani kürtleri bu atesitlermi temsil etmeli? ne dersin?
15 Ekim 2014 Çarşamba 02:12
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri