Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülsen NURDOĞAN

www.Habername.com, Merhaba!..

04 Ocak 2013 Cuma

www.Habername.com, Merhaba!..
 
Esselamü aleyküm verahmetullah...
Cumanız mübarek olsun..
 
Efendimiz sallallahü aleyhi vesellem: ''Selam olmadan kelam olmaz'' buyurmuş. Bu, Habername'deki ilk yazım olacak. İlklere esenliklerle başlamak iyidir. Ben, yazımın ilk cümlelerini Efendimiz sallallahü aleyhi vesellemin sözleriyle şereflendirmek istedim.
 
İlkokul üçüncü sınıfta ilkokul öğretmenim Mehmet Köysüren'in verdiği bir düşünce yazısı ödeviyle ilk yazımı yazdığımı hatırlıyorum. Okumayı seven bir çocuktum. Yatılı bir okulda bulunmam bana okumam ve yazmam için büyük fırsatlar verdi. Okulun çok geniş bir kütüphanesi vardı ve değerli kitaplarla doluydu. Dünya klasiklerinin bir çoğunu bu kütüphanede okudum. Özellikle masal ve hikaye kitapları ufkumu açıyor, okumanın lezzetini bu kitaplarla tadıyordum.
 
Yazar olmak, her yazarın önce hayali olmuştur. Benim de çocukluktan beridir hayalim oldu. Fakat yetişkinlik çağına geldiğimizde, yazmaktan daha önce gelen şeyin yüksek erdem olduğunu öğrendik. İyi bir yazar iyi bir insan olmalıdır. Kendisine faydası olmayanın başkasına faydası olmuyor çünki. Anlayacağınız hayatı, yazmaktan daha çok önemseyenlerdenim.
 
Habername, uzun süredir takip ettiğim bir site. Kıymetli yazarların bulunduğu bir site. Böyle bir yerde yazmak bana ayrıca kıvanç vermekte. Hep dua ederim ki: ''Yarabbi beni hayırlı kişilerle karşılaştır. Bana hayır kapılarını her daim açık tut...''
 
Bugün cuma..Ve dün bana, artık Habername'de yazabileceğim söylendi. Sevincimi gene Rabbime şükürlerle bereketlendirdim. Bendeniz 'Çok rüya gören insanlar grubundanım.'  Bu gün de gönlüme ferahlık veren bir rüyayla uyandım...
 
Topraktan pırıl pırıl kaynayan bir su.. Üzeri buğul buğul...Avuçlarıma alıp, üç yudum tatdım. Gittiğim yol üzerinde bir kaynak suyuydu bu..
 
Rüyamı hayırlara yoruyorum. İnşallah Habername'de yazmak benim için iyi olacak diyorum.  Güzel gönüllü Habername okuyucularıyla da buluşmak istiyorum artık. Rabbim hakkı yazan, hakkı söyleyenlerden etsin bizleri. Sözün güzelini söyleyenlerden, sözlerini inci gibi dizenlerden ve satırlarıyla ruha dokunanlardan, bir esenlik ve bir güzellik menbaı olanlardan etsin..
 
 
Esselamü aleyküm...
 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4440 defa okunmuştur
TEBRİK
ZEKİYE DEMİR
Hayırlı uğurlu olsun gülsen abla ben çok duygulandım Allahım devamını sana nasip eyler inşallah.
07 Ocak 2013 Pazartesi 21:59
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Teşekkür
Gülsen Nurdoğan
Teşekkür ederim Melekciğim. Her şey dostlarla güzel oluyor.
07 Ocak 2013 Pazartesi 18:30
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hoşgeldin..
Melek Şeker
Ellerine sağlık değerli arkadaşım ; sende her zaman bir cevher vardı ve ben kendi kendime her zaman senin yazman gerektiğini düşünmüşümdür. Yatılı okula gelince çok güzel günlerdi ve okul kütüphanesindeki kitapları sağdan başlayıp soldan bitirmek adına sanki yarışa girmiştik, o zamanlar daha ilkokuldayken Victor Hugo' nun SEFİLLER adlı romanını okuyorduk :) yani aslında okuma konusunda bu kadar aşmıştık...Ve bu okuma aşkı bizde şimdiki yaşamımızda bir çok kolaylıklar sağlamıştır. Senin ellerine ve yüreğine sağlık diyorum ve anılarımızı da ara ara gündeme getirmen dileğiyle yararlı yazılarını bekliyorum ve en iyi takibcin benim.. kolaylıklar dilerim.
07 Ocak 2013 Pazartesi 11:46
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Teşekkür
Gülsen Nurdoğan
Oğluşum, sağolasın. Emelciğim, sağolasın. Bu başlangıcıma hayır dileyen bütün herkes sağolsun, varolsun.
06 Ocak 2013 Pazar 14:41
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
b.h.
emel gül
çok sevindim sizi burada gördüğümüze, inşallah hakkınızda hayırlı olur, yazılarınızın devamını bekliyoruz. bu bekleyiş güneşin doğuşunu bekleyiş gibi,allahın izni dahilinde,zaten doğacak gibi gelirya bizede..işte öyle bekliyoruz.. hayırlı günler teslime hanım
06 Ocak 2013 Pazar 13:49
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri