Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim DANACILAR

Uyan Sabah Oldu Müslüman Uyan!

07 Ocak 2012 Cumartesi

Kalbi kırık, gözleri nemli Müslüman, yedi düvelin üzerine yürüdüğü halde ‘’Kahhar’’ ismine sarılarak, yakarış varken, boş işler ile ilgilenen Müslüman!

Sen asık suratınla, kırılmış kalbinle göze battın. Başını yastığa koyduğunda ne ümitlerle hayal kurmuş, eline arşa kaldırdığında delaletten kurtulmaları için Allah’a yalvarmamıştın!

 

Onlarsa senin alenen kuyunu kazıyorlar, asalım keselim düşlerine dalıyorlar, yaptıkları zülüm karşısında zafer sarhoşu oluyorlar. Senin vur başını, al aşını tavrından cesaret bulup üzerine yürüdükçe yürüyorlar, sen ise onların bu tavırlarını dizilerini ve malayani işlerini terk etmeyerek destekledin!..

 

Artık dişlerini sıkmaya başlayıp, tırnaklarını avuçlarına saplamanın vakti gelmedi mi?  Göze göz dişe diş bir dönemde halı saha maçlarını terk et artık!. Flistin’de ki, dünyanın çeşitli bölgelerinde mazlum kardeşlerinin dipçiklerle kafalarına vurdular, sen o sırada kız arkadaşlarınla keyif yaparken onlara nasıl övücü güze sözler söyleyimde, bana sempatileri daha da artsın diye,  mücadele verdiğin  zaman oldu bunlar biliyormusun! Ayrıca medyalarıyla senin  haysiyetini ve onurunu aldılar!.. Bundan haberin varmı?Mevlanaları, Yunus Emreleri sistemlerinin adamıymış gibi anlattılar. Mevlana’nın  semasını folklar yaptılar. Mevlana’yı hümanist, Yunus’u sakızlarına mani yazan kişilermiş gibi tanıttılar . Tarih hocaların, padişahın haremde cariyelerle oynaşarak, altı asır yönetti yalanının okuttular. Gardrop devrimlerinin sınav sorularını , İskilipli Atıf Hoca’nın kanının aktığı fötr şapkalarının gölgesi altında cevaplattılar…

Ezan okununca televizyonlarının seslerini kısmakla gönül rahatlığına kavuşan Müslümanlardan değilsin!. Televizyonun sesini kıssan, O aşağlıkların mahlukatın tecavüzünden sebep, intihar etmiş anaların, çocuklarının sızlayışlarını duymuyormusun!..

 

Sen farklısın, imanın bir televizyonu, değil, yedi düveli susturmadıkça o başına yastığa koyamazsın!.. Fetvanı vicdanından almalısın!..

 

Elalem gülsün oynasın, sen tenhalarda ağlarsın! Biri, bir ağlarsa, sen bin ağlarsın. Genetiğin farklıdır senin, kalpsizlere karşı, hücrelerine dek vicdanlısın sen!...

Ön tekerleksin Müslüman seni arka tekerlek yapmak için bütün uğraşları.

Sen nereye gidersen,  hakimleri, savcıları, medyaları peşinden gelir. Lokomotifsin, küfürlerine vagon yapmak isterler.

Saçını gösterir, sakalını keserler, bayır aşağı inen neslin, bayır yukarı çıkan çocukları neredesiniz!...

Şahikalarda sarığını dalgalandırmak isteyen Müslüman, kalbin kırık çıktığın patika yollarında tanklarının paletlerinin izleri var!

Flistin’de ağlayan çocuğun, Çeçen kamplarında sefalete bırakılan insanların, intiharın eşiğindeki kızların beklediği ümitsin sen!.

Tutuşturmuşlar eline kumandayı, binlerce kanal sermişler önüne uyu diye ve bugünde dünde seni susturmak için basıldı gazeteler!. O kadınları senin için soydular, maçlar senin için yapıldı, oyunlar seni davandan almak için oynandı,  filmlerin başrolleri, senin figüran olman için kurgulandı!.. Bunu bil artık Müslüman!..

Yırt artık önüne koydukları malayaniyi!... Rızık korkusuyla gözlerini diktiğin rant tutkusunu fırlatıp at yüzlerine, çeyiz hazırlamayı bırakıp, bohçanı taşlarla doldur, silahın yoksa sana yasak koyan odunlardan sapan yap!..
 

Sen ki umutsun!.. Nicedir İslam coğrafyalarında akan kana kabuksun!.. Susmak bilmeyen silahların, mazluma çevrilen namluları tutan elleri kıra bilirisin!..

Geceyi gündüze çeviren bombaların karşısına bir sen durursun!..  Panzerlere karşı sapanla bir sen meydan okursun!..


Bırak onlar çay ocaklarında vatanı kurtara dursun, boş ver onlar sövmekle avunsun, boş ver onlar  güzel günlerin hayalini kursun!.

Ne duruyorsun Müslüman halen Müslüman kardeşlerin için bir şey yapma erdemin olmayacak mı?! Sende onlar gibi çay ocağı mücahitimi olacaksın!.. yazık!..

Sakın bir yerde savunuculuk yapma!..  Otur bence tabii o erdem sende halen varsa haline ağla umulur ki, gözyaşların şefaatçin olur!..

Ey!.. Basiretsiz, dünya tutkularının esiri olmuş, sahte iddalarının savunuculuğunu yapan, nefsinin esaretine girmiş ve bundan da hiç şikayetçi olmayan, ‘’ZavallıMüslüman topluluğu!...’’

Uyanmayacakmısın halen?!. Uyan sabah oldu Müslüman uyan!...

 

Ves… Selam… 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 10100 defa okunmuştur
ŞOK! ŞOK!
ERDEN K.K.T.C.
İbrahim bey sizi hürmet ile selamlıyorum. yazınız şok edici kendimden ve müslümanlığımdan utandım. Kıbrısta müslüman olmak çok zor... Siz buraya gelir zaman zaman bize sohbet edersiniz burası önemli burası kalemiz dersiniz ya bu kaleye sizin gibi düşünürler lazım bizi yalnız bırakmayın... Sizi çok ama çok seviyoruz biz... ''ÖZGÜR GENÇLER''
09 Ocak 2012 Pazartesi 18:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
uyan ey! gözlerim gafletten uyan..
kadir özcan
Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nispette usule, stratejiye uygun bir gençlik… Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle zifiri karanlıkta, ak sütün içindeki ak kılı farkedecek kadar gözü keskin; ve gerçek kahramanlık madeniyle sahtesini ayırdetmekte kuyumcu ustası bir gençlik…N.F.K. ÜSTAD.Bu %99 müslüman denen milleti uyandıracak tek kıvılcım,tek fişek,tek mermi,tek atom çekirdeği yine türk gençliğidir.damarlarımız daki asil ve mukaddes kanın.onlar(mason,yahudi,ermeni ve bütün siyonizim destekçileri) bile farkındayken.bize ne yaptılar da sizin dediginiz gibi;imanımız yedi düveli değil,bir televizyonu bile susturamıyor.BU KURULU TEZGAH MUTLAKA YIKILACAKTIR.
07 Ocak 2012 Cumartesi 21:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
AŞK ADAMI
ÖMER BİN HATTAP
İbrahim abeği ben 5 yıl önce tanıdım. Karanlık dünyam vardı bana ışık oldu. Ben bir Gay'dim. Kendimi iflah olmuyacak görüyordum ve sonunda ataist bile olmuştum. Onunla nasıl tanıştığım hale muamma? ama bana hep ışık oldu. Adımı da o koydu ömer bin hattap..:)) Böylece bir çok gay arkadaşımızada vesile oldu kuytu köşerlerde bizi sahiplendi, sohbetleri bize hep ışık oldu. Ancak bu yazı tek kelime ile süper üstü... Umuyorum ibrahim abeğciğimiz her bizle var olur.. dersin ya abi... Haksız bir danada zirve olmaktan haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim.. Bizide yanında bir zerre olarak kabul et.. Ellerini keşke öptürsen bende öperim..:))
07 Ocak 2012 Cumartesi 15:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DAVA BU İŞTE...
MECZUP CEMAL
Muhterem ibrahim abeğim, seni tanımak ve sana yakın olmak ne güzel bişey.. Senki bu aciz dünyada bize tanıttığın bu değerler ile yaşama amacımız oldu! Bu yazın şüphesiz ki sanki bir milad... abeğcim bu yazıyı yazan eli öpmek istiyorum ki öptürmezsinde sen şimdi..:))) olsun senle güzel sıcak sohbetin yanında bir çay içeyim yanında oda bana yeter... Abeğlerin bitanesi:))
07 Ocak 2012 Cumartesi 15:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ÜLPERDİM!!!
BİR MANKEN
Burda ismi açıklmak istemedim. Ben oldukça tanınan bir Mankenim... İbrahim bey'i gayet iyi tanırım. Ancak uzun zamandır kendilerine ile görüşemiyorum.. O bizle yakın olduğu zaman bile, bize ışık saçardı! Ancak görüyorum ki ibrahim'cim adeta boyut değiştirmiş ve bu yazısını ülpererek okudum. İbrahim bu yazınla sana hayranlığım tavan yaptı ya..:)) Seni halen bir dost olarak çok seviyorum biliyormusun! Cidden sanırım kapanacağım bu yazı nedenim olacak..! Sen yer yönün ile süpersin süper..:))))
07 Ocak 2012 Cumartesi 15:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri