Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

30 Ağustos Zafer Bayramımız

29 Ağustos 2012 Çarşamba

Güzel ve eşsiz ülkemizde Türkiye’li olmayı başarmış tüm vatanperver dost, arkadaş ve kardeşlerimiz ve ulusumuz için önemli bir gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı 30 Ağustos 1923 tarihi olan ilk kutlanmaya başlandığı heyecan ve mantıkla kutlamaya devam ediyoruz. Kutlu olsun ey güzel ey aziz milletimize bu günümüz. Millet olarak topyekun emek ve çabalarımızla, yokluk içindeki mücadelemizle bizleri bu günlere getiren, bizleri inancımızı özgürce yaşayacağımız bir vatanda bizleri isimlerimiz değiştirilmeden hiçbir mandacılığı kabul etmeyen Türk’ün asaletini göz ardı etmeden ki şu hikaye çok önemlidir (Atamız yabancı konuklara verdiği resepsiyonunda hizmet eden yardımcı bir vatandaşı elindekileri yere düşürür ve herkes kınar gözlerle bakarken Atamız bu millet her şeyin en iyisini yapar fakat kölelik ve hizmetçiliği yapamaz diyerek) milletimizin asaletinin altına imza atan bu sözü ile çok şükür ki asil atalarımızın evlatlarıyız. Bizim için savaşıp kanlarını döken şehit ve gazilerimiz, ülkemizin dört bir yanındaki evliyalarımız haklı olarak bizden bu başarıları beklemektedirler. Bundan sonrasında bayrağın bizde olduğu bilinci ile hep beraber daha güzel bir Türkiye için çalışacağız.

305287_10151130087499928_1021262139_n.jpg

Özellikle yaşadığımız şu kritik süreçte; yaklaşık 30 yıldır ülke yönetimimiz, kimi ülkelerin rüyalarının yönettiği zihniyetle bu topraklar üzerinde oynanmak istenen oyunların senaristleri tarafından yazılmakta olan yeni sahnelerin perdelerini, büyük bir kararlılık ile teker teker başlarına yıktığımız günleri, 30 Ağustos sürecinde yaşıyor olmamız da takdir-i ilahinin ince bir esprisi olsa gerek. Geçmişte her bir noktası şehit kanlarıyla yıkanmış her bir yanı evliyaların bulunduğu bu topraklara akın akın gelen, ancak ayağına nalınını dahi giymeye fırsat bulamadan, yalın taban kaçmak zorunda kalan aynı zihniyettir bu zihniyet. Geldikleri gibi göndermeyi bilen milletin evlatlarıyız bizler.   

Çok uzağa gitmeyelim geçmiş 15 yıllık yakın tarihimize bakıldığı zaman görüleceği gibi bu ülkenin evlatları artık kimseden destek almadan, kendi savaş gemisini, denizaltısını, kendi helikopterini, kendi silahlarını, kendi casus uçaklarını, dost ve düşmanının her türlü harekatını takip edebilecek olduğu kendi uydusunu dahi yapabilecek düzeye gelmiştir. Bu başarı dostu sevindirip mutlu etmiş, içteki ve dıştaki düşmanı ise endişe ve korkuya boğmuş olup başka başka senaryolarla bu güzel ülkenin yıllardır tek vücut olmuş aziz milletinin arasına nifak tohumları sokmaya çalışmaktadır ama bunlar bilsinler ki kendi oyunlarında kaybolacaklardır İşte bu nasıl olacaktır vatan bilinciyle tek vücut olmayı başarmış milletimiz; şehitlerimizin, evliyalarımız ve Atatürk’ün Türkiye’sini daha da iyi şartlar altında teslim etmeye gayret göstermektedirler.

İşte bu kararlığı görmezden gelerek; daha farklı daha sabırlı ve uzun bir yol izleyip, kaleyi içten fethetme planlarını bu topraklarda yaşayan çeşitli etnik kökenlere sahip taşeronlarını kullanarak hain ve husumet dolu oyunlarını icra etmeye kalktılar. Ancak, bu milletin feraseti ve sabrından korkulması gerektiğini unutuyorlardı.  Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür, sözünü ispat edercesine aynı hataları bu sefer farklı şekillerde yapmaya başladılar. Fakat eğer görebilmeye yeterli gözleri, anlayabilmeye yeterli zekâları var ise tükenen bu sabrın neticesinde olabilecekleri de hissediyor olmaları gerekmektedir. Sabrı tükenen bölünmeyi, parçalanmayı hiçbir şekilde kabul etmeyen “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.” cümlesine inanarak yaşayan, etnik kökenleri her ne olursa olsun, Türkiyeli olmayı başarmış bu insanlar  “Nush ile uslanmayanı, etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın, hakkı kötektir” sözünü ise hiç çekinmeden büyük bir kararlılık ile icra edebilecek güç, inanç ve kudrete sahiptir. Bunu bilmelerinde fayda vardır! Bir Türk bin Cihana Bedeldir sözünü de unutmadan…

 

 

Hepimizin Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2206 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri