Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

41 Kere Maaşallah

29 Mart 2013 Cuma

Kadınlarımız kamuda ve özelde çalışanlar olsun ev hayatlarında ve sosyal yaşamlarında olsun her alanda başarılı çalışmalarını yaparlarken hatta ailenin belkemiği olan kadınlarımız bize bahar geldi.

Hem de öyle bahar ki canlı parlak renkleriyle giyeceğimiz kıyafetleriyle geldi. Seç seç beğen olacağız. Salınacağız arz-ı endam edeceğiz. Ama biz paket olarak salınacağız seçme hakkımız olmadan seçileceğiz. İçimiz bilinmeden duygularımız bilinmeden salınacağız. Biz biz olmadan salınacağız. Biz masa gibi masa örtülerimizle salınacağız, biz sandık gibi sandık örtümüzle salınacağız. Eşitlik ve cinsel ayrımcılığa hayır seslerini sustururcasına erkeğin arkasından yürüyeceğiz. Bizi örtülerimiz adam edecek.

21 Mart tarihinde türbanın kamudaki çalışan kadınlara getirilmesi söylemleriyle kadınlar için özgürlük çalışmaları meyvalarını vermeye başladı !

Bir avukat hanımın duruşmaya türbanıyla girme talebinde bulunması ve ardından da belediye otobüslerindeki kadın şoförlerin türbanlarıyla kamuoyuna kendilerini tanıtmalarının başladığı günlerdeyiz.

Türbanlı bir şoförü gören yolcularda ilk önce bir şaşkınlık gözlenirken otobüslerin içi her zamankinden daha sessiz oluyor. Bu sessizliğin şaşkınlıktan olduğunu düşünenlerden biriyim. Şimdilerde beklenen değişiklik otobüslerde cinsiyet ayrımı ne zaman başlayacak? Yani kadın erkek haremlik-selamlık uygulaması yakın mı? Ya da sosyal yaşamda olsun aile yaşamında olsun evlerimizin camlarına Osmanlı zamanındaki gibi ne zaman pancurlar yapacağız. Ne zaman Feracelere gireceğiz.

Kadın denince sadece cinsel meta olmak ve onu mu çağrıştırmaktır ki kadın başından ayak ucuna kadar kapanmaktadır. Geçenlerde bir karikatürde iki kadın siyah çarşaflı halde sadece gözleri görünüyor ayrıca üçüncü bir kadının da çarşaftan burnu çıkmış. Diğer ikisinden biri burnu çıkan kadına hayırdır bahar mı geldi diyor.

Evet Arap Baharı geldi mi tam geldi kadınlara. Kadının burnu ne zaman içeriye alınacak dersiniz? Yani çalışan onca kadının sorumlulukları ne zaman elinden alınacak ve evine git sırtından sopa karnından sıpa eksik olmasın denecek. Arap Baharı kadınlara geldi.

Şimdi biz kadınlar evlerimizde olacağız ya da işyerinde teknolojinin nimetlerinden yararlanacağız ya bilgisayar bizden şifre isteyecek Maşallah diyeceğiz olmayacak çünkü rakamda isteyecek biz de o zaman 41 Kere Maşallah diye yazacağız şifreyi ve kabul olacak

İşte şifremiz 41 kere maşallah ne kadar da hanım hanımcık denecek artık bize.

Aşırı açık giyinmek nasıl ki Cumhuriyetçilik ya da modernlik değil ise aşırı kapanmak da dindarlık ya da yobazlık anlamlarından çok uzak olsa gerek.

Baharımız kutlu olsun hemcinslerim…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2816 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri