Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

57 Alay Camii Temel Atma Töreni

19 Mart 2013 Salı
 
57. Alay Şehitleri Camii temel atma töreni işte bu kadar görkemle ve saygınlığına yakışır bir şekilde yapılır. Herkesin sözleşmiş gibi bir araya geldiği şehitlerimizin yad edildiği günde böyle kutsal bir görevde bulunulması duygu yoğunluğunun had safhada olduğu anı daha da bir anlamlı kılmıştır.
 
Çukurova Üniversitesi 57. Alay Camii 18 Mart günü şehitlerimizin anılması ve dualarla protokolünde katılımlarıyla temeli atılarak o şehitlerimizin ruhları birkez daha şad oldu. Yaklaşık 2 sene süreceği inşaatın bitmesiyle inşallah İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Ali Osman Ateş’in camii yapımının dahi sözkonusu olmadığı o günlerde bir hanımefendinin rüyasını anlatması ve bu caminin adının da 57. Alay Şehitleri Camisi olmasının elzem olduğunu anlatmasıyla duygu yoğunluğu daha bir arttığı bu ortamda cami yükselecektir.
Sayın Başbakanımız Sayın Bakanımızın ve Sayın vekillerimizin birkaç tanesinin katılamadığı ama gönüllerinin orda olduğu mesajları orda bulunanlara belki de görünmeyen şehitlerimize daha bir kenetlenildiğinin örneği olarak inanıyorum ki güç verdi.
 
 Sayın hocamızın anlattığı rüya; teyzemiz diyelim o hanımefendiye ki demek ki nasıl güzel bir kalbi var bu teyzemizin. Ellerinden öpmek gerektiğini o anda ben ve inanıyorum ki herkes düşündü. Rüyasında inşaatın sözkonusu dahi olmadığı alana pek çok şehidin toplu halde biriktikleri içlerinden daha irice olanının da 57. Alayın sancağını kuvvetli bir duruşla oraya diktiğini anlatmasıyla o ulvi yerin burası olduğu sabitlenmiştir. Elbette ki yer gök dua üzerinde elbette ki şehitlerimiz ölmemişlerdir onlar aramızdadır ki bazı rüyalar da bazı durumların yönlendirmesi işaretidir. Bu rüyanın üzerinden epey bir zaman geçmiştir.
 57. Alay Şehitleri Sancağı da Çukurova Üniversitesinde misafir edilmektedir. Uhrevi duygu bilinciyle bu olayların ciddiyetine kanaat getirilmesi ve bu durumların Rabbime ve peygamber efendimize selavat ve şeriflerle kutsanmış olaylar olup biz aciz kullarına da birer ışık olduğu bilinciyle güzel dileklerle cami inşaatına başlanarak sonunda tüm güzel insanların elbirliğiyle şükür ki temeli atılması kısmet oldu.
 
Sayın Dekanın okuduğu şiirle de hele ki zaman zaman sesinin renginin duygusallaştığı anlar dimağlarımızda yer edecektir.
 
O nurlu şehitlerimizin temsili askerimiz
 
57 Alay Sancağının varlığı ortamın maneviyatını yükseltirken hafif esen rüzgar ve arada bir çıkan güneşte sanki kah içlerin ürpermesine kah güneşin ışıkları da sanki şehitlerimizin nurlu ışıkları gibi ortamı daha bir kutsadı.
 
 
Tekrar şehitlerimize şefaat ve dualarımızla. Üniversiteye hepiniz hoş geldiniz 57. Alay Şehitlerimiz siz ölmediniz bizimlesiniz. Hoş geldiniz nurunuzla varlığınızla…
 
İşte böyle güzel böyle kucaklaşarak gerçekleşen bir cami temel atma töreninde bulunmuş olmak bir tarihe tanıklık etmektir.
 
 
 
 
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3736 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri