Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

6502 THKHK

15.03.2015 21:38

Adana Barosu tarafından düzenlenen 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Uygulamaları konulu panel geniş bir katılmla 14 MArt 2015 tarihinde Şirin Park Otel'de  yapıldı.

 Adana Baro Başkanımız Av. Mengücek Gazi Çıtırık, açılış konuşmasında sosyal ve ekonomik yönden zayıf olan tüketicileri korumak amacıyla bu yasanın çıkartıldığını belirtti. Paneldeki konuşmacıların uygulamanın içinde oldukları için yararlı bir çalışma olacağını vurgulayan Av. Çıtırık, 4077 sayılı yasaya göre yeni yasanın AB kriterlerini esas alan düzenlemeler getirdiğine işaret etti. Av. Çıtırık, Tüketici Hakları Komisyonu Koordinatörü Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nevzat Elçi,Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Av. Turgay Mumcuoğlu'na, komisyon üyelerimize, Adana Barosu çalışanlarımıza teşekkürlerini sundu

 

Şirin Park Otel de gerçekleşen panelin oturum başkanlığını Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker yaptı, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi Üyesi Nuri Güleç, Candaş İlgün, Ankara 6. Tüketici i Mahkemesi Hâkimi Mehmet Akif Tutumlu, Beykent Üniversitesi Ticaret Huk. Anabilim Dalı Öğretim üyesi Av. Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu konuşmacı olarak katılımcıları bilgilendirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5312 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri