Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ADANA'DA PANEL GÜNLERİ

13.11.2014 19:07

12.11.2014 Saat: 15:00-17:00 arası Adana Barosu tarafından organizasyonu yapılan ve Adana Şirin Park Otel’de Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi ÇITIRIK ile çok sayıda meslektaşımızın izlediği sunum öncesinde Baro Genel Sekreteri Avukat Merdan ÖZBERK, açılış konuşmasını yaptı. Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan KIRDÖK tarafından gerçekleştirilen  "Bilinçli İnsan-Amaçlı Davranış" konulu sunumu verimli geçti. Katılımın hayli yoğun olduğu panelde kişi davranışları, beden dilinin davranışlar üzerindeki etkisi, yanlış zamanda yanlış tepkilere verilen ödül ya da cezaların sonraki süreçlerde karşılaşılacak sorunlar, suça iten etmenler, toplumsallaşan insanın yanılgıları ya da umutları, beklentileri Marx’dan başlayarak insan ve hayvanların psikolojisini ele alan bilim adamlarının insanı incelemeleri toplumu incelemeleri, aile  ve birey olabilme özellikleri, soru sorma cevap alma teknikleri ve hukukta birey tanıma yöntemlerinin anlatıldığı dolu dolu bir panel oldu.

 

Baro Genel Sekreteri Avukat Merdan ÖZBERK, açılış konuşmasında; Meslektaşlarına yönelik kişisel gelişim ve bu konudaki donanımla ilgili seminerlere öncelik verileceğini belirterek; "Günlük hayatımızda yaşadığımız sorunları çözmek için çeşitli teknikler uygularız. Karar verme sırasında belirli aşamalardan geçildikten sonra doğru düşünüp, doğru karar vermek gerekir. Bilinçli insan; iyi ve doğru düşünen, düşündüğünü planlayan ve planladığını hayata geçiren insandır. Amaçlı davranış ise bilinçli insanın bir ürünü olarak düşünüyorum" dedi

 

Etkinlik, aranın ardından daha sonra devam etti.

Adana Barosu Başkanının da yer aldığı panel plaket töreni ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 Kasım 2014 de saat 11:00-13:00 arasında Adana Barosu tarafından organizasyonu yapılan ve Adana Şirin Park Otel’de Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi ÇITIRIK ile çok sayıda meslektaşımızın izlediği panelde;

İHD eski Genel Başkanı, MYK üyesi Hüsnü Öndül, "İnsan Haklarını Savunma Hakkı" konulu sunumu yapıldı.

 

İHD eski Genel Başkanı, MYK üyesi Hüsnü Öndül, "İnsan Haklarını Savunma Hakkı" konulu konferansı yapıldı.Etkinliği,  Baro Başkanımız Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ve Baro Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Sabahattin Gümüş de izledi.

 

Sayın Avukat Öndül; İnsan haklarında insan faktörü, kadın- erkek ve çocuk faktörü, dinsel ve toplumsal faktörler, mezhepler ve topluluklar, aile şiddetinden toplumsal şiddete, çözüm sürecinden savaşların değil barışların konuşularak kazanılacağına dair pekçok yapıcı değerlendirmeleri ile ve soru cevap kısmında katılımcıların sorularına cevaplar vermiştir. Çok verimli geçen panel sonrası İnsan Hakları Derneği yetkilierine teşekkürlerimizi ilettik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3412 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri