Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ASİLLER VE MAŞALAR

26 Şubat 2013 Salı

26 Şubat 1992!!

Hocalı’da 613 insanı 11 saat içerisinde katlettiği kanlı gün.

936 kilometre karelik alana sahip ve 2 bin 605 aileden ibaret 11 bin 356 kişinin yaşadığı Hocalı kenti, 26 Şubat 1992 tarihinde tehcire ve katliama maruz kaldı ve kent tamamıyla yok edildi. Ermenistan silahlı kuvvetleri 1992 yılının 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gecede bölgedeki SSCB 366. Alayı’nın desteği ile önce giriş ve çıkışını kapadığı Azerbaycan’ın Hocalı kentinde sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan resmi rakamlara göre 613 insanı 11 saat gibi kısa bir zaman içinde hunharca katletti. Katledilenlerin 63’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’den fazlası ise yaşlı olarak kayıt altına alındı. 25 çocuk öksüz kaldı, 130 çocuktan her biri ya annesini ya da babasını kaybetti. Yetmiş altısı çocuk 487 kişi yaralandı.1275 kişi rehin alındı,150 kişinin akıbeti halen bilinmiyor. Bu kadar vahşiliği yapan bir grubun bu 150 kişiye neler yapabileceğini düşünmek bile insanın nefesini kesiyor. Hocalı kenti haritadan silindi. Hocalı'nın 5 bin 379 sakini mülteci durumuna düştü. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı gözlerinin oyulduğu, kulak, burun ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvlarının kesildiği tespit edildi. Hocalı katledilen sadece Azerbaycan insanı değil katledilen insanlık olmuştur. Hocalı katliamını ve Karabağ’daki işgali, katliamları doğrudan ve dolaylı olarak destekleyenleri kınayarak lanetliyoruz.

Hani Fransa’da bir kadın çıkıyor sürekli Ermenilere katliam yapıldı öcünü alın dercesine ayaklandırmaya çalışıyor ya. Hani o kadar acı deliller var ellerde katliamı Ermenilerin yaptığına dair. Hani Türk kanı pis kanıdır diyene bile HEPİMİZ ERMENİYİZ diyen bir ülkenin evlatlarıyız ya. Ne çabuk unuttuk anamıza bacımıza, babamıza, kardeşimize namusuna canına kanına uzanan elleri. Ne çabuk sattık onları ?

 15 Ağustos 1974!

Abdullah Öcalan tarafından kurulan PKK'nın ideolojisi, Marksizm-Leninizm üzerine kuruludur. PKK'nın başlangıçtaki amacı; Kürdistan diye tanımlanan, Kürtlerin de yaşadığı, Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Irak'ın kuzeyi, Suriye'nin kuzeydoğusu ve İran'ın kuzeybatısındaki bölgede, bağımsız sosyalist bir Kürt devleti kurmaktı.

Sene 1984!

PKK’nın ilk kanlı saldırısı Eruh’ta!!

1984-2013 ; 72 bin 500 terör saldırısı, 21 bin 800 PKK lı öldürüldü, 6 bin 500 sivil vatandaş öldürüldü, 5 bin 500 polis ve diğer silahlı kuvvet mensupları şehit, 1500 köy korucusu hayatını kaybetmiş. 13 bine yakın vatandaş yaralı, 1400 kadar PKK’lı yaralı, 203 bin kişi terör örgütüne üyelikten gözaltına alınmış. 2 bin 100 köy korucusu yaralanmış, 5 bin 300 polis (gazi) ve 13 bin asker yaralı (gazi), PKK’lıların kullandığı silahlar; 47 binden fazla uzun namlulu silah, 42 binden fazla tabanca, 80 bin kadar bomba, 5 milyon kadar mermi. Örgüt yol kesme ile 58 asker, 2 polis, 9 korucu, 18 memur, 26 işçi, 30 siyasetçi ve 10 sivil olmak üzere yaklaşık 300 kişiyi kaçırmış. Terörden kurtulmak için harcanan 50 milyar dolar.

Evet şimdi gelelim; çevre (komşu ülkelerle) ülkelerin destekleriyle aslında kendi halinde çok da güzel anlaşan bir halkı sırf Türkiye’nin jeopolitik durumu ile başka ülkelerin elde etme çabaları sonucu tamamen siyasi amaçlı üretilen bu savaşta; onların yarattığı adamların baş olarak meydana getirdikleri savaşta gündemimizde oluşan olaylarla acaba kim zafer kazanıyor? Bu soru üzerinde açılım adı altında başlayan çalışmalara vatandaşın cevabı zaten biz akraba idik, zaten biz birdik olmaktadır. Yani açılımın amacı sadece maşa olan elebaşlarını muhatap alarak bazı ülkelerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir şey değildir.

Şimdi gelelim başka bir duruma;

Son 10 yılda şehit olan TSK personeli sayısı 601; intihar eden personel sayısı ise 965 oldu. Bu ne demektir TSK’ya bakılmıyor, onlarla yeterince ilgilenilmiyor. Halbuki bir ülkenin savunması onlara bağlıdır. Zaten kurum içi mobingle başbaşa olan kurum çalışanlarının maddi yetersizlikleri, ikinci sınıf muamele görmeleri, şehit sayılarının bile kendilerinden olması ile yeterince motive olamayan bir zümrenin görülmemesi mümkün değildir.

NEDEN DİYEMİYORUZ;

HEPİMİZ TSK MENSUBUYUZ. HEPİMİZ ASSUBAYIZ!

HEPİMİZ ŞEHİTİZ, HEPİMİZ GAZİYİZ.

HEPİMİZ ASKERİZ, HEPİMİZ ZATEN KARDEŞİZ, HEPİMİZ BİRİZ VE BERABERİZ BÖLÜNEMEYİZ

NEDEN DİYEMİYORUZ.

Şehitlerimiz mezarlarında dönüp duruyor, gazilerimiz aslında içten içe soruyor sessiz soruşlarıyla. Onca gidenin kanlarını soruyorlar sessızce, içten içe ağlayarak...

 

 

 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2802 defa okunmuştur
Sizce insan mı?
Songül E.
Bizim tokat vurmaya bile kıyamadığımız o çocukları hunharca katleden o vahşiler ve onları destekleyenler insan değildir,hatta hayvan bile değildir.
27 Şubat 2013 Çarşamba 12:12
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri