Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ASSUBAY EŞİNİN FERYADI

17 Ağustos 2012 Cuma

Bu röportajda ilk kez bir asker eşi, açık kimliğiyle Londra'da yaşayan gazeteci-yazar Bahattin Çağdaş'a konuştu. Londra-Mardin arası tele-konferans yoluyla gerçekleştirilen söyleşide, astsubay eşinin penceresinden silahlı kuvvetler masaya yatırıldı. 3 çocuk annesi Asena Karahan, bütün mercilere, sorunlarını taşımasına rağmen hiçbir doyurucu cevap ve çözüm bulunmamasının kendisini nasıl çaresiz bir noktaya sürüklediğini adeta feryad ederek anlattı..

Ben de Kamu Emekçileri Organizasyon Yetkilisi Emekli Assubay ve Gazeteci Saygıdeğer büyüğüm Mustafa Bıyık'tan “Öncelıkle bıtırmemıze az kalan bu mubarek Ramazanımızı hayırlı gecırdıgınız duşunerek Ramazanınızı kutluyorum. Ayrıca gelecek bayramınızı şimdıden kutlarım. Ben www.habername.com köşe yazarıyım özellıkle assubaylarla ılgılı cok yazılar yazdım. Sitenizde Bahattin Cagdaş Assubay Eşının Feryadı roportajı gördum bu röportajı sese ses olmak adına www.habername.com köşemde veya röportaj olarak yayınlanmasını talep edıtyorum bızlerde bu konularda hassasız cunku Cevabınızı bekleyecegım” talebime karşılık  “İnci hanım tabiki yayınlayabilirsiniz saygılarımla. Mustafa bıyık E.Assubay ve Gazeteci” cevabı üzerine izin alarak “Astsubay eşinin feryadı” Bahattin Çağdaş röportajını sese ses vermek destek vermek adına köşemde yayınlıyorum

 http://www.kamuemekcileri.org/index.php?option=com_content&view=article&id=4345%3Aastsubay-einin-feryadbahattin-cada-roeportaj&catid=42%3Arokstories&Itemid=102

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5964 defa okunmuştur
tebrikler büyük cesaret
hakan hakan
Astsubay meslektaşımın eşinin anlattıklarının eksiği yok fazlası var. kendii kaf dagında gören üniversite mezunu bile olmayı becerememiş bu zvallı subay zevatı 30 yıldan beri terörü bitiremeyişinden bilğisiz ve becerisizliklerini zaten ortaya seriyorlar. GESTOPO-HİTLER kanunundan alınma askeri ceza kanunu ile bu ordu ancak bu kadar yönetilir. lise mezunu albaylar karakollarada görev yapsın. genel kurmay başkanları adam gibi üniversite bitirsin. gelen her hükümetin kafasına silah dayayıp üniversiteli olmak, maaşlara tazminatları yıgmak kimsenin akıllı oldugunu göstermez. genel kurmay assubaylarla subaylar arasındaki FİTNE-FESAT fitili ateşlemiştir. zararlı çıkacak yine kendileridir. düşünün bir ordunun tüm personeli birbirine düşmen, savaş çıksa herkes hesabını kendisi görecek. düşünün böyle zavallı bir yönetim ve general kadrosu olurmu.
18 Ağustos 2012 Cumartesi 17:11
Beğendim (4)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
personel özlük haklarında acilen reform yapılmalı
sami aktaş
Yapılan röportaj yanlış olan bir zihniyeti,irdelemektedir,ACİLEN ÇAĞA VE İNSAN HAKLARINA UYGUN BİR PERSONEL REFORMU YAPILMALIDIR.EVET HER MESLEKTE ZORDUR ANCAK,ASKERLİK GÖREVİNİ 15 AYDA YAPANLARA BİR SORUN ZORLUKLARA NASIL KATLANMIŞLAR, PROFESYONEL ASKERLİK GÖREVİ YAPANLARDA BU VATANIN EVLADI DEĞİL Mİ ?ŞEHİT OL,GAZİ OL,EMEKLİ OL NORMAL MEMUR GİBİ EMEKLİ EDİL.SİZE BİR ÖRNEK VEREYİM 1 YILDA SİVİL BİR DEVLET MEMURU 112 GÜN ÇALIŞIYORKEN,(RESMİ TATİLLER,HAFTA SONLARI) ASKERİMİZ,POLİSİMİZ 7/24 TOPLAM 335 GÜN ÇALIŞIYOR.AYIPTIR BEYLER 5 YIL YIPRANMAYI MESLEKİ RİSKLERE Mİ YOKSA FAZLA MESAİLERE Mİ SAYIYORSUNUZ.KUL HAKKIDIR.SAYGILARIMLA.
18 Ağustos 2012 Cumartesi 01:08
Beğendim (6)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
Astsubayların sorunları
selami varlı
bu ordunun ezilen ve hakir görülen ama bir onunkadarda vatan sever insanlarının sorunlarını yazıyorsa o bizim dostumuz kardeşimizdir. çünkü herşeyden önce genel kurmayın tehditlerine aldırmadan cesurca kalemine sarılan yürekli insanlardır bu insanlar. inci hanım konuyu gündeminize almanız heyacanlandırdı bizi cesur bir davranış. oyak konularındada çok bilğisi olan ve oyak yöneticilerini TRİLYONLUK vurgunlarından dolayı yargı önüne çıkartacak mustafa bey ve ercan beyle irtibatta kalın derim. onlarda malzeme bilgi haber çok. zaten kelle koltukta genç osman gibi savaşıyor bu iki cesur insan. biz sadece onlara layık olmaya çalışıyoruz. saygıyla kalın mutlu olun.
18 Ağustos 2012 Cumartesi 01:01
Beğendim (5)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
ELİNE SAĞLIK İNCİ HANIM!!!
çağdaş
İNCİ HANIM!! sorunları yazmakla astsb camiasına ışık tutuyorsunuz...Sizin kaleme alacagınız sorunların aşılmasında, sizin katkınızın çok fazla alacağını düşünüyorum. Elinize sağlık. bizler astsubayalar vatan için öncelikli olan görevlerimizi daimea her zaman canımız pahasına gözümüzü kırpmadan yapıyoruz..ancak sayın amirle sb. lar onlarda elini taşın altına sokmaları gerkir. oncal keyif çatarken bizlerin koşuşturması ne garip deyilmi? İNCİ hanıma teşekkür ediyorum bu gibi sorunları ele alıp yazdığı için sonsuz teşekkürler.
17 Ağustos 2012 Cuma 21:46
Beğendim (7)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
Sorunsuz meslek var mı ?
Abdullah Birisi
Bunlar her meslekte olan şeyler. Askerlik ise zor bir meslek.. Basit örneklerle mesele büyütülmek istenmiş. Alet olmayın İnci Hanım ..
17 Ağustos 2012 Cuma 21:38
Beğendim (5)Beğenmedim (9)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri