Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

Ata Sporumuz güreş

26 Ağustos 2013 Pazartesi

24-25 Ağustos 2013 tarihinde; Ata Sporumuz güreşte rakip tanımayan güreşçilerimizle ünlü yurdumuzun Kırkpınar Güreşlerinden sonra ata sporumuza sahip çıkıldığı bir program olan Adana Karaisalı Kızıldağ Şenlikleri Kültür Bakanlığı’nın katkıları, devlet erkanı, halk ve yardımsever sponsorların katkısıyla imece usulü görsel şölen eşliğinde dolu dolu geçti. Genç, taşlı halkın tamamının bulunmalarıyla destek verdikleri bu şölen Mısır ve Suriye halkının başına gelen soykırım da dikkate alınarak şenlik havasından sadece ata sporumuzun görsel şölenine döndü. Katılımın oldukça fazla olduğu ikinci Kırkpınar Güreşleri olarak tarihe geçecek etkinlikten bir gün öncesi yemekli mevlütte elektriklerin olmaması bile ne vatandaşı ne de bu etkinliği organize edenleri caydıramadı. Yaklaşık iki ay gibi bir zaman diliminde sorunlarla karşılaşılsa da şölen kapsamında bile sorunlar yaşansa da Ata Sporumuza sahip çıkıldı ve birliktelik bilinci dimağlara yerleşti.

Kuran tilavetleri eşliğinde ve Kayseri Buyukşehir Beledisi Mehteran takımı bir konser verdiği şölen mutlu ve birlikteliğin verdiği güzel anılarla son buldu.

Karakucak Güreşlerinin finalinde; Kaya rakibi Sait Bingöl'ü yenerek başpehlivan oldu

304 sporcunun katıldığı güreşler sonunda kilolarında birinci gelenler şunlar:

Minikler:

30 Kg. Alihan öksüz

35 kg. Furkan Düzür

40 kg. Gürali Koçak

Yıldızlar:

35 kg.Şükrü Çetinel

40 kg. Nuh Gök

45 Kg. Hüseyin Tekdilek

50 Kg. Can Çevikkol

55 Kg. Burak Saygılı

60 Kg.Ömer Çoğruk

65 Kg. Yunus Doğan

Büyükler:

50 kg.Hüseyin Çakıt

55 kg. Gökhan Zorba

60 kg. Nebi Uzun

65 kg. Elçin Çetin

70 Kg. Mustafa Kuyucu

75 Kg. Muhammet Dilkan

80 Kg. İsmail Bulut

90 Kg. Kürşat Gökoluk

Baş:Ali Rıza Kaya

Baş ikincisi:Sait Bingöl 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2576 defa okunmuştur
ZAFER BAYRAM
AHMET GÜNDÜZ
30-AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİ İLE HAKLI BAŞARININ ATALARIMIZDAN BİZE HEDİYE EDİLEN BU HAKLI GURURUN MİMARLARI OLAN ALLHIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ BAŞTA ULU ÖNDER ATAMIN VE SİLAH ARKADAŞLARININ,T.SK.LERDE ÜSTÜN BAŞARI İLE BU SAVAŞIN KAZANILMASINDA EMEĞİ GE.EN SAYGIN BÜYÜKLERİMİN VE İNANAN İNSANLARIMIZIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI EN İÇTEN DUYGULARIMIZ LA KUTLARIZ.T.S.K.LER 6191 SAYILI YASA MAĞDURLARI ADINA AHMET DEDE/ESKİŞEHİR
29 Ağustos 2013 Perşembe 19:05
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri