Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ATATÜRK'ÇÜ DEĞİLSİNİZ !

29 Ekim 2013 Salı

Malum seçim heyecanı ülkemizi baştan sona sardı. Medeni topluma yakışır tutum ve durumların beklendiği bu yarışta sonu ülkemizin insanlığın hatta hatta dünyanın hayrına olması gerektiği ortadadır. Zira son 10 yıllık Türkiye'nin geçirdiği evrelere baktığımızda insanın insan olarak görülmeye başlandığını hissetmemek ve görmemek mümkün değildir.

Koltuk kaygısı ya da vekil olayımda bürokrat olayım da ben olayım bilincinin olmadığı, vatandaşlık bilincini unutmayan bir toplumsallaşmaya doğru gidişin ayak seslerinden rahatsızlık duyanlar her dönemde her yüzyılda olduğu gibi maalesef bu dönemlerde de çıkmaktadır.

Bireysel reklam kaygısı gütmeden sadece yaradanın yarattıkları gözüyle bakan bir zihniyetin yaptığı çalışmalar meyva veren ağacın taşlanması misali sürekli polemik konusu yapılmakta ve bu güzel gelişmeler kesinlikle kabul edilmeyip ülkemizin örnek bir ülke olması istenmemektdir. Nedendir bu kadar kaygı nedendir bu kadar ? Acaba ben yapamadımın kaygısı mıdır? Yapılanların reklam amaçlı algılanıp keşke ben yapsaydım da yaptı desinler diye midir?

Bu vatanın evladı olmak bu vatan için güzel çalışmalar yapılması neden rahatsızlık konusudur. Atatürk diye bağıran zihniyetler gerçekten atamızı, bayrağımızı seviyorlar mı? Zamanında bu zihniyetler değil midir atamıza bile tehdit etme cüreti gösterenler. Onlar değil midir atamızı vatandaşından uzaklaştırmaya benden olmayanı ötekileştiren zihniyet. Onlar değil miydi sen bir yerlere gelemezsin çünkü direksiyon ben de diyen zihniyetler. Sorgulayalım onca insan neden öldü, onca vatan evladı neden şehit oldu. Neden birilerinin maşası oluncu, ceplerini kabartmak için insanlıkadına suç işlemek ne zamandan beri Atatürk'çülük oldu. Atatürk vatandaşı tanıma vatandaşı hor gör mü dedi ki bugüne kadar bu uygulamalar uygulana geldi. Atamız fişlemeleri mi öğretti size de siz fişlemelerle bugüne kadar geldiniz. Bizden olmayan bizden değildir deme hakkının Atatürk'mü verdi size ki Atamızı reklam amaçlı kullanıyorsunuz. Bayrağımız rengini sadece sizden mi aldı ki benim diyorsunuz. Bu değerler ülkeyi ülke yapan değerlerdir.

Okul kapılarında sadce içeriye bakan o kızlar o erkekler ama üniversiteyi kazanmak için dershanelere kucak dolusu para veren, öğretmenleri zengin ettiren sizin zihniyetiniz değil midir? Her sınavda yaptığınız ne olduğu belli olmayan uygulamalarla kaç genç sınavı kazanamadığı için intihar etti, kaç genç kazandığı halde giremediği derslerden ya da alınmadığı işlerden dolayı akıl hastanelerinde. Elinize bakın kan var mı ya da kokusu var mı?

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Ben özgürüm ben her haltı yaparım diyen bir nesil yetiştirirken bunun adını özgürlük koydunuz. Atatürk Demokrasisi koydunuz.

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Kadınların hakkı dediniz. Hey Atatürkçü geçinenler. Kadın erkek modern gezer tozar ama kadının namusu erkeğin elinin kiri diyerek evlatlarınıza hiç erkek eli değimeyen aradınız.

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Kızlarınızı, kadınlarınızı herşeyi yap dediniz. Hatta sorun değil sen modernsin gez toz hayatını yaşa gebe kal kürtaj ol dediniz sonra da kürtaj engellenince benim vücudum benim kararım dediniz. Siz hristiyan mı oldunuz ?

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Kiliselere evet dediniz benimsediniz. Neredeyse her evin altına mahalleye kiliseler açtınız. Atatürk böyle mi söyledi size.

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Şİmdi ki başı örtülü kızlar, hanımlar size soruyorum. Siz Atatürkçü olduğunuz için mi allta dar kot ve tam da kalça tarafında (kiss me) yazısıyla kıvırarak dolaşıyorsunuz, üstte dar bluzla mahrem yerlerinizi teşhir ediyorsunuz, makyajınızla kokunuzla davetkarsınız, ya da agzınıda sakız ve sigara ile neysiniz siz? Atatürk'çümü muhafazakar mı?

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Ey Atatürk'çüyüm diyen zihniyet. Seçim arifesinde suç işleme pahasına ama ev ev geziyoruz diye yanıltmanızla mahalle, mahalle ev ev hane hane isim isim internette seçmenler için çalışma yaptık diyerek insanları fişleme hakkını Atatürk'ten mi alıyorsunuz?

Bu mudur? Atatürk'çülük? Elbette hayır.

Son söz ; İşte bu ülke vatandaşı size bu nedenlerle inanmıyor güvenmiyor. Çünkü Atatürk'çülük bu değil, insanlık bu değil, millet bu değil.

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2324 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri