Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

Ayseller, Ayşeler Hep Gülsün

23.11.2014 19:25

Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği, AK Parti Adana Kadın Kolları Başkanlığının etkinliğinde "Hep Gül Aysel" adlı tiyatro oyununu sahneledi.

AK Parti Adana Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, kadına şiddetin bitmesi için çaba gösterdiklerini söyledi.

 

 

Bu kapsamda, konusunu gerçek hayattan alan bir oyunun sahneleneceğini aktaran Karaköse, şunları söyledi:

"Kadına yönelik şiddette öncelikle erkeklerin eğitilmesinin çok önemli olduğunun farkındayız. AK Parti hükümetleri döneminde birçok yasa çıktı. Şunu bilelim ki şiddeti öncelikle çocuklarımız ailede görüyor, örnek alıyor. Bu konuları bu özel günlerde bazı etkinlikler yaparak gündemde tutmaya çalışıyoruz. Şiddete karşı mücadeleye önce aile ve çocuklarımızdan başlayacağız. Öğretmensek öğrencilerimizle başlayacağız. Temennimiz başta kadınların şiddete maruz kalmaması, toplumda şiddetin bitmesi."

 

 

 

 

Organlarımızı da bağışalama gururunu da yaşadığımız andan bir kare

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Boşandığı eşi tarafından geçen yıl üzerine kimyasal ve asit dökülmek suretiyle şiddete maruz kalan 2 çocuk annesi Fatma Elalmış da başına gelenleri anlattı.

 

Elalmış, şunları söyledi:

"3 ay yoğun bakımda yaşam savaşı verdim. Yüzümün sol tarafı alındı, göz kapaklarım, kollarım, başım, yüzüm, kulaklarım baştan yapıldı. Ağız ve burun yapılmaya çalışılıyor ama tutmuyor. Kimyasal yanık olduğu için hücreler tutmuyor. O kadar acı çektim ve hala çekiyorum. Doktorlara, 'yaşamak istemiyorum, beni öldürün' dedim. Bana, 'senin çocukların var, direnmek zorundasın' dediler. 'Allah'tan gelen baş, göz üstüne' dedim, çok şükür bugünlere geldim."

Katılımın yoğun olduğu etkinlikten gözyaşları arasında ayrıldık fakat katılımın çok yoğun olduğu da gözlerden kaçmadı. Bu konunun hassasiyetini bu yoğun katılım da dile getirmiş oldu....

Mutlu sağlıklı aile ve nesillerimiz olsun inşallah temennileri de salonda yankılandı...

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3254 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri