Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE SEÇİM HEYECANI

06 Eylül 2013 Cuma

Adana’da  ilk aday adaylığını Adana Büyükşehir Belediye başkanlığı için açıklayan isim CHP’den Avukat Soner Çetin oldu. Sayın Çetin aylar öncesinden bu yola çıkmıştır ki  inşallah yorulmayacaktır.

Hemen arkasından Büyükşehir Belediye Başkanlığına soyunan Hüseyin Sözlü Ceyhan ilçesini burakarak Karaisalı İlçesi Karakucak Güreşlerinden kendini sözde Ağa olarak seçtirmeyi de başarmş ve bölücülükte sınır tanımamıştır. Zatu muhterem!Gönüllerdeki ağanın Sayın vekilimiz Fatoş Gürkan Zopcuk Hanımefendi olduğunu bile bile Karaisalı İlçe Belediye Başkanı Babacan Durak'ın da katkılarıyla MHP'den kendinin olmayan bir ilçede sözde güreş ağası olmuştur.

Sonrasında  Soner Anafarta ve derken MHP’den Seyhan Belediyesi başkanlığı için Mustafa Akkuş aday adaylıklarını açıklayan isimler oldu. CHP’den Çukurova Belediye başkanlığı için Avukat Elif Doğan Türkmen açıklayan diğer bir isim oldu. Sarıçam'da Ahmet Zembilci'ninkoltuğuna aday adayı Adana Akdeniz TV. Sahibi Yüksel Evsen'de bu maratona hızlı başlayanlardan. MHP İl başkanlığında yapılan diğer bir açıklama ise direk başkan adayı olan ve mevcut belediye başkanı Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay oldu.

Böylece belki Türkiye’de ve Adana ilk ve tek adaylığını açıklayan isim parti olarak MHP, aday olarakta mevcut başkan Mustafa Çay oldu.

Eski Büyükşehir belediye başkanı Aytaç Durak kararsız olmakla birlikte MHP'ye gözkırpmakta ama Ak Parti'yi de kırmama çabası içinde olarak kararını netleştirememiştir.

Şimdilik kulislerde bunlar konuşulsa da çok daha farklı yüzler Adana'ya farklı bir çehre oluşturacak çalışmalar yapacak olanların da varlığının yadsınamaz olduğu Adana'da seçimler hayli heyecanlı geçecektir.

Sayın Başbakanımızın teşrifleriyle tek tek adayların açıklanacağı zamana kadar bilgilendirmelerime burada kısacık ara vereceğim...

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1970 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri