Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

BİZ 34 KİŞİ DEĞİLİZ

01 Ağustos 2012 Çarşamba

Biz 34 kişi değiliz. Biz belki 1000 leri belki milyonları bulanız. Biz dağlarda, biz ovalarda, biz mayın tarlalarında. Evet biz 34 kişi değiliz. Bizim sınırlararası katar katar yük taşıyan eşşeklerimiz yok, bizim babamız anamız yanımızda değil. Biz elleri, saçları kınalanan garipleriz. Aylar olur ulaşamayız dünyaya, anamıza, babamıza, kardeşimize, yavuklumuza, eşimize, yavrumuza. Bizim telsizimiz yok şunu bun u istiyorum diyemeyiz. Biz nerde mayın var bilemeyiz. Mayın dedektörlerimiz var elbet ama o mayınlar o körolasıca mayınları görmez çoğu zaman o dedektörler. Evet biz 34 kişi değiliz. Biz faydalı iş yapmıyoruz, biz belki de yük oluyoruz omuzlara. Bizim alnımızda şehit dedelerimizin nişanı var, bizim kulağımızda onların sesleri var. Biz o dağların kekik kokularını, güzel yerlerini bilmiyoruz, Bilemiyoruz. Biz 15 Temmuz 2011, Cuma  günü Diyarbakır Silvan’da üzerine uçaktan bomba atılarak kumanyalarımızla, mataralarımızla ucaktan atılan bombalar sonucu yanan 13 şehidiz ama biz 34 kişi değiliz. Biz Hakkari Yüksekova Yeşiltaş Karakolu Derecik İç Güvenlik Tabur Komutanlığı'na bağlı sınırın sıfır noktasındaki üs bölgelerine Irak topraklarından sızan teröristlerce saat 05.00 sıralarında üç noktadan ağır silahlarla saldırılan, 8 asker şehit 16 asker yaralılarız. Ama 34 kişi değiliz. Biz; 15 Mayıs 1992'de Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaçırılan İzmirli Jandarma Er Engin Ekşi'nin ağabeyi Fadıl Ekşi, 20 Temmuz 1992'de Hakkari Çukurca'da kaçırılan Jandarma Er Doğan Yaman'ın babası Abuzer Yaman, 24 Ağustos 1992'de Batman Sason'da yol çevirmesinde kaçırılan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yaşar Gökçe'nin ağabeyi Yavuz Gökçe ve yaklaşık 8 ay önce Diyarbakır'ın Lice ilçesinde kaçırılan, evli ve 2 çocuk babası Uzman Çavuş Zihni Koç'un babası Veysel Koç ‘un evlatlarıyız. Ama 34 kişi değiliz. Biz 12 Ağustos 211 de kaçırılarak 4 Ekim de serbest bırakılan askerleriz. Ama 34 kişi değiliz. Biz 2010 yılında Tokat'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen 3 askeriz. Yine 34 kişi değiliz. Biz; Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ne bağlı Kuzuculu Beldesi yakınlarında Amanos Dağları eteğinde çıkan çatışmada 2 silah arkadayı ile birlikte şehit düşen 41 yaşındaki Binbaşı Erhan Dikmen’iz.

 

Yine 34 kişi değiliz. Yine biz; Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde Teröristlerin araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Açıcı’yız. Ahh yine 34 kişi değiliz.

 

Biz ne yaparsak yapalım 34 kişi olamıyoruz. 34 kişi olmak için ne yapalım biz ? Nasıl olalım ki 34 kişi olalım biz?

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1646 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri