Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

BİZ BİRİZ BERABERİZ

23.11.2014 08:05

Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği Gençlik Kulübü oyuncuları 10 kişilik oyuncu kadrosuyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırladıkları tek perdelik dram olan Hepgül Aysel isimli oyunla hep beraber buluşalım.

Aysel Titiz

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanlığın ışığı nuru Peygamber Efendimizin (s.a.v.) zamanlarından çok önceleri kız çocukları yoktu vardı ama yoktu. Kız çocuğu doğuran analar kız doğuruduğu için hem bebekleri hem kendileri inanılmaz ezalar görüyorlardı. Hiç ama hiç kıymetleri değerleri yoktu. O nur o ışık Peygamber Efendimiz zamanında dahi böyle geldi böyle gidiyordu. Kız cocuklarının yok sayıldığı diri diri toprağa gömüldüğü zamanlarda dahi kızını omzuna alarak halkın içine giren peygamberimizin Ümmeti olarak Hz. Fatıma annemizin de yolunda ilk nikahın yapılması konusunda çalışmalarıyla biz kadınalr bir nebzede olsa varız dedik diyebildik. Rabbimin yarattığı biz aciz kullar kimdik ki böylesine bir ezaya layık görülmüştük. Biz anaçtık biz doğuran nesil yetiştirendir. Biz erkeklerimizden onlara destek için Rabbimin yaratmaya uygun gördükleriydik. Lut ve Ad kavimlerinin lanetini hep biliriz. Şaşırmışlık sapkınlık üzerine kadını bilmeyen bir kavim olan bu kavimler feci şekilde sona maruz kalmışlardır. Biz ailenin kökleriyiz biz kadınız. Böyule iken bizler kadınlar-aileler olarak bu anlamlı etkinlikte peygamber yolunda yürüyen ümmet olarak buluşalım o ruhu o derinliği yaşayalım bir olmaya gelelim haydi durmayın bugün kaynaşma günü. Tek Yürek tek Butun olmak için orda olalım sevdamızı bütünlüğümüzü daim yapalım hadi beraber aynı yolda yürümek için koşmak için buluşalım kaynaşalım. Sağlıklı insanlık sağlıklı toplum sağlıklı aile ve sağlıklı gelecek Için biz varolalım ki aile var olsun bu millet ayakta olsun. Biz hassas gönüller tüm gerçekleri gören gönüller bir olalım ailelerin bozulmaması için biz bilinçlenelim biz kenetlenelim artık. Erkekler kadınlar değil insanlık için olalım bir arada.

Gerçek bir hayattan kaleme alınan oyunun yazanı-yönetmeni başarılı yönetmen ve Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği Gençlik Kulübü Başkanı Utkan Özüpak. 2012 yılının eylül ayından bu yana 42 kişilik yetişkin oyuncusuyla bir yılda 5 büyük oyunu hazırlayan ekibin Hepgül Aysel 3. oyunları. İle MSTD oyuncuları sosyal sorumluluklara karşıda ne kadar duyarlı olduklarını bir kez daha ispat ettikleri bir gerçek hayat kesitidir. Yine şiddet mağduru kadın fotoğrafları ve bu hikayenin gerçek kahramanı olan 32 yaşında hayatını kaybeden Aysel hanımında orijinal fotoğrafları seyircinin görmesi için sunulacağı etkinlik  3 farklı dekorla seyircisine sunulan oyun 1 saat 15 dakika sürecek. 42 kişilik yetişkin ekibi ve 17 kişilik çocuk tiyatrosu oyuncularının da yer aldığı ekipte gönüllü çalışanlarla dev bir kadro. 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3030 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri