Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

BU VATAN BİZE ATALARIMIZDAN EMANETTİR

04 Ağustos 2012 Cumartesi

Minik bir kız çocuğu ve tüm dünyaya neredeyse kendi hayatını unutarak küllenen bir toplumdan yepyeni bir toplum bir millet bir ülke ortaya çıkaran bir Atamız. Ülkesini, insanını, şerefini ve namusunu bu kadar seven bir önder ki dünyanın dört bir yanında örnek konumundaki lider. Öyle bir önder ki çöken bir imparatorluğun neredeyse küllerinden milletiyle elbirliği verip, cephede, yaşamın içinde kendi yaşaımını neredeyse hiç önemsemeyen surası geldiğinde annesini kızkardeşini bile düşünemeden sadece vatanım diyen bir kahraman Atatürk’ümüz.

Ata’mızın yaşamını hepimiz biliyoruz ve bilmeliyiz de. Amerika için nasıl ki George Washington asla terkedilemez izinden yürünecek bir önderse Türkiye’miz için de Atatürk'ümüz öyledir. Bugünkü durumumuzu bugünkü asimile olmamamıza önderlik eden özgür bir millet olmamızı sağlayanların önderidir Atamız. Bizler ki bugün inancımızı rahatça yaşıyorsak, dinimiz değişmemiş isimlerimiz Hans, Robert. Emma, Julia değilse ve biz biz isek bunların bize kendi yaşanlarının hice sayan önderlerimizden atalarımızdan bırakılan miras olduğunu bilmeli ve kesinlikle bu mirasa sahip çıkmalıyız. Asimile olmamak adına, büyük ve güçlü ülkelerden olmak adına bizlere emanet edilen bu topraklara canımız gibi, namus ve şerefimiz gibi sahip çıkmalıyız. Zira toprakların elimizden alınması atalarımıza, namusumuza ve şerefimize uzanacak ellere izin vermektir.

images-(3).jpgimages-(6).jpg

Atatürk ki ileriye düşünen ve gören öngörüsü nedeniyle kendisine ne bir aile kurabilmiş ne de bir evlat sahibi olabilmiştir varsa yoksa vatanı olmuştur onun herşeyi. Evlenmemiştir çünkü; asla istemezdi Türkiye’de bir krallık olsun buna paralel olarak da hanedan ve şeyhzadeler olmaması için evladıda olmamıştır. Ne yapmıştır peki? Yine vatanının evlatlarından birinin evladını manevi evlat edinerek onun her türlü bakım ve eğitimini üstlenmiştir. Kimdir bu evlat peki minik  bir kız çocuğudur. O minik evlat 3 gün önce kaybettiğimiz atamızın yadigarı olan Ülkü Adatepe idi. Kız evlatların okumasına önem veren atamız bu minicik kızı okutmuş yaşamda yer edinmesine yardımcı olmuştur. Tabi ki Atamızın yaptıkları sadece bu minik kızla kalmamıştır çok fazladır çok hem de.  Ne Atamız ne de bizi bugünlerde rahat huzurlu bir yaşam yaşamamız için nice fedakarlıklar yapmış (kurtuluş, çanakkale, dumlupınar ve diğer savaşlarda) yokluk içinde bize gelecek sağlayan şehitlerimizin yaptıklarına kitaplar yetmez. Gönlümüzün en derin yerindedirler her zaman.

images-(8).jpgimages-(2).jpg

Atamıza Atatürkümüze, tüm şehitlerimize ve Atamızın yadigarı Ülkü Adatepe’ye rahmet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhlarınız şad olsun 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5160 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri