Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

CANLAR YUVALARINDA ARTIK

13 Mart 2013 Çarşamba

Bugüne kadar her konuda köşemden sizlere ulaştım. Özellikle Abdullah Söpçeler ve diğer kamu görevlileri yazımı yazdıktan sonra dile gelen yazılar hep yüreğimiz dağladı. Babalar gününde yazdığım yazının altına düşülen notlardan Söpçeler ve diğer babaların evlatları ne zaman babalarına kavuşacaklar ifadeleri çok şükür bugün yerini buldu. Bugün onların bayramı, Türkiye’nin de buruk olsa da bayramı bugün. Buruk çünkü; keşke daha farklı şartlarda bir kurtulma olsaydı demeden edemiyoruz ama önemli olan onların canlarına kavuşmaları. Kan dökülmeden insanlara yakışan medeniyette tek parça halinde kavuşulmasıdır önemli olan.

Bakıyoruz da pek çok şey yazılıyor çiziliyor. Yorumlar yapılıyor. Ne olur artık insan olmayı bilelim. Empati yapmayı bilelim. Dün teslim edilecek derken o çarpan yürekleri bir düşünelim. Empati yapalım yola çıktığını bildiğiniz yakınınız 10 dk gecikiyor ne yapıyoruz sanki cehennemi yaşıyoruz. Dünden beri o ailelerin canlarından can gitti. 19 aydır kayıp olmaları zaten bir cehennem azabı iken geldiler gelecekler ne oldu demek ayrı bir ateş.

Bırakın artık o hesaplar yapılıyormuş safsatalarını. Önemli olan evet dediğim gibi keşke böyle bir duruma düşülmeseydi keşke hiç kaçırılmasaydı keşke PKK olmasaydı keşke açılıma gerek duyulmasaydı. Keşke yine dış oyunların senaryoları ile güzel ülkemizin güzel insanları rant davası konusu olmasaydı.

Artık insan olalım ve parçalanmış cesetler, silahlar görmekten kendimizi ve çevremizi kurtaralım. Açılımda bile neler yazıldı söylendi ben de Sayın Atalay’ın Adana’ya gelip başlattığı bu açılım sürecinde yaptığı toplantılarında ilk adımlarında katıldım. Beyler hanımlar bu işler büyük işler gerçekten. Artık o yaptı ben yaptım kaygısından, yok ABD’nin oyunudur Açılım demekten vazgeçelim. Ne o düşünceden yanayım ne de başka bir düşünceden. Burada sağduyu ve insanlık galip gelmiştir. Allah bir daha kimselere bugünleri yaşatmasın. Gözünüz aydın olsun güzel aileler. Canlarınız bugün yanınızda daim olsun birlikteliğiniz. Daim olsun birlikteliğimiz artık.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2162 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri