Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ÇETİN BİR SÜRECE GİRİLİRKEN İTİDAL ÇAGRISINA KULAK VERMEK

05 Eylül 2013 Perşembe

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde bütün partiler AK Parti Büyükşehir adayına göre aday düzenlemesi yapacak.

Anayasa çalışmaları, gezi olayları, Ergenekon, Çözüm Süreci, Suriye, Mısır, Irak olayları AK Parti’nin katılacağı 3. yerel seçimi çok ayrı bir anlam kazandırıyor.

Adana’ya son yıllarda yapılan yatırımların hız kazanmasıyla çehresi hayli değişen bu güzide  şehirde şu sıralarda yerel seçimler nedeniyle her günü hayli sıcak ve stresli geçmektedir. Bazen gizli bazen aleni olan bu çekişme özelikle Adana-Karaisalı Karakucak Güreşleri’ndeki bölünme ile kendini göstermiştir. İlçenin belediyesi tarafından ortaya çıkarılan bu bölünme Karaisalı halkını da rahatsız edici boyuta varmıştır. Karaisalılı olarak Sayın Vekilimiz Fatoş Gürkan Zopcuk Hanımefendi kıymetli emek ve bir arada tutan tutumuyla herkesi kucaklayan sevgisiyle bütünlük sağlama çabasına karşın bazı nifak tohumları ki maalesef temiz Karaisalının o naif o güzel insanının içine sızdırılmaya çalışılan ama asla başarılamayacak bu tutumla gönülleri kazanamamışlardır. Kaldı ki Karaisalı halkı neyin ne olduğunu görebilecek meziyettedirler.

Tüm ülkemizi şehirlerimizi beldelerimizi güzel ve sıcak düşünceleriyle daha da ileriye götürecek gönüllülere yıllardır bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin ihtiyacı vardı.

6 Ekim 2013 tarihinde Sayın Başbakanımızın Adana’mızı şereflendirmeleriyle artık bugüne kadar nifak tohumlarını serpmeye çalışan o bölücü kesime daha medeni, daha ananevi daha gelenekçi ve daha halk üslubuyla cevaplar gelmeye başlayacaktır. Sayın Başbakanımızın kimleri aday göstereceği kimin asil olacağına dair pekçok spekülasyonlar, kulisler olsa da ya da adaylar açıklanmadı ya da açıklansa da bazılarını karalama kampanyalarıyla bitirsek beklentilerinin yoğun olduğu bu günlerde kıymetli halk asla bu spekülasyonlara izin vermeyecektir. Yaşam standartlarının ne kadar insana yakışır duruma geldiğini halk şu anda görmektedir ve asla bu durumu değiştireceklere izin vermeyecektir. Bölücülük yapmaya çalışanların önünde dağ gibi duracaktır.

Kulun kula muhtaç olmadığı bir anlayışı yok etmek için şeri, düşmanlığı sokmaya çalışan bu zihniyet kendi zehrinde boğulmaya mahkumdur.

Vatandaş ve insan hakkının gözetildiği bir yaşam için yerel seçimlerin başladığı hatta kızışacağı bu günlerde daha itidalli daha insancıl davranışlara insanlık adına ihtiyaç vardır.

Sayın Başbakanımızın Adana’mızı şereflendirmesini beklerken ve başlayacak süreçte elinde meşale ile aydınlatıcı o güzel ruhunu ve öngörülü bakışının daim olmasını yolunun açık olmasını insanlık adına istemektedir halk.

Allahın üstünlüğünü unutmadan kulun kul olduğunun ve yapılacak her yanlışın Rabbimin huzurunda verileceği o anı unutmadan girilecek bu süreç tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğimle…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1792 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri