Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ÇUKUROVA'NIN BAKANI

01 Şubat 2013 Cuma

Ömer Çelik!!

11 seneden sonra Adana’ya Bakan olarak gelen gururumuz. Efendi kişiliği saygınlığı ve çalışkanlığıyla ailesi ve kendi olarak Adana’da tam bir aile terbiyesiyle yetişmiş yağız Çukurova Beyefendisi. Toplantılarında zaman zaman bulunup bizzat görüşme anlarımızın da olduğu çiçeği burnunda bakanımız geçen akşam Adana’ya toprağına geldi. Ama ne gelişti. Davullarla zurnalarla. Yine efendiliğinden saygınlığından hiçbir şey kaybetmiyordu o anda bile. Biliyordu ki bu bir görevdi. Çukurova’sına yetiştiği topraklara gönül borcuydu bu durumlar. Kıymetinin değerinin bilinmesiyle Çukurova için ülkesi için yapacakları çoktur. Engelliler toplantıları olsun açılışlarında olsun bayram zamanlarında ya da diğer zamanlarda olsun Adana sevdalısı, aşığı aslında ülke aşığı olan bir vatan evladıdır.

Havaalanındaki konuşması kulaklarımdan hiç gitmiyor. Zira gerçekten tam topraklarına sevdalı bir vatandaş konuşmasıydı.

Sayın Bakanımız Çelik, “Şu anda üzerine ayağımızı bastığımız toprak, 3 bin yılık bir toprak. 3 bin yıldır içinde nice medeniyetleri, nice kültürleri barındırıyor. Burası Çukurova. 3 bin yılık toprağın üstünde kendi hemşerileriyle buluşmak her Kültür ve Turizm Bakanı’na nasip olmaz. Bir kültür bakanı için en büyük mutluluk, kendi memleketinde 3 bin yıllık kültür ve medeniyet mirasının üzerinde hemşerileri ile buluşmaktır” dedi.

omer-celik-adana-da.jpg

Elbette ki birey olarak onun da hayalleri onun da özlemleri vardı. Ama ne yaptı milletine Çukurova’sına hayırlı evlat olmayı seçerek kendini adeta bu topraklara adamış neferlerdendir.

Bunları ben yazsam da yazmasam da zaten Ömer Çelik Adana’da bir tanedir. Ben sadece içimden geçenleri yazıyorum.

Ciddiyeti her ortamdaki efendiliği ve hatır bilen, gelenek görenek bilen Adana Efendisine bu görevinde canı gönlümden hayırlı olsun diyorum.

Sayın Bakanımızı ülkemiz ve özellikle Adana'mızda çok önemli görevler beklemektedir.

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2028 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri