Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

CUMHURİYETİM ATATÜRK'ÜM

28 Ekim 2012 Pazar

Dünya’nın hiç bir ülkesinde; ABD de Lincoln’e, İngiltere’de Churchill’e ve Fransa’da Charles de Gaulle hakaret edildiği görülmemiştir. Ülkemiz için de Atatürk’ümüzden gayri yoktur kendini dahi unutarak, insan olduğunu Rabbinin yarattığı kul olduğunu unutarak doğa kanununa bağlı özel yaşam kurmayı unutarak sadece ama sadece illede vatanım, milletim diyerek o zamanlarda dahi ülkesini, milletini diğer batılı devletlere bile örnek olacak derecede modernliğe götürmek isteyen ama asla dini duyguları ötelemeyen sadece ve sadece bağnazlıkla mücadele eden başta saydığımız çok ülke liderlerinden daha bir liderdir. Evet kuldur tapılamaz Rabbime tapılınacaktır bu yadsınamaz. Ama geçmiş yazılarımdan birinde yazdığım gibi Rabbim insanlığın doğuşundan bugüne dini yönden birleştirmek adına peygamberleri; milletleri bir arada tutmak adına da diğer liderleri dünyaya göndermiştir.

Atamız ve bu ülkeyi bizlere bırakmak için kendilerini vatan ve milletine adayanların hiçbirisi; bir Saddam, bir Kaddafi, bir Miloseviç, bir Hitler’le asla aynı kefeye konamazlar. Onlar sadece ve sadece bu vatan topraklarında bizler ve neslimizin hep birlikte ayrışmadan, savaşmadan, ezan seslerinin yok edilmediği, şehitlerimizi anlatan bayrağımız indirilmeden, çiğnenmeden, isimlerimiz değiştirilmeden kimseye köle kul olmadan hiçbir ülkenin mandasına girmeden yaşamamız için ve bunları yine neslimize bırakmamız için tüm yaşamlarını adamışlardır.

Elbette ki Atatürk’ümüzün büstleri olacak, elbetteki heykelleri olacak, elbetteki resimleri inmeyecek elbette ki Cumhuriyet Bayramlarımız olacak, elbette ki 30 Ağustoslarımız olacak, olacak ki nerden nerelere geldiğimizi unutmayacağız. Varsın birileri rahatsız olsunlar varsın Atatürk kim desinler aslında onlar da bilirler ki Atatürk herşey bayrak herşey Türkiye herşeydir. İşte korkuları budur Atatürk’ün güçlü sevgisidir Atatürk’ün bu milleti bütünleştiren ilkeleridir.

Ordumuzun NATO gücüne bağlı ordular arasındaki mali yükü çok fazlaymış. Elbette ki olacak öyle bir coğrafya üzerinde ki geçmişten günümüze gelmiş geçmiş her uygarlıkta her ülkenin tabir caizse Türkiye’ye karşı hep ağızlarının suyu akmıştır. Hep planlar yapılmıştır oyunlar oynanmıştır üzerinde. Biz öyle bir milletiz ki hepimiz at, avrat ve silah kültürünün kahramanlarıyız. Neden savaşçıyız aslında savaşçı değiliz sadece damarlarımızdaki akan kan vatan topraklarına kanlarını dökmüş atalarımızın kanıdır işlemiştir içerimize. İşte bu millete kafa tutanlar aslında bundan korkanlardır. Onlarda bilirler ki bir Türk Dünyaya bedeldir. Kendilerinin önderlerini bağırlarına basarken bizim önderimizi bizim bayrağımızı bizim kaderimizi ellerinde sanırlar ama heyhat yanılmaktadırlar. Biz anlı şanlı millet asker kökenli kadınımızla erkeğimizle çocuğumuzla tüyü bitmemiş bebelerimizle biz mahşer gününe kadar bu ülkede Atatürk’ün yolunda ve al bayrağımızın altına vatanın şehitlerin kanıyla ıslanmış miss kokan vatanımızın her karışında ezan sesleriyle sadece ve sadece Rabbimin kulu olarak varolmaya devam edeceğiz...

Cumhuriyetimizin 89. Yılı Kutlu Olsun...

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1898 defa okunmuştur
TEŞEKKÜR
NCOVELİ
SAYIN İNCİ HANIM, YORUMUNUZ VE OLAYLARA OBJEKTİF BAKIŞINIZ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM, ELİNİZE SAĞLIK.
29 Ekim 2012 Pazartesi 10:41
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri