Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

DİNİ DEĞERLERİ KENDİLERİNİN REKLAMI MALZEMESİ YAPANLARA

15 Ekim 2012 Pazartesi

Nişanyan denen kendi dışkısıyla adından söz ettiren ve ne olursa olsun deyip sadece kendi reklamını yaparken dışkısını kullanan ve budurumun  ayyuka çıkmasıyla adından söz ettirmiş olmanın ve bununla da başarı sağladığını sanan öncelikle kendini bilmez biri. Bu kadar aşağılık ve değersiz yazılara cevap yazmaya değer mi diye düşünmedim değil. Ama bir dindar insanın sinirine hakim olamayarak, bu şaşkın, geri zekalıya haddini bilmesi ve reklamı din üzerinden kutsal değerlerden yapmaması için yazmayı uygun gördüm.

Bir hafta sonra 1 ay olacak yani  25.10. 2011 tarihli haberde Nişanyan (reklamın iyisi ya da kötüsü olmaz mantığıyla); “Dışkısını başına döktüğü ilk eşinden ayrılmasının ardından yeniden evlenen yazar Sevan Nişanyan kendisinden 28 yaş küçük eşinden de boşanıyor.” “İzmir Selçuk’a bağlı Şirince Köyü’nde otel işleten M.-Sevan Nişanyan çifti 2008 yılında kavanoz vakası ile gündeme gelmiş, kavanoza doldurduğu dışkıyı eşinin başından aşağı döken ve reklamını yapan yazar Sevan Nişanyan kamuoyundan büyük tepki almıştı. Tam bir sene üzerinden geçtikten sonra reklama ihtiyaç hisseden Nişanyan bu seferde iyice haddini aşarak işi de iyice büyüterek; Peygamber Efendimize ve kutsal değerlerimize dil uzatma hadsizliğini göstermiştir. Dedik ya maksat reklam yapıp adsından söz ettirmek. İki ucu b… değnek misali adamın hayatı kanalizasyon olmuş ki böylesi adamlara cevap bile verilmez. Zira her verilen cevap bu adamın reklamı durumundadır. Evet devam edelim; dışkısıyla meşhur olan! ki “başka bişi demek için terbiyem müsaade etmiyor” olayın ardından çift boşanmış, 56 yaşındaki Sevan Nişanyan 1.5 yıl önce A.D. ile dünya evine girmiş. İddiaya göre Nişanyan sık sık kavga ettikleri için evi terk eden ancak geri dönmeye ikna ettiği ikinci çocuğuna hamile eşi ile iki hafta önce büyük bir tartışma yaşadı. Dayak yediği gerekçesiyle jandarmaya başvuran 28 yaşındaki D.’nin çocuğuyla birlikte Almanya’ya ailesinin yanına döndüğü öne sürülmektedir.

Böyle bir yoldan çıkmış, sapkın ruh hali ve aile yaşantısı olan bir insandan ne beklersiniz. Bre gafil; milyonların inancını sen nasıl aşağılayabilirsin? Cehaletinin boyutları dağları aşmış şaşkın; en basit bir siyer kitabı bile incelesen, böyle yazmaya elin varamaz. Be aklı kıt adam; seni dinsizliğinle kimse kınadı mı? Senin dinsizliğine laf söyleyen oldu mu? Sen ne hakla milyarların inancını aşağılamaya kalkıyorsun? İnançlar dalga geçilecek alanlar değildir! Dalga geçerek; nefsini tatmin etmeye, egonu şişirmeye kalkışamazsın.

Yurt dışında senin gibi provokatörlerin gazına gelmiş üç beş kişinin eylemini topyekun hareket zannediyorsun? Sen topyekun hareket görmemişsin! Ülkemizde hiçbir müslümanın hoş görmediği yurt dışındaki birkaç provokatif eylemi fırsat bilerek içindeki kusmuğu neden boşaltıyorsun?  Bu şekilde düşündüğün için kendi yüzüne tükür, aynada… Sen artık hiçbirşey yazma. Sen artık kapat kendini tecrit et Allaha sığın Allahtan yardım dile. Dışkında kusmuğunda artık seni zehirlesin seni boğsun.

 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1808 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri