Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

DOKUNMA !!!!

09.06.2014 20:58

Sene 1389 I. Kosova Savaşı size birşey hatırlatıyor mu ? Hadi hafızalarınıza biraz jimnastik yaptırın ve beyin loblarınızı harekete geçirin. Gerçekten şu zaman işte beyin ve bedenlerin artık uyanma silkelenme zamanlarıdır. Geçmişte nasıldık ne oluyoruzun bize miras bırakılan bu ülkenin uğruna gelibolu conk bayırında çanakkale de kanın toprağın içine işlemesi gibi bayrağı düşmana vermemek için yutan ecdadımızın torunlarıyız. Rengimi rahatsızlık veriyor ki bunca nefret uyandırıyor bir bez parçası paçavramı sanılıyor da bu kadr rahatsız ediliyor yere konulan bayrağa bile sahip çıkan bir ülke liderine sahipken neden toprağın her adımı şehitlerin kanlarıyla sulanan ve hala onların ruhi varlıklarıyla ayakta duran bir ülkeden istenen nedir? Bu kadar mı ağız sulandıran bir pastadır ülkemiz. Evet artık şehitler yok şükür ama ver kurtul düşüncesi hangi şehiiten izin alınarak yapılıyor.

Bizim ülkemiz de bayrağımız ve diğer değerlerimiz proje ya da kararlarla olmadı marşımız andımız hepyürek olan milletin çığlığı sonrası oldu. Allah bir daha İstiklal marşı yazdırmasın diyen bir vatanseverler ordusunun miraslarıdır bize bu yerler.

Ekmeği çiğneyerek yutarsak elbetteki daha kolay hazmederiz. Devasa büyük ve her milletin bir arada yaşaığı bir ülkenin parça parça koparılarak yenilmesi kimlerin ağızlarının tadını yerine getirmektedir.

Dokunmayın artık kutsallarımıza dil uzatmayın artık bütünlüğümüze bir büyük ve kenetlenmiş bir ülke iken parça parça bölünerek daha sonra topraklarımızdan atacakları duruma gelmeyelim.

Siyaset oyunları geçici durumlardır ama bir ülke sonsuza kadar mirasına emanetine sahip çıkan milletin bağrıdır. Siyasetin hoşgörü gösterdiği durumlar ülkelerin kaderini değiştirir ve miraslar tek kalemle silinmeyecek alaşağı edilemeyecek kadar kutsaldır. Nasıl ki dinler halkları birarada tutmak için varsa ve gerekliyse tüm kutsallığıyla vatan toprağı, bayrağı ve kurtuluş mücadelesi sonunda emanetler de kutsallarıdır insanların.

Hangi özveridir süreci başlatan zihniyet. Bir ülke düşünün ki öncesinde sınırları olan yerlerde mayınlar tespit edildi ve ihalaye verilen firma ile mayınlar ülkenin güvenliğinin teminatı olan ülkenin sınırlarını belirleyen yerler yok edildi ve sıfır sorun özverisiyle yol geçen hanına döndü ülke. Neden bunu başka ülklerde görmüyoruz ya da şöyle soralım bunu yapan ülkelerin şu anki içinde bulundukları durum nedir düşünelim. İngiltere Fransa Suudi Arabistan Çin ve daha pekçok ülke de bu uygulamayı yapsın önerimiz budur. Nasıl sa dünya içinde kardeşlik var artık sınırlar olmasın vizeler kalksın dünya bölünmesin diye bir zihniyet hakimse hadi tüm dünya ülkeleri sınırlarını kaldırsın artık. Hava ve deniz sahaları kalksın. Elbette ki bunlar bir utopya ama neden bu garip ülke de bu uygulama yapılıyor. Düne kadar aileler birlikte büyürken aslında nifak tohumlarını büyütenler bunların da şikayetçi oldukları değil miydi? Ülkeyi bölmeye izin ver ve kan dursun böyle bir özveri olamaz. Sen değerlerini unut özveri yap iyi ol böyle bir durum Hıristıyanlığın çanlarının sesini yaklaştıran çağrışım ve uygulamalardır. Neden susuyoruz belli yerlerde evler işaretlenirken, yollar kesilirken ülke lime lime edilirken barış çığlıkları değildir bunlar çanların sesidir yaklaşan.

Bizim tarihimizde sadece Osmanlı yok. Osmanlı zaten başka açıdan bakılırsa saf bir ırk değildir. Kimler vardır venedikliler ruslar var ülkelerin fertleri ve şeyhzadeleri işte yok olmaya baştan mahkum bir tarih idi Osmanlı. Nedir övünülen? Çok topraklar aldık neler karşılığında aldık ve nasıl aldık bunları hatırlayalım artık. Tahtta kalmak için entrikalar kardeş ölümleri bu mudur hoşnut olduğumuz gurur duyduğumuz tarih.

Eyy Ahali !!! At gözüklerini çıkaralım. Gaflet uykusundan uyanalım.

Bizim Cumhuriyet tarihimiz de var. Başka ülkelerin önünde eğildiği ve fakat kendi ülkemizde ne yazık ki utançla anılan Cumhuriyet tarihimiz var.

Hep birlikte bir ülke kuran bu millet ne zaman bölünmeye müsait hale geldi. Hangi şartlar nerelerde oluştu ki bayrağımıza dahi el uzandı.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3566 defa okunmuştur
OLMADI
A. HAmit OSMANLI
İnci Abla, YAZILARINIZI uzun ZAMANDIR takip ediyorum. Ancak bu sefer OSMANLIYA hakaret etmeniz hiç hoş OLMADI. Selamlar
10 Haziran 2014 Salı 05:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri