Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

Dünden Bugüne OBAMA (II)

07 Kasım 2012 Çarşamba

Aynı durum ülkemiz günümüz iktidar partisi için de gerçekleşmiştir. Obama’da dini kökenli ama daha çok ezilmiş halkın yanında olurken ve pek çok insanı çevresine toplarken kitlesini büyütürken aynı gelişmeler Türkiye içinde olmuştur. Yıllardır Avrupa olsun Amerika olsun en düşük ülkelerin karşısında bile iki büklüm duran Türkiye daha bir kendine güvenen konuma geldi. Kemal Derviş’lerin bile sözde bu durumu kurtarmak amacıyla ülkemize geldiği dönemlerde bile Türkiye yok olma sürecine girmişti. Ülkemize son yıllardaki yaşam standartlarına baktığımızda daha bir yükselme olduğu görülmektedir. Bir Adnan Menderes bir Özal ve bir Ecevit gibi Türkiye’nin başları olanların şu anda araştırma safhasında da görüldiği gibi katlleri. Hepsi de ülkemizi ortadan kaldırma girişimleriydi. Toplumsal olarak da şu anda kredi kartına dayalı bir harcama sistemi kurulmuş gibi gözükse de Bankaların kontrol altına alınıyor olması (yine de vatandaşı sömüren bankaların varlığı olmakla birlikte) inanıyorum ki halk bazı bankaların bu tarz tahakkümlerinden de kurtulacaktır. Finansbank’ı burada hemen örnek vermek istemekteyim. Son bir haftadır bankada dahi kaydımız olmamasına rağmen şu kampanya bu kampanya diyerek ev ve gsm telefonlarımızdan arayarak vatandaşları borç altına sokarak rahat yaşam sürme amacındadırlar.

Türkiye’nin geçmişine baktığımızda sürekli dışa bağımlılık, IMF canavarına borç batağı mevcuttu. Şimdi ki durum da iyimiyiz. Burada hemen diyebilirsiniz Amerika’yı anlatırken ülkemizin bu konudaki yeri nerededir. Ben diyorum ki; Obama politikası Türkiye’yle gerçekten de bugüne değin iki ülke arasında kurulamamış müttefik oldular. İstihbaratın ortak sisteme dönüşmesi düşüncesine daha ılımlı yaklaşarak diğer başkanlarından farklı bir yaklaşım sergilemektedir. Öncesinde sözde müttefik olan iki ülke şu anda takdire şayan ekip ve omuz omuza vermeyle Türkiye’yi bölgedeki gerçek saygınlığına ulaştırdı.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1382 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri