Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

Geminin Neresi Güvenlidir ?

10 Mayıs 2013 Cuma

Önce bir su damlası düşünelim bu evrende ve su damlasına basıp karaya çıkmamız anlıktır tek adımdır. Ne sala ne de gemiye ihtiyaç yoktur o bir damla sudan geçmek için. Bir küçük çocuk kağıttan yaptığı salını bir damla suyun üzerine koyar da ilerletemez hemen karaya vurur minicik kağıttan gemiciği. 

Su rahmettir su dinginlik, berekettir ve huzurdur mutluluktur. Su fırtınadır su içine alıp kaybedendir aynı zamanda da. Bir damla su akar akar doldurur uzun bir süreç geçtikten sonra bulunduğu yeri. Dolar da taşar sığmaz kabına işte o rahmet olmasın ders süreci kullarına o rahmet ki olmasın üzerine gemi alacak kadar yolcularının olduğu bir felaket olmasın sonu. Sudan oluşan o uçsuz bucaksız deryadan kim kurtulmuş hangi gemi kaza atlatmadan karaya çıkmış. Hazar denizini yaran Hz. Musa’mı gelecektir o umman içindeki gemiyi ve içindekileri sağ sağlim karaya çıkartacaktır. O gemimidir karada sorun yaşayınca o ummana açılıp ben kurtuldum eyy ahali diyecek bir kulu götürecektir kaçıracaktır içinde. Gemimidir o rahmetin felakete dönüşebileceği içine alınca gemi insan canlı bırakmayan deryamıdır senin güvendiğin. Bizim gemimiz diyemezken bizim gemimizi batırırken senin gemine midir bu güvenin? Geminin hangi tarafına güveniyorsun. Battığın anda farelerle mi kaçacaksın amma velakin nereye kaçacaksın suyun koynuna mı atlayacaksın ya oradaki su yaratıkları seni bırakacaklar mı? Bu umman derya ki üstünde gittiğin senin yaptığın gemiyi mi alt edemeyecek. Dalga yok felaket yok yine geminde yarıklar var o zaman nasıl önleyeceksin geminin su almasını ya da batmasını. Bizim gemimiz batarken içinde olduğun gemi senin geminin hangi tarafında olsan da seni de batırmayacak mı?

Ey kul güvenme güzelliğine gelip geçicidir. Ey kul güvenme saltanatına ve yükseldiğine o saltanat geçici o yükselmenin sonu müthiş bir düşüştür unutma. Güvenme elindekilere birgün gelir el açar duruma düşersin. Güvenme gücüne kudretine gün gelir kapıkulu oluverirsin. İşte kul görüyor musun bu gemide hepimiz varız ve bu gemide yaşanalar her biri sınavdır. Bu sınav ki geçemeyene ne acı son hazırlar geçene ise gemi değil her şey layıktır.

Bu nedenle ey kul güvenme artık be güvenme bu kadar kendine aciz kulluğunu unutma…

Bugün neysen nesin yarın olacağın toprağın altında bir meftadır hesap vereceğin bir karış topraktır. İlahi adaletin sorgucularına yaptıklarının hesabını vermeden artık bu gemiyi batırmaya çalışma vebalede girme. Şirkten inkardan sakın. Ben değil biz ol artık ey aciz kul…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2112 defa okunmuştur
güvenli yer
ali deniz
tek güvenli yer var,,,bedenimizin işgal ettiği alan
10 Mayıs 2013 Cuma 11:54
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri