Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

GİDENLER DÖNMÜYOR ANNE...

16 Eylül 2012 Pazar

Kaçırılan gazeteciler, kaymakamlar, mühendisler ya da tır şoförlerinden haber alınamamaktadır. Bazı zamanlar kamera görüntüleri gönderilse de yetmiyor yetemiyor bu ailelelere evlatlarının o görüntüleri. Hiç yeter mi kuzularını uykusuz, perişan vaziyette görmekten rahat ederler mi onlar. Daha bir merak sarar içlerini daha bir keder sarar o güzel kalplerini. Kimisi de ne bir haber alır ne bir görüntü. Bari der ölüsünü getirsinler de dua edeceğim bir yer olsun. Aileler ayrı, arkadaşları ayrı dil döker gönüllerinin yaralarını dışa vururlar. İşte bir taneside aşağıda 09.06.2012 tarihinde assubay aakadaşının kaçırılmasıyla artık kalbinin taşışını içinde tutamayan meslekdaşı Ali Pokkuşcu’nun kaçırılan arkadaşının ailesinin ve tüm TSk daki silah arkadaşılarının kalbinden yansıyan azap dolu, yangın dolu feryadlarını dile getirilişini yazan yazısını aktarıyorum. Duamız seninle Abdullah Assubayımız.

KAÇIRILAN ASTSUBAYI NEDEN KİMSE KONUŞMUYOR?

556069_425238830850002_895099570_n.jpg

[ 09.06.2012 ] Ali Pokkuşcu

Unutmayın ki, 9 Temmuz 2011'de terör örgütünün kaçırdığı Astsubay Abdullah Söpçeler sizin bir yakınınız olabilirdi… Çünkü terör örgütü sınavla adam kaçırmıyor, aklına estiğinde yol kesip rastgele adam kaçırıyor. Kaçırdıkları insanlar daha çok asker kimlikli olsa bile hala PKK'nın elinde 1 kaymakam adayı ve başka siviller de bulunmaktadır. Ama bu olay ne acıdır ki, ne kamuoyunda ne de başka bir yerde kimsenin dikkatini çekmiyor.

Terör örgütü adeta dalga geçer gibi bu eylemini yeni adam kaçırmalarla sürdürmektedir. Yaklaşık bir yıldır Astsubay Abdullah Söpçeler PKK'nın elinde esir. Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Astsubay Abdullah Söpçeler kurtarılacağı güne hasret. Bir gün değil, iki gün değil, üç gün değil yaklaşık bir yıldır Astsubay Abdullah Söpçeler evinden, eşinden sevdiklerinden ayrı.

Türkiye Uludere'de yaşanan o talihsiz olayı aradan geçen zamana rağmen konuşmaya devam ediyor. Birçok olay çoktan unutulmuşken Uludere sıcaklığını koruyor. Orada yaşanan drama ve ölümlere elbette üzülüyoruz. Uludere'ye büyük bir duyarlılıkla sahip çıkanların aynı sahiplenmeyi başka olaylarda yapmadığını biliyoruz. Uludere'yi konuşanlar kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler'i neden konuşmuyor? Neden kimse Astsubay Abdullah Söpçeler'i kurtarmak için daha ciddi bir gayret göstermiyor? Devlet mutlaka bir şeyler yapıyor ama çok yavaş. Mavi Marmara'yı konuşanlar neden Astsubay Abdullah Söpçeler için bir eylem planı yapmıyor? Burada herkesin düşünmesi gerekmiyor mu? Hatırlatmak istiyorum Kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler'in küçük bir kızı var. O kız çocuğu yaklaşık bir yıldır babasını görmüyor, babasına dokunamıyor. Bu durumu hangi vicdan kabul eder. Bu nasıl bir durum ki, kimse konuşmuyor, kimse bir şey yapmıyor…

Herkes vicdanını yoklamalı, bu olayı yeniden düşünmeli. Uludere için çırpınanlar, Uludere için komisyon kuranlar acaba Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir astsubay için hangi komisyonu kuracaklar ya da hangi tepkiyi verecekler? Oslo'da PKK ile görüşenler kaçırılan Astsubay için hangi görüşmeyi yapıyor,hangi adımı atıyor? Abdullah Söpçeler, kaçırıldığında 2,5 yaşında olan kızı şimdi 3,5 yaşında aradan geçen bunca zamana rağmen hiçbir gelişme olmaması üzüntü veriyor. Unutmayın ki o bir baba elbette çocuğunu özlüyor, onu koklamak istiyor. Onun bu hakkını elinden alanlara kimse sahip çıkmasın. Uludere'yi unutmayanlar biraz da kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler'i hatırlasın, onun da bir eşi, bir çocuğu var… O 17 yıl vatanına hizmet etmiş bir astsubaydı. Devlet, astsubayını terör örgütünün elinde bırakır mı?

Kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler'i gerçekten hiç unutmayan birileri de var. Onlar elbette ailesine mensup kişiler. Babası, eşi, çocuğu hiçbir şekilde onu unutmuş değil. Hepsi büyük bir sabırla ve endişeyle kavuşmayı bekliyor. Bu olay terör örgütünün iğrenç yüzünü bir kez daha hepimize göstermiştir. İşte bu noktada devletin yapacağı tek şey astsubayını terör örgütünün elinden sağ salim kurtarmaktır…

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2624 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri