Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

İNSAN HAKLARINA DAYALI YAŞAM İSTEMİDİR

10 Mart 2014 Pazartesi

10014643_10152299677767608_108090895_n.jpgSayın Yılmaz Demir Özçelik ve diğer saygıdeğer büyüklerimiz. TEMAD Başkanı Ahmet Keser büyüğümüzün yanında olan nice isimsiz neferler. Sayın Yılmaz Demir Özçelik’le yazılarından dolayı yazışmamız olmuş ve ailesine de beraber üzüldüğümü beyanlarımda sürekli yinelemişimdir.  Muazzaf (bayan astsubay kardeşlerimiz) ve emekli büyüklerimiz artık bıçağın kemiğe dayandığını beyan ederek sonunda nasılsa açız aç ölmekte bir onurdur diyerek açlık grevine başlamışlardır. Hava durumu ve yaşları dolayısıyla da elbette ki kısa süre içinde fazla sayıda büyüğümüz sağlık sorularıyla karşılaşmışlardır. Bu arada bu yürüyüşler ve açlık grevleri yasal mı değil mi bakmadan insanlık ve insanca yaşamak adına sosyal ve hukuksal kayıpların iadesi konusunda  iadei itibarı hakeden ordunun belkemiklerinin çığlıklarıdır bunlar. Talepleri maddiyat değildir insanca davranış görmek, ikinci sınıf olmamak bu ülkeye canlarını hatta uzuvlarını vermişlerin feryadıdır bu. Eskişehir de maruz kalınan duruma herkes gibi ben de çok üzüldüm. Aslında masada dahi çözülecek durumlar Başbakanımızın mitingi için yoğun korumanın olduğu yerde yapılmış olmasıyla istenmeyen durum yani emniyete davetler olmuştur ama ne güzel bir açıklama yapılmıştır ki polis-asker birlikteliğinin en güzel örneği burada verilmiştir. İşte beklenen budur.

Elbette ki sorunlar meydanlarda değil akılcı ve sağduyulu olarak masa başlarında çözülecektir. Nacizane çağrımız ne olur o kadar güzel insan hastalanmasın sokaktaki beklemeler son bulsun. Aslında bu görev de değil aslında birlikte olma isteğinin yansımasıdır. Ayrıca bu ordunun subayı ve assubayı vardır. Astsubayı yoktur. Artık kelime olarak da düzeltilmesinin şart olduğu ortadadır.

Peygamber Ocağında hiçbir kimsenin ayrıcalığı yoktur neden orada isminden dolayı ayrımcılık olamaz herkesin yuvasıdır evidir orası. Biz evimizde roller verilmiş olsak da bir ağacın dallarıyız ve kökümüz vardır. Peygamber Ocağının kökü de Peygamber Efendimizdir. Nizam da düzen de onunla sağlanır. Nizamdan düzenden kastım haksızlığın olamaması herkesin eşit olduğu, kul hakkının öncelikli olduğu yaşam biçimidir askerlik. Askerlik kimisine dinlenme tesisi kimisine hapishane ve ikinci sınıf vatandaş olamayacağı yerdir. Peygamber Ocağının çiçekleri oradakilerin aileleridir. Hangi kul ki bir kadını bir evladı birbirinden özellikli hale getirmeye cesaret eder. Rabbim bile bu durumu yapmamışken.

Bu nedenle çok uzun yazmak istemiyorum daha insanca daha insan haklarına dayalı bir yaşam diyorum…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2786 defa okunmuştur
Adalet
vuslat güven
Sayın inci hanım, Türk Silahlı Kuvvetlerin bel kemiği Assubaylara verdiğiniz destekden ötürü; ailem ve bütün Assubaylar adına canı gönülden teşşekkür ederim.
03 Nisan 2014 Perşembe 23:46
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri