Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

İşte Varlıklarından Onur, Gurur ve Şeref Duyduklarımız

21 Ekim 2012 Pazar

563977_395372237198700_838683306_n.jpg

O kadar güzel o kadar anlamlı bir hafta geçirildi ki tüm assubaylarımız uzman çavuşlarımız hem sorunlarını dile getirmek için fırsat buldular diğer yandan da kardeşlik dostluğun en güzel örneğini verdikleri  dolu dolu geçirdikleri kendilerine özel haftaları oldu. Batıdan-Doğuya, Kuzeyden Güneye tek ses tek yürek oldular.

Neler yapıldı bu hafta da peki? Aslında bu haftalarından yaklaşık 10 gün önce güzel bir gelişme yaşadılar evet güzel bir gelişme çünkü bazı zihniyetlerin hiç değilse sosyal yaşamlarından yavaş yavaş kaybolduğuydu bu güzel gelişme neydi peki bu güzel gelişme; Ankara Sıhhiye Orduevi C Otel Binasının Astsubay Kısmı Olarak Hizmete Açılmasıdır. Genelkurmayın sitesinde yayınlanan haberine göre; açıklama Şöyleydi;  Ankara Sıhhiye Orduevi C Otel Binası, 09 Ekim 2012 tarihinde saat 14.00'dan itibaren "Astsubay Kısmı" olarak hizmete açılmış olup; C Otel Binası, toplam 48 odalı ve 100 yatak kapasiteli olarak muvazzaf ve emekli astsubaylarımız ile ailelerine hizmet verecektir.

Evet bu gelişme KKTC’a kadar uzanan bir utancın elbeete ki yüzleri güldüren gelişmeydi. Ne olmuştu KKTC’de hatırlayalım assubay çocuklarına ilk Assubay Pes Hareketleri başladığında KKTC’de eğitim gören ve orduevinde kalan assubay çocuklarının uğradıkları savunması hiçbir şekilde yapılamacak kadar onlara uygun görülen saygısızlık terbiyesizlikti.

BU hafta içinde assubaylarımız neler yaptılar. Hangi dileklerini dile getirdiler şu an için ki hani mahkemelerde sonuçlanıncaya kadar bunlar medya organlarından yayınlanmama haklarına saygı ile bu dilekleri zaten ilgili mercilere iletildiğinden ve inşallah çözüm bulunacağından bunları burda sıralamayı uygun bulmuyorum. Ama yazacaklarım gerçekten de şerefli namuslu onur duyulan Peygamber Ocağının belkemiklerin olan assubay ve uzman çavuşların her alanda omuz omuza olduklarının göstergesi olan o kalabalık o içlerine doldukları vatan ve insan sevgisinin yansıdığı görüntülerdi. Bir kaç resime de yer vereceğim bu yazımda bir assubay abim Bandırma TEMAD üyelerinden Sayın abimiz büyüğümüz emekli assubay Ceylan Erdoğan’ın vefatıyla Bandırma TEMAD buruk geçirmiştir bu özel günlerini. Hanımefendi kızlarıyla bizzat telefonda taziyede buldunduğumda aynı burukluğu içimde hissederek acılarını uzaktan da olsa paylaşmış olmak bana onur vermiştir. Bu vesileyle Bandırma TEMAD’da başsağlığı dilemeyi kendime borç görüyorum kabul görürse bu dileğim memnun olacağım keşke daha güzel bir konu ile hanımefendiyle irtibatım olsaydı diyorum şu anda bile.

Canlarımız büyüklerimiz eli öpülecek olan bu şerefli görevin mensuplarının önlerinde saygıyla eğiliyorum ve haftalarını tekrar canı gönülden kutluyorum. Sizleri hep böyle görmek istiyoruz. BAzı büyüklerimizin taleplerini basın organlarında dile getirirlerken yanlış ifadelerini heyecanlarına bağlayarak inşallah artık bu asil ailenin evladı olmanı haklı gururunu duyacaiımız günler çok yakında diyorum.  Ayrıca tüm ülkemin müslüman aleminin ve assubaylarımızın Kurban Bayramlarını da tebrik ediyorum. Bayram tadında günler geçirelim inşallah. Baki selamlarımla.

 

 

incikayar01@hotmail.com

https://twitter.com/NciKayar

@NciKayar

ikayar1967@hotmail.com

mutakabiliyet@mynet.com

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4498 defa okunmuştur
Kutlama
Mustafa BİNZET
Maaşallah ve Subhanallah Kutluyorum.
24 Ekim 2012 Çarşamba 09:44
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
teşekkür
şahin şen
Teşekkürler inci hanım yüreğine sağlık
21 Ekim 2012 Pazar 22:49
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri