Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

KADINLAR VE PARTİLER

09 Mart 2013 Cumartesi

Sizler de dikkat ettiniz mi, ya da dikkatinizi bir an olsun çekti mi bilmiyorum. Kadınlar sanki siyasete daha bir meraklılar. Düşünmeden edemiyorum zaman zaman. Kadınların siyasete merakları siyasi liderlerin şahıslarına mıdır? Yok sa partilerine midir? Ya da siyasetin kendilerine aradıkları, özledikleri davranışı sanal da olsa yaşatmaları sonucunda ki doyum mudur onları siyasetin önlerinde yer almalarını sağlayan. Dikkat edelim ltf. Nerede toplantı var kadınlar en önde. Nerede miting var kadınlar en önde. Nüfusta kadınların çok olması ile alakası yok bu durumların. Kadınlar acaba sadece o mekanlarda ve zeminlerde mi önde olduklarından siyasete bu kadar hayranlar bu kadar çırpınıyorlar.  Bu olayın perde arkası bu mudur? Yoksa sadece gölge oyununun yansıması mıdır kadınların bu davranışları?

İnsanın doğasında vardır. Önemsenmek saygı duymak sevilmek ve gözde olmak isteği. İçgüdüseldir bunlar. Siyasi platformda vitrinin süsleri midir kadınlar? Hani maçlardaki varlıklarıyla denmişti ya kadın gelirse vitrin güzel olur? Kadın hep meta mıdır? İşte bu da cinsiyet ayrımcılığının çok somut bir örneği olarak gelmiyor mu size? Bir geziye gidilecek yanımızda kadın da olsun da güzellik olur, hoşluk olur, yemeğe gidilecek kadın da olsun da şık olur. Kardeşim kadın çantamı, aksesuar mıdır? Ortama güzellik verecek, şıklık verecek. Kadının adı yok mu gerçekten? Sadece vitrini ışıklandırmak mıdır ortamlarda bulunma nedeni?
İşte kadının fendi erkeği yendi derler ya kadın öyle bir kurnazlık yapıyor ya dudaklarımız uçukluyor. Vitrine ışık görevini ifa eden kadın zaman geliyor artık o da sanrılarıyla başbaşa kalıyor. Düne kadar birilerine ışıkçı olan kadın kendini siyaset dışına aniden atılmış bulunca ne yapıyor dersiniz? Eski hayattan tabiki kopamıyor. Hayal alemi devam ediyor. Artık kendi doğal yaşamına dönen vahşi yaşamına dönen canlılar gibi hemen kendine kalkan olarak zamanında uşaklık yaptığı belki de asla yapmadığı o zamanları hemen şimdi ki hayatına uyarlıyor.

Size bir örnek anlatacağım isim vermeden ama eminim bunu okuyunca o kişi kendini tanıyacaktır. Yazılarım o kadar okuyucuma ulaşıyor ki emin olma nedenim bundan. Kadın Malatya ilinin İktidardaki partisinin x ilçesinin başkan yardımcılığını yaptığına kendini inandırmış ve çevresini de bu boyutta inandırmış. Ne hikmettir ki yapılan tahkikatta asla o ilin ilçenin partinin değil başkan yardımcısı üyesi bile olmamış. Bu bayan çevresine bu şekilde pekçok kişiyi de toplar. Ee çevre de haklı eski partili hem de iyi bir görevde bulunmuş. Bu bayan nerden öğrendiyse davranışları lider çevresine topladıkları da onun askerleridir. Onun canını sıkan ya da ortada hiçbir neden yokken bile canını sıkanlar olursa anında askerleriyle savaşa giriyor. Aaa ne de olsa eski siyasetçi. Aaa ayrıca eski siyasetçi demeyelim kadıncağız oradan emekli oluyor ikramiye alıyor ve arsalar evler arabalar alıyor bu arada isim tahsisi de yaptırmayı unutmuyor. Sonra kayboluyor. 2-3 sene öncesinde yaşanıyor bu olaylar kadının anlatımıyla. Herkeste onu tanırmış verdiği Malatya il ve x ilçede. Ne hikmettir ki kimse tanımamaktadır. Ayrıca bu kişi Malatya il ve x ilçeden siyasi partiden emekli olup ikramiye aldığını beyan eden kadın durumu da iyi ise bu sebepsiz zenginleşme de dediği gibi partiye yaptığı görevin bir katkısı yoksa neden bu ili ilçeyi ve partiyi kullanmaktadır bu da merak konusudur.

İşte efendim kadınlar sayılıyor kadınlar gerçekten çok faydalı işlere imza atıyorlar. Partinin adamıyız diyerek yardım toplayan onca kadınlar yukarıdaki anlattığım tek örnek diğerleri nerede peki? O parti bu adam veya kadın bizim değil diyorsa neden bu insanlar bu kadar cesurca bunu diyebiliyor.

Aaa dikkatli olalım bu hanımın hakim savcı polis avukat çok da arkadaşı var. Hepsiyle de samimi hepsiyle de onların isteği ile içkili muhabbetleri oluyor gelip sonra evişnde kalıyorlar. Çocuklarının arkadaşları da hep onların çocukları. Bak dikkat edin kadının arkası da kuvvetli.

 Bu durumların aydınlatılması ilgililerin cezalandırılmaları o kadar zor olmasa gerek. Bu kadın (Bahar Kibritoğlu) ve ekibi Adana ili Karaisalı ilçesinde yaşamını söylediğim biçimde de devam ettirmektedir. İlgili Malatya ilinin  parti yetkilileri durumdan haberdar edilmişlerdir. Durum ayrıca Parti Genel Merkeze de bildirilmiştir.

 

 
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1936 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri