Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

REKTÖRÜMÜZ HOŞGELDİNİZ

15 Ağustos 2012 Çarşamba

Üniversiteler sıralamasında 1231 sırada yer alan Çukurova Üniversitesi’nde Üniversite camiasının kalbinde başarıları ve insancıllığıyla  taht kurmuş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın başarılı çalışmalarını değerlendirmesi  ile Rektör seçilen ve Resmi Gazete’nin 07 Temmuz 2012 tarih ve 28346 sayılı karar ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130'uncu ve Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca; 6 Ağustos 2012 tarihinde görevine başlayan Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Mustafa Kibar hocamıza hoşgeldiniz diyorum.

cukurova_unuversitesi_rektoru_profdrmustafa_kibar_kim_1344923158.jpg

Ayrıca Rektör Yardımcılarımız; Sayın, Prof.Dr. Hasan Fenercioğlu,  Sayın Prof.Dr. Seyhan Tükel ve Sayın Prof.Dr. Yaşare Aktaş  Arnas hocalarımıza da hayırlı uğurlu olsun hoşgeldiniz diyorum.

Üniversitemiz için büyük bir kazanç olacağını düşündüğümüz Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Mustafa Kibar; 1964 yılında İskenderun’da  dünyaya geldi.  1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve sonrasında da 2 yıl boyunca Genel Cerrah Asistanlığı görevinde bulunan Mustafa Kibar, aynı dönemde nükleer tıp konusunda da çalışmalarda bulundu. Yeniden sınava giren ve 1989 yılında ÇÜ Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Kibar, sonrasında da önce ‘uzman’ ardından da yardımcı doçent, doçent ve profesörlük unvanlarını aldı. Yaklaşık 11 yıl boyunca Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı görevini de üstlenen Kibar, ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde değişik kademelerde yöneticilik, Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimlik ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu, Adana Acıbadem hHastahanesi’nde başhekimlik görevinde de bulundu. Başarılı ve kendini kabul ettiren bir ilim adamımız olan Sayın Hocamızın, Acıbademdeki  başarısını Balcalıda da bekliyoruz, fakat yeni Rektörümüzün omuzlarında da büyük bir yükün olduğunun bilinciyle her daim yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz.

Yeni rektörümüze başarılar dilerken Çukurova Üniversitesi’ni daha aktif olmaya halkla bütünleşmeye ögrenci sayısını artırmasını ve Üniversiteyi her yönden üst sıralara taşımasını istiyoruz. İnanıyorum ki Sayın Rektörümüz ve Hocalarımız en iyi ve en güzellerini yapacaklardır.

 

Saygılarımla

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5356 defa okunmuştur
Pardon! yazının sonundaki eklentiler
kadir bekçi
Yazının sonundaki eklentiler siteden kaynaklanıyor galiba.Çünkü diğer yazıların sonunda da o gariplik görünüyor.
15 Ağustos 2012 Çarşamba 12:40
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
BU NASIL BİR YAZI ANLAMADIM
kadir bekçi
Yazının sonunda reklamlar garip eklentiler var. Sonra sanki bir köşe yazısı değil bir programda kürsüye davet edilen bir kişinin tanıtımı gibi olmuş
15 Ağustos 2012 Çarşamba 12:36
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri