Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

SEÇİMLERE DOĞRU HAZIRLIKLAR BAŞLADI

11.10.2014 16:12

Bir kurban bayramına daha veda etmek üzereyiz. Çok şükür dostlarımızla sevdiklerimizle kah evlere ziyaret ile kah toplantılarla birbirimizin bayramını kutlamaya nail olduk. Eski dostlarımızla yeni dostluklarla kutlanan bayramlar coşkulu umutlu ve mutlu geçti. Kurbanlarımız allah kabul ederse kesildi. Dostlarımıza pay edildi ya da pilav üstü kavrulmuş etler dağıtılarak eski kurbanlarda yapılan adetler yad edildi. Sofralar kurulurdu hanelerde ya da sofalarda tanıdık tanımadık herkes toplanırdı bu sofralara ne keyifle yenirdi kimbilir o yemekler. Ne eğlenceler olurdu tıpkı ramazanlar gibi . Aile meclisleri içinde aileye katılan dostlarda ayrı bir keyif verirdi bayramda. Her ne kadar kıyafetlerimizi yastığımızın üstüne koyup bayram sabahı giymeyi beklemesek de her ne kadar kurban bayramı da olsa yavrularımızı dışarda tanıdık tanımadık herkese bayramlaşmaya gönderemesek de o günlerin özlemi ile yanıp tutuşsak da o günlerde inşallah yakın diyoruz. Ben bu bayramda dostlarımla sevdiklerimle Sayın Vekilimiz Dr. Necdet Ünüvar ve saygıdeğer eşleri Nazlı Turna Yumuşak Hanımefendi,  Sayın Hatice Üçbudak Hanımefendi ve adını yazamadığım onca güzellikte güzel gönüllü canlarımla)   kah evlerde kah faydalı toplantılarda hep birlikte kucaklaştık.

 

Rabbim yeni bayramlara ulaştırması ve kesilen her kurbanın Rabbimin kabulune nail olması dileğimle.

Kurban Bayramımızı böyle noktalarken seçimler arifesinde artık siyaseti kongre heyecanı sardı. Aslında siyaset deyince hukuki terimini ya da bilimsel terimini bir kenara koyarsak her vatandaşın içinde olması gereken (zira kendi hayatı hakkında verilen kararlarda mutlaka bulunması) bir organizasyon olup vatandaşı birebir içinde barındıran topluluklardır. Ben siyasetle ilgilenmiyorum gibi söylemler vatandaşın aslında kendi kararlarında ne kadar da aciz olacağının göstergesidir. Siyasetle ilgilenmek ya da demokratik hak kullanmak sadece oy kullanmakla olmaz. Siyasetle birebir haşır neşir olmak bu gibi topluluklarda ülke için vatandaş için ne yapılıyor bilmek hatta söz sahibi olmak en doğal haktır. Asla yanlış anlaşılmasın ki ben köşemde particilik yapmak gibi bir niyetim yok. Sadece içinde bulunduğum ortam nezih ise gerçekten vatandaşsa o ortamdakiler ve vatandaş ortamda kendini evinde gibi hissediyorsa aslında o particilik değil milletin toplandığı yerdir.

 

 

 

 

 

Artık siyaset ısınmaya başladı; önce kongreler sonra meydan mitingleri ve ardından seçime gidecek milletimizle inşallah hayırlara vesile olur verilecek kararlar.

Bu arada kongre süreci belirlendi tabi ki özellikle Adana’mız Çukurova da parti teşkilatları yavaş yavaş basın toplantılarıyla takvimlerini açıkladılar. 10.10.2014 tarihinde Ak Parti Çukurova Teşkilatının basın toplantısına katıldığımda Parti ilçe başkanı Sayın Av. Ramazan Çırak 15 Eylül 2014 de başlayan kongre sürecinin 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanmasıyla Büyük Kongreden önceki sürecin tamamlanmış olacağını söyleyen Çırak, şöyle devam etti:

"5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. Çukurova İlçemiz daha sonra kurulan bir ilçe olduğu için biz 3. Olağan Kongremizi gerçekleştireceğiz. Çukurova İlçemizde delege seçimleri tüm köy ve mahallerimizde 18 - 19 Ekim 2014 günlerinde yapılacaktır. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır."

Daha sonra kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongreleri gerçekleştirileceğini kaydeden Çırak, şunları kaydetti:

 

"Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan seçilmesi ile Yeni Türkiye'nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir." -

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5296 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri