Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

TÜMÜ GÖREBİLMEK

12 Şubat 2014 Çarşamba

Şefkat Tepe dizisi; İlk bölümlerinden itibaren merakla ve severek izlediğim bir diziydi.  Tarafgir bir tutumla değildi bu takibim. Ekip çalışması olarak kaliteli bir yapım olarak dikkatimi çekmişti. Son zamanlarda zamanım olmadığımdan izleme imkanım olmuyordu. Birkaç gündür kamuoyu gibi benim de bilgilendiğim bir konu var ki o da dizinin son bölümde son sahnesindeki görüntülerdi. Öncelikle biz ne yazık ki toplum olarak olayları genel değil de dar açıdan alıp değerlendirmeyi seviyoruz ya da bu durum bize daha kolay geliyor. İnsanlara bakışımız da bu değil mi? Kulu yaratandan dolayı severiz derken sadece kaşına gözüne tipine ya da karakterine bakarız hiç o kulun tamamını görmeyiz. Maşamız elimizde lime lime kopartıp değerlendiririz ve bu durumda pek çok defa yanlış tanımamıza  ve anlamamıza neden olur. Bu durum toplumun hassas olduğu konularda da bu aşamaya gelmişse fitili ateşlenmiş olur. Şimdi gelelim dizinin o sahnesine sahne bence tamamıyle iman dolu askerlerin peygamber ocağında Peygamber efendimizi uhrevi olarak kabullerinin temsilidir. Bu durum ne askeri araca kondu hapsi edilecek olarak yorumlanamaz ne de o aracı durduran komutanın ki haşa peygamber efendimizi durdurmaya kudretliler anlamına gelen bir bakış açısı olmaması gereken bir sahnedir. Kaldı ki olaya yani sahneye başından baktığımızda komutan ameliyattadır ve peygamber ocağının neferi olarak o ince çizgi anında peygamber efendimizin ışığı nuru ile bütünleşmektedir. Bu sahnede Peygamber Efendimize asla bir hakaret göremedim aksine diz çöken askerlere bakarken seyreden olarak bile gözyaşlarımı tutamadım. Değerlerimizi bu kadar sığ göz ve düşüncelerimizle basite indirmeyelim.  Zira ordumuz gerçek bir Peygamber neferleridirler.

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1924 defa okunmuştur
Mesele itikat meselesi
ayşe hümeyra
Mesele sinema cemaat siyaset değil. Tamamen itikat meselesi. Bir grup kendini haklı göstermek için "peygamberin hiç bir zaman uğramayacağı yerlerde varmış gibi gösterilmesi. Türkülü şarkılı yerlerde sinema sahnelerinde falan.
12 Şubat 2014 Çarşamba 14:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri