Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

TÜRK BİRLİĞİ PARTİSİ..

29.07.2019 21:02

Kuruculuğunu ve Önderliğini Hurşit Yiğit'in yaptığı Türk Birliği Partisi emin adımlarla yükselmeye devam ediyor.Türk  siyasetine yeniden damgasını vuracak olan ve çok ses getiren ayrıca siyasete yön  verecek isimler ile yola çıkan  Türk Birliği Partisi nde  Mehmet Çoban  Adana İl başkanlığı görevine atandı.

Türk Birliği Partisi (kısaca TBP), 10 Kasım 2012 tarihinde kurulan Genel Başkanlığı'nı Hurşit Yiğit'in yaptığı Türkiye'de faaliyet gösteren siyasi partidir. Partimizin amacı yeni dünya düzenini yıkmak, kurulacak Büyük Türk Hanlığı ile insanlığa özgürlük ve huzur getirmeyi sağlamaktadır. Yeryüzündeki bütün Türkleri tek bir yurt ve tek bir bayrak altında birleştirmeyi amaçlayan İdeolojimiz Türkçülük ve Turancılıktır. Ulu Önder Atatürk'ün şu sözleriyle konuşmama devam etmek istiyorum . Millet sevgisi kadar büyük sevgi yoktur. Kurtuluş Savaşı’nda benim de milletime ettiğim birtakım hizmetler olmuştur zannederim. Fakat, bunlardan, hiçbirini kendime maletmedim. Yapılanın hepsi milletin eseridir dedim. Aranacak olursa doğrusu da budur. Mazide sayısız medeniyet kurmuş bir ırkın ve milletin çocukları olduğumuzu ispat etmek için, yapmamız lazım gelen şeylerin hepsini yaptığımızı ileri süremeyiz. Bugüne ve yarına bırakılmış daha birçok büyük işlerimiz vardır. İlmi araştırmalar da bunlar arasındadır. 

Merkez Karar Yönetim Kurulu kararıyla, yabancı ülkelerde yurtdışı temsilcilikleri, ilgili kanunlar çerçevesinde kurulur. Çalışma esasları, ilgili yabancı ülke kanun ve hükümleri de dikkate alınarak Merkez Karar Yönetim Kurulunca bir yönetmelik dâhilinde belirlenir. Parti tüzüğüne ek bir Merkez Karar Yönetim Kurulu kararı ile yurtdışı temsilcilikleri açılabilir.

Bizler bu yola bu bayrağa bu vatana bu millete canımız can feda kısa bir zaman da Türkiye’mizin heryerinde koşarak yolumuza devam bizler seçmek seçilmek için değil gönülleri almak için geliyoruz bizler daima hizmet daima yükselme daima kardeşlik daima dostluk daima hoşgörü olarak geliyoruz neden içimizden geleni içimizdeki çevherleri çıkarmıyoruz bizim partimizde ah bana da bir yer verilse neler yaparım değil buyurun bizim partimiz sizlerin evi yurdu konusalamayanların konuşulan yeri olacak diyoruz Adanalı hemşerilerimizi bekliyoruz bende varım değil hepimiz varız parti binalarımıza bekliyoruz Allah a emanet olun ihsallah Hepinizden tek istediğim bilinçli olalım geçmişimizi unutmayalım sesimiz çıkmıyor diye boyun eğmeyelim hiç birşeye Davamız için bu yolda hak ve adaletlice yürümek tek temennimiz çıktığımız bu yolda hepinizi yanımızda görmekten onur duyarız saygılarımla.. 


Bu ülkeler sırayla; Amerika-Boston, Amerika-New Haven, İngiltere-Londra, İngiltere-Oxford, İsviçre-Zurih, Norveç-Oslo, İsveç-Stockholm, Finlandiya-Helsinki, Estonya-Tallin, Letonya-Riga, Litvanya-Vilnius, Danimarka-Kopenhag, Belçika-Brüksel, Hollanda-Amsterdam, Fransa-Paris, Portekiz-Lizbon, İspanya-Madrit, Almanya-Münih, Almanya-Köln, Almanya-Berlin, Polonya-Varşova, Çek Cumhuriyeti-Prag, Slovakya-Bratislava, Avusturya-Viyana, Slovenya-Lubyana, Hırvatistan-Zagreb, İtalya-Roma, Macaristan-Budapeşte, Ukrayna-Kiev, Moldova-Kişinev, Makedonya-Üsküp, Romanya-Bükreş, Sırbistan-Saraybosna, Montenegro-Podgorica, Bulgaristan-Sofya, Arnavutluk-Tiran, Yunanistan-Atina, Kuzey Kıbrıs-Girne, Kuzey Kıbrıs-Lefkoşa, Moğolistan-Ulan Batur, Kazakistan-Almata, Kazakistan-Kostanay, Kazakistan-Atirau, Kazakistan-Astana, Kırgızistan-Oş, Kırgızistan-Narın, Kırgızistan-Talas İli, Kırgızistan-Bişkek, Türkmenistan-Ahal, Türkmenistan-Daşoğuz, Türkmenistan-Lebap, Türkmenistan-Aşkabat, Azerbaycan-Şirvan, Azerbaycan-Sheki, Azerbaycan-Gence, Azerbaycan-Bakü, Özbekistan-Semerkand, Özbekistan-Buhara, Özbekistan-Navii, Özbekistan-Taşkent, Tacikistan-Duşanbe, Afganistan-Mezar-ı Şerif, Afgansitan-Kandehar İlçesi, Afgansitan-Herat, Afgansitan-Kabil, Pakistan-İslamabat, Hindistan-Yeni Delhi, Gürcistan-Tbilisi, Suriye-Halep, Suriye-Şam, Lübnan-Beyrut, Irak-Kerkük, Irak-Musul, Irak-Bağdat, İran-Tebriz, İran-Meşhed, İran-Bandar Abbas, İran-Tahran, Kuveyt-Kuveyt, Yemen-San'a, Suudi Arabistan-Cidde, Suudi Arabistan-Riyad, Umman-Maskat, Sudan-Hartum, Mısır-Kahire, Libya-Trablus, Cezayir-Cezayir, Tunus-Tunus, Fas-Rabat, Moritanya-Nouakchott, Senegal-Dakar, Mali-Bamako, Mali-Bamako, Çad-N'Djamena, Japonya-Tokyo ve Avusturalya-Canberra ‘dır.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 362 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri