Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

TÜRK BİRLİĞİ PARTİSİ VİZYON VE MİSYONU 1

03.08.2019 13:41

 

 
 
 
 
 

19.12.2014-001.jpg

 

TÜRK BİRLİĞİ PARTİSİ OLARAK 2012 YILINDA TURANCILIK VE TÜRKÇÜLÜK DEVAMI İÇİN RESMİ OLARAK KURULAN PARTİNİN GENEL BAŞKANI SAYIN HURŞİT YİĞİT İLE PARTİNİN DOĞUŞU VE NE İFADE ETTİĞİ GİBİ KONULARLA İLGİLİ İSTİŞARELERDE BULUNDUK AŞAĞIDA YAYINLIYORUM TÜM SÖYLEŞİMİZİ..

 

PARTİ KURUCUSU GENEL BAŞKAN SN HURŞİT YİĞİT KİMDİR

Hurşit Yiğit Özgeçmiş

11755713_1312321765451115_3054466643222936531_n.jpg

1952 yılında Çorum'da doğmuştur. İlk, orta, ve lise tahsillerini burada yapmış olup daha sonra Ankara Üniversitesi ekonomi ve iktisadi bölümlerini  bitirmiştir.

Çeşitli firmalarda muhasebe müdürü, genel müdürlük ve genel koordinatörlük yapmıştır. Son olarak Yiğit Trans, Yiğit Dış Ticaret ve Raynak şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı görevlerin de bulunmuştur. 

Türk Dünyası Kültür ve İşbirliği derneğinin kurucusudur ve genel başkanlık görevini yapmıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Türk Birliği Partisi'nin ebedi lideri ve ilk genel başkanı olup bu görevini halen sürdürmektedir.

 

TÜM TÜRKİ CUMHURİYETLERİ KAPSAYAN BİR PARTİDİ

 

 Türk Birliği Partisi 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde kurulmuş bir partidir. Türk Birliği Partisi’nin genel başkanı Hurşit Yiğit’tir. Parti logosunu çevreleyen güneş Mu güneşidir. Yarım ay dan sonra meydana gelen hilal TÜRK'lükte yenilenmeyi yıldız ise TÜRK'lüğü ifade eder. TÜRK'lerde hilal batıyı güneş ise doğuyu simgeler. Bu da TÜRK topraklarının ne kadar geniş bir coğrafyada olduğunun kanıtıdır. Türk Birliği Partisi’nin asıl amacı; dürüst halkın menfaatini ön planda tutan, yapıcı ve uluslararası alanda kabul gören adaletli bir siyaset yapmak, tüm dünyadaki asil soylu Türk halkını bir araya getirip güzel bir dayanışma ve ortak menfaatler birliği meydana getirmektir. Halkın ekonomik refahını daima ön planda tutacak çalışmalara önem vermek parti prensibidir.
 

   ''YURTTA BARIŞ, CİHANDA BARIŞ'' ilkesine bağlı olarak, sınır ülkeler ve dünya ülkeleri ile barışçıl ortamda ekonomik kalkınma ve teknolojik iş birliğine önem vererek, ülkemizi modern kalkınma anlayışı içerisinde haklı yerini almasını sağlamaktır.
 

   Türk Birliği Partisi’nin ilk hedefi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkmak, ekonomik, sosyal ve eğitim değerlerini dünyada en yükseğe... 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 520 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri