Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnci KAYAR

ÜÇ KONUYA KISACA BAKIŞ...

15 Eylül 2012 Cumartesi

BU yazımda üç konuyu özetler halinde ele aldım soruların cevabı gecikti inşallah çok gecikmeden verelim bu soruların cevaplarını çok geç kalmadan hem de...

İslama Hakaret

Peygamber Efendimize ve dinimize saldırı dünyanın sıcak atmosferini daha da ısıtmıştır. Özelllikle de müslümanları hedef alarak zaten karışık olan ortamı daha fazla karışmasına destek niteliğindeki filmi izleyince inanın bunu yapan zihniyetin aslında hiç dost olmadığını hissttim. Kim di bunu yapan şahıs önceden de suçlarından dolayı (sahte kimlik ve internette kötü amaçlarını seyrettirmek sırf ses getirmek için) faaliyetleri olan ama son faaliyetinde artık dine ve özellikle de zamanlamasına da dikkat edildiğinde sıkınıtılı bir zamana getimesi sanırım tek başına yapılan bir hareket olmaması gerekir diye düşünmekten kendimi alamadım. Kaldı ki bu kişi hakkaında Amerika Hükümeti de aslında bu olaydan haberleri olduğunu fakat güvenlik ve ele geçirme zaafiyetlerinden bu olaya müdahale edemediklerini itiraf etmişlerdir. Gerçekten zaafiyet midir? Yoksa bu oynanan ouynun aslında daha çok ateşlenmesi için çıkan yangına körükle yardımcı olmak mıdır? Şu anda heryer kaynıyor özellikle de müslümanlara açılmış bu savaşta kendilerinin büyükelçisi de zarar gördüğü halde kıllarını kıpırdatmadan seyirci kalarak bu itirafı yapmışlardır.

Biz ki Hatay’da, İstanbul’da ve diğer illerimizde kiliseler vs.lere hoşgörü gösterirken dinsel ayinlerine in ançlarına özellikle de peygamberlerine ki Peygamberimizi müjdeleyen be son peygamer olması vesilesiyle bütünleşmeyi kardeşliği hedefleyen dinimize ve peygamberimize saldırı sadece artn şiddet olaylarını biraz daha alevlendirmekten başka amaca hizmet etmemektedir. Düşünün ki bireylerin en hassas olduğu durumları dindir ve buna uzatılacak dilleri her an kesmeye hazır kitle mevcuttur. Bu durumu düşünerek zemin yaratan hasta zihniyetler birkaç maşa sayesinde bunu başarmışlardır. Deniliyor ki bu filmi yapan kişiye önceli alınan kararına bakılarak yasalarda şu anki yaptığı suç değlse ceza uygulanmayacakmış. Yani ortamı daha çok germek için senaryonun kurgusu hala devam etmektedir. Aslında böylesi durumlar korlanmaya yüz tutan ateşi daha çok arrtırmak için yapılan tuzaklar olduğunu bilerek sağduyulu büyüklerin çok fazla kan dökülmeden bu konunun sulha ermesidir. Elbette ki bu yapılrken göz yummak değildir amaç, onların amaçlarına ulaşmasının bu durumlardan beslenenelerin heveslerini kursaklarında bırakmaktır amaç.

Hatay’da Hayat

Hayat sorununda Sayın Adalet Bakanımız onlar bizim komşularımız bırakın bizi rahat yaşayalım orda oralar bizim ve o yurttaşların varlığı ile Hatay olmuştur diyor geçen geceki bir programında. Ayrıca devam ederken; oradaki vatandaşların hepsi kardeştir. Hakları var korunmaya ihtiyaçları var diyorlar. Önceki yazılarımda da belirtmiştim. Bu sadece masıumane komşuluk ilişkisine veya bağlara bağlanacak kadar basit bir konu değildir. Hatay kimsenin olmadı ki şimdi bizim ülkemizin her köşesinin sessiz sessiz birilerinin savşına girmelerinde fillerin altında ezilecek çimenler misali yapmakla kendi vatandaşının tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp ettiği görülmemekte midir? Hangi uluslararası anlaşma ile bir ülkenin kendi vatandaşlarını tehlikeye atmak pahasına başka bir ülkenin savaşçılarına paye verildiğine dair madde mevcuttur?

Yaşasın Jolie Bizi Ziyaret Etti

Yaşasın bir manken, bir sanatçı, bir elçi hatta bir muhbir, bir ajan Jolie bizi ziyaret etti. Aaa burda unutuyordum devlet yetkilisi gibi koruma ve karşılama ile. Hepimiz devlet erkanı olarak hanımefendiye hoşgeldınız dedik. Allah aşkına uyanalım Afgaistan ve Pakistanlaşıyoruz. O kamplarda biz bunların arkasındayız diyerek kime mesaj vermek için geldi o hanımefendi ve biz niye böylesine coşkuyla karşıladık.? Sorular çok ama cevaplarını araştıralım hep beraber.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 1688 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri