Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

ABD’de ZF Türkiye’de DF, Avusturalya’da MECV

05 Kasım 2010 Cuma

Tavuktanda kurban olur, kurban yerine sadaka verin açları doyurun, çocuklarımıza bu zulmü göstermeyin, kurban kesersek yeterli yerli hayvan kalmayacak, zaten farz değil kesmesekte olur vs vs...

 

Gerçek alimler azalıp, meydanda şarlatanlara kalır ve medyada reyting için işi sulandırırsa; her yıl girişte söylediğim ikilemlerle karşı karşıya kalırız.

 

Allah’tan sağduyulu medya hızla güçleniyorda, işin aslını esasını bilmeyen samimi ve hasbi insanlar buradan herşeyi öğreniyorlar.

 

Rabbımız kitabı Kuran’ında, efendimiz sahih hadislerinde Kurban İbadetinin öneminden bahsetmişler. 1400 yıldır müslümanlar heyecanla, aşkla, şevkle, tekbirlerle bu mübarek ibadeti yerine getirmeye devam ediyorlar. Değişen sadece şartlar ve zaman ve dahi mekanlar.

 

Özellikle büyükşehirlerde yer darlığından dolayı çocukluğumuzda kendi bahçelerimizde kesip kanını akıtığımız kurban kesme imkanı çok azaldı. Ülkemiz zenginleşip dini bayramlarda da maalesef tatile çıkma alışkanlığı hızla arttığından; birçok kişi Kurbanını bu işe gönül vermiş, profesyonel ekip kurmuş vakıf ve sosyal kurumlar aracılığıyla vekalet vererek kurban ibadetini yerine getirmeye çalışıyor.

 

ABD, Avusturalya, İsveç gibi zengin ülkelerde fakir müslüman bulma problemi olduğundan; buralarda diğer fakir müslüman ülkelerde kesilmesi için vekaletler daha da yaygın. Türkiye’de de yukarıda saydığım nedenlerden ötürü  sivil toplum örgütlerine vekalet verme işi her yıl artıyor.

 

Kurbanın pardon dananın kuyruğu da burada kopuyor zaten. Bir yıl boyunca hiç piyasada olmayan, birçok kurum kurban zamanında birden ortaya çıkıyorlar. Aralarında işi ehline verin düsturunca hareket edenler olduğu gibi; emanete hıyanet edip suistimal edenlerde var.

 

Hal böyle olunca bu kurban bayramında üç ülkede yaşayanlar için bendeniz yardımcı olayım istedim. Tabii bu benim şahsi kanaatimdir. Benim tavsiye ettiğim kurumların dışında da daha başka nice başarılı ve güvenli kurumlarımız da vardır mutlak.

 

ABD’de yaşayan okuyucularıma kurbanlarının vekaletini ABD’nin en hesaplı ve profesyonel vakfı olan Zakat Foundation’a (www.zakat.org) vermelerini tavsiye ederim. (İsterlerse etin bir kımını da alabiliyorlar)

 

Türkiye’de yaşayanlara ise gönül rahatlığıyla Deniz Fenerine (www.denizfeneri.org.tr)  vekalet vermelerini hatırlatırım.

 

Avusturalya’daki dostlarımıza ise Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’na (www.mecfoundation.org.au) kurban vekaletlerini verip bu güzel hizmetten istifade etmelerini teberrüken hatırlatırım.

 

Eşleri zengin, hali vakti yerinde olanlara ise; ikişer tane kurban keserek yukarıda bahsettiğim üç vakıftan bir ikincisine daha vermelerini hararetle tavsiye ederim.

 

Hepinizin mübarek kurban bayramlarını şimdiden tebrik eder, dareyn seadeti niyaz ederim.

 

NOT Shaquille O’neal ile Türk medyasında bir ilki gerçekleştirerek yapmış olduğumuz röportaja  ilginize çok teşekkür ederim. Yotube’da izlenme sayısı hergün hızla artıyor (30 binlere yaklaştı) İnşaallah daha nice güzel röportajları gerçekleştirmek nasib olur.

 

Karşı kıyıdan hepinize selamlarımla

 

www.kemalbozkurt.com.tr

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5956 defa okunmuştur
bayram
yılmaz bozkurt(faşist)
hayırlı bayramlar
15 Kasım 2010 Pazartesi 04:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
herkes kendi vakfını düşünüyor!
ömür
yazının ilk paragrafını tuhaf karşılamadım doğrusu.DİN ŞARLATANLARA KALINCA,ŞARLATANLIKLADA İŞLER DÖNER DOĞRUSU;BEN KURBAN YADA RAMAZAN BAYRAMINDA insanımın TATİL yapmasına İNANILMAZ KIL oluyorum.ben insanımın BİR BİR GÖNLÜYLE KURBANINI KESİP,ELİYLE DAĞITMASINDAN YANAYIM.BEN İNSANIMIN SANKİ ÇOK ÇALIŞAN BİR TOPLUMMUŞUZ gibi HAREKET EDİP,EKSTRA TATİLLER YAPMASINDA KARŞIYIM.BEN İNSANIMIN KENDİ VAKIFLARINDAN HARİÇ,DİİĞER VAKIFLARIDA GÖRMESİNDEN YANAYIM.daha uzatmayım konuyu.uzattıkça DEŞELEYESİM gelecek.bu UYARICI yazı için YÜREĞİMDEN TEŞEKKÜR EDERİM Kemal bey.
09 Kasım 2010 Salı 21:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
sadece 3
Kemal Bozkurt
Mahmud Bey kardesim, Ben yazimda sadece bahse konu olan3 ulkede yasayanlar icin tavsiyede bulundum. dikkatle bakarsaniz gorursunuz. Selamlar
09 Kasım 2010 Salı 02:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Eksik Bilginin Duzeltilmesi
mahmud salih
Sa, Kemal Bey ve Nadir Bey, Yazida Avusturalya’daki dostlarımıza ise Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’na (www.mecfoundation.org.au) kurban vekaletlerini verip bu güzel hizmetten istifade etmelerini teberrüken hatırlatırım. DENILMIS AMA, MEC VAKFI butun dunyadan vekalet kabul ediyor. Bunun hatirlatilmasi ve yazinizdaki eksik bilgini duzeltimesini hatirlatirim. sa. mahmud salih
07 Kasım 2010 Pazar 22:04
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Almanya'yı bilmiyorum
Kemal Bozkurt
Nadir Bey, Almanya hakkında bilgi yok ancak kıymetli okuycularımızdan ceavplar gelirse bizde öğrenmiş oluruz. Selamlarımla
07 Kasım 2010 Pazar 00:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri