Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Beyefendi Nihayet Konuşmuş !!

01 Nisan 2010 Perşembe

Beyefendi Nihayet Konuşmuş !!

 

Sadık okuyucularım bendenizin sabık Cumhurbaşkanlarımızdan Ahmet Necdet Sezer’e muhabbetimin !! olduğunu bilirler. Zira zatıalilerini bir çok yazıma konu etmiştim. Emekli olup sade vatandaş olarak ömrünü tamamlamaya çekilmiş sayın Sezer, nihayet konuşmuşlar.

 

Doğrusu ne söylediğini merak etmedik dersek yalan olur. Zira kendileri öyle ya da böyle 7 yıl devletimizin başında başkomutan olarak görev yapmışlardır.

 

Anayasa mahkemesinin eski başkanı ve tecrübeli bir hukukçu olarak Sezer; hükümetin hayata geçirmeye çalıştığı yeni anayasa taslağıyla ilgili yakın çevresine "Hukuken söylenecek hiçbir şey yok. Hukuk ayaklar altına alınıyor" "Hukuk devleti zaten ortadan kalkmak üzere bu anayasa değişikliği yapılırsa tamamen ortadan kalkacak. Güçler ayrılığı güçler birliği haline gelecek" demişler.

 

Demekki sayın Sezer 12 Eylül İhtilalcilerinin millete zorla oylattığı ve belki de yeryüzünün en gaddar ve adaletsiz ve milletin aleyhine olan anayasasından çok memnunlarki; değiştirilmesini istemiyorlar. Hani deselerki; bazı maddelerin değişmesi zaten elzemdi, ancak değişmememesi gereken maddeler de var. Onlara dokunulmasın. Eh o zaman belki haklı olabilirlerdi.

 

Ancak sayın Sezer bıraktığı yerden Ana Muhalefet liderliğine devam ediyorlar. Ak Parti Hükümeti milletin hayrına olan hangi hayırlı bir işe el atsa ortaya çıkıyorlar. Oysa kendisinden bütün milletin beklediği devletimizin hakiki bir hukuk devleti olarak milletin lehine olan bir demokrat anayasaya sahip olması gerekir demesidir. Ancak heyhat huylu huyundan vazgeçmiyor maalesef.

 

Hükümetin iyi niyetle hazırladığı ve muhalefetle paylaştığı anayasa taslağına bana kalırsa en iyi yorumu Saadet Lideri Numan Kurtulmuş yaptı. Sayın Kurtulmuş maddelerin tek tek millet tarafından oylanması gerekir dedi ki elhak doğrudur. Numan Bey'in dediği olursa; O zaman Sezer ve yardımcıları !! Baykal ile Bahçeli istemedikleri maddeler için istedikleri kadar propaganda yapabilirler.

 

İşin ilginç yanı 30 yıllık köhnemiş, işlemez bir anayasayı günün ve çağın şartlarına gore değiştirmek isteyen hükümete destek verenler; kendi içlerinden çıktıkları için bir türlü hazmedemedikleri eski yuvaları Saadet Partisi, Merhum ve mazlum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nun kemiklerini sızlatmayan BBP ve sözünden dönmeyerek Hadep’ten sonra BDP’ye de katılan Ufuk Uras olurken; en tecrübeli hukukçumuz ve eski reisicumhrumuz Sezer ve taifesi ise KÖKTEN karşı çıkıyorlar.

 

Sahi biriniz bana Sezer ve yardımcıları Baykal ile Bahçeli’nin ve hepsinin asıl lideri olan mütevaffa İsmet İnönü’nün bu milletin hayrına yapmış oldukları bir işleri var mı? veya bu aziz milletin hayrına yapılacak bir işe engel olmadıkları bir zaman var mı? lütfen hatırlatabilir mi?

 

Çağdaş, bağımsız, özgür, demokrat ve milletin yanında olan bir Anayasaya kavuşmak dileğiyle hepinize karşı kıyıdan selamlarımla…..

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5434 defa okunmuştur
anayasa
selçuk
kemal bu anayasa konusunda hükümet o kadar da iyi niyetli değil..iyi niyetli olan madde madde getirir mecliste ona göre onaylar..mecliste problem çıkarsa madde madde halka getirsinle..niye yangından mal kaçırır gibi daranıp agresifleşiyorlar..benim için güzel anayasa yaptıklarını söylüyorlar 12 eylül darbecileri gibi kendi istediklerini zorla yapmaya çalışıyorlar..
11 Nisan 2010 Pazar 23:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
değişim.
yılmaz bozkurt
biz oy verdik vekiller türkiyenin ufkunu genişletsin.
06 Nisan 2010 Salı 20:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
anayasa değişsin de nasıl değişirse değişsin, öyle mi?
Olgerd Vladislav
Anayasa değişikliğini savunan AKP kalemşörleri (mevcut yazının yazarı gibi) ısrarla şunu ağızlarından düşürmüyorlar: "yoksa siz bu faşist 12 Eylül anayasasının değişmesini istemiyor musunuz?" Herşeyden önce AKP'lilerin 12 Eylülcüler ile olan muhabbetini A. Gül'ün K. Evren'i köşkte ağırlamasıyla gördük. Kaldı ki geçici madde neden 7 yıldır değiştirilmedi ısrarla? Yandaş cemaat, vakti zamanında 12 Eylülcü'leri kutsamıyor muydu? Ya da sadece bizde yapılan darbeleri ele almayalım, B. Arınç'ın koşa koşa davetine icap ettiği Kaddafi de bir darbeci değil midir, iktidara seçimle mi gelmiştir? Tersinden bakalım, İsviçre'deki minare yasağı milli irade değil midir ya da Kıbrıs'taki UBP iktidarına neden AKP tavır takınıyor? Kısacası 12 Eylül'ün faşist anayasasında yapılacak değişiklikler faşizmi bitirmeyecektir, o nedenle AKP şakşakçıları ısrarla şu sloganı atmaktadırlar aslında: bu anayasa değişsin de nasıl değişirse değişsin, daha kötü bir anayasa gelecek olsa bile...
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
guzel yazı
mustafa altın
sayın yazar, yazınızı bir mail grubundan okudum.Çok önemli bir noktaya temas etmişsiniz.Zamanında bu ulkede başkomutanlık yapmış olan birinin, elbette bu anayasa ile ilgili görüşleri merak edilir.Ama sayın sezer yine bir sezer klasiği yapmış.Resmen chp ağzıyla konuşmuş.Saadet lideri Numan kurtulmuşun ciddi muhalefeti ve samimi politikası da saadet partisine artı puan kazandırıyor.Özelliklede bu anayasa paketi için ortaya koydukları samimi destek, takdir edilmesi gereken bir durum.
04 Nisan 2010 Pazar 12:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
açız açız ne anayası yeter artık
tahsin temiz
açız kardeşim aç,issiz,borçluyuz ümitlerimizde vardı oda tükendi allah aşkına bu akp millet yararına ne yaptı bu güne kadar işsizlikmi bitti,yoksullkmu bitti,yada yolsuzlukmu bitti söyleyin,tuturmuşsunuz anayasa değişsin anayasa değil baba yasa değişse ne olacak esnaf,köylü,işci,memur her gün dahada fakirleşiyor millet bunun çözümünü beklerken akp seçim kazamna sevdasına mağdur rolü oynamak için sunu gündemle halkı uyutmaya çalışıyor uyanın artık,bu gemi batarsa hepimiz boğuluruz zaten sular boğazımıza dayandı yakında boğulacağız insaf edin gerçekleri görün,partizanlık yaparak milleti kandırmayın yarın allaha hesap verecksiniz beyler.ben hakımı helal etmiyorum akp yi ve şakşakcılarını yüce allaha havale ediyorum...
03 Nisan 2010 Cumartesi 21:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri