Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Bu Tempoya Şapka Çıkartılır

30 Ekim 2009 Cuma

Bu Tempoya Şapka Çıkartılır

 

Yıllar Önce merhum M.Es’ad Coşan Hocaefendi’nin merhum ağabeyi Mehmet Bey bir hususu itiraf etmişti. Merhum Mehmet Coşan, Hocaefendi merhumun programlarını sürekli takip etmek istemişler. Temposuna bir hafta dayanabildik sonra pes ettik demişti.

 

Gönül dostları davaları uğruna gecesini gündüzüne katarak ömür tüketiyorlar. Ne mutlu onlara.

 

Peki siyasetçilerimiz ve devlet adamlarımızın durumları nasıl? Eğer siz mesela Anadolu’nun Adıyaman veya Trakya’nın Kırklareli gibi mütevazı bir şehrinde ikamet etseniz; seçim zamanı şehrinizi ziyaret etmeyen bir lidere oy verir misiniz?

 

Ya da ülkenize yıllardır üst düzey bir ziyarette bulunmayan komşu veya uzak bir ülkeye muhabbet besler misiniz?

 

Dün 86. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin 27 başbakanı oldu. Devletimizi temsil ettikleri için sevelim veya kızalım ancak hepsini saygıyla analım. Kısa süre başbakanlık yapıp hatırlanmıyanlar olduğu gibi, tarihe iz düşüp unutulmayanlar listesine girenler de oldu.

 

***

Şunu kabul etmek lazımki, yedi yıllık başbakanlığında, Recep Tayyip Erdoğan, bırakın Türkiye’de gidip görmediği, ziyaret etmediği, miting düzenlemediği il ve ilçeyi; neredeyse dünyada ziyaret etmediği ülke kalmadı.

 

Özellikle Ahmet Davutoğlu’nun Dış İşleri Bakanı olmasıyla Türk dış siyaseti müthiş bir ivme kazandı. Dış işleri bakanları diplomatik görev olarak ülkeleri ziyaret ederler ve neredeyse senenin yarısını yurt dışlarında geçirirler.

 

Başbakan ve cumhurbaşkanları ise; samimi olduklarında ziyaret ettikleri ülkeleri ve halklarının gönüllerini de fethederler.

 

Bu açıdan 7 yılda 20 yıl yaşlanan Başbakan Erdoğan yapmış olduğu bu çok başarılı ziyaretlerinden dolayı; özellikle komşularımızla müthiş bir diyalog kurmuş, devrim niteliğinde gelişmeler olmuştur.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü de bu çerçevede tebrik etmek lazım. Selefi Ahmet Necdet Sezer’le kıyasladığımızda ne kadar şanslı olduğumuzu o zaman anlarız. Ahmet Necdet Sezer; bırakın diğer ülkelere gitmeyi; Ankara (hatta Çankaya) dışına bile 7 yılda neredeyse çıkmadı. Ne bir deprem ve diğer afet sonrası şehirleri ziyaret etti; ne de herhangi bir cenazeye veya düğün davetlerine icabet etti.

 

Bu noktada Demirel’in hakkını yemiyelim. Neredeyse davetleri kaçırmazdı. Hakeza Mustafa Sarıgül üç dönem üst üste neden çok yüksek oyla Şişli Belediye Başkanı seçiliyor? Bildiğimiz kadarıyla Müslüman, Hristiyan veya Yahudi; ilçesinde başsağlığı dilemediği cenaze yokmuş.

 

Sonuç olarak gelin Ak Parti Hükümetinin, Özellikle Başbakan Erdoğan ve Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun bu müthiş tempolarına şapka çıkartalım.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3762 defa okunmuştur
bozkurt 53 saçmalama
Selman AKAR
işine bak, çöplüğüne dön, editör bu gibi psikopatların saçmalıklarını niye yayınlıyorsunuz yorum köşesinde..?
07 Kasım 2009 Cumartesi 21:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Taha ARSLAN
Taha ARSLAN
Sn Başbakan ve Cumhurbaşkanımıza tempoları,yurt içi ve yurt dışı bağlantılarına denilecek söz yok. Fakat son zamanlar uygulanan vergi düzenlemeleri,zamlar,yüksek oranlı faiz uygulamaları,krtik ortamda Demoktarik Açılım çalışmaları ne denli başarılı ?
03 Kasım 2009 Salı 21:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bozkurt 53 ccc
memet çiçek
bu sfer mhp devletin başına devlet gelcek sayın doktor devlet bahçeli gelçek
01 Kasım 2009 Pazar 21:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bozkurt 53
memet çiçek
bozkurt dayı kemal dayı naber bozkurtlar diriliyor denemişlere ğüle ğüle bütün oylar mhp ülkü aşkı için reis bozkurt mevzu bahis vatan ise gerisi teferuat ccc mhp 53 beykoz milliyetçi hareket partisi beykozdan gönül dolusu sevgiler selamlar getirdik beykoz ülkü ocakları tanrı türkü korusun ve yüceltsin tokatköy ovası bozkurtların yuvası bu sefer mhp alah kazamızı mübarek eglesin ya alah bismilah alahu ekber tek vatan tek barak tek milet ülkücü hareket engenlenemez alperenler gençlik biz bu yolu seçtik devletin başına devlet gelçek ilkem ülküm ülkem daima ileri ilelebet yaşacayacaktır bozkurt türkeş alaha emanet ol bozkurt kemal dayı
31 Ekim 2009 Cumartesi 19:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
açılım
medine
Erdoğan iyi hoş da bu açılım davası uğruna kendi ipini kendi çekmiş olmasın inşallah. bakalım neler göreceğiz.
31 Ekim 2009 Cumartesi 18:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri