Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Deniz’i Deniz bitirmedi mi?

13 Mayıs 2010 Perşembe

Sabık CHP Lideri Deniz Baykal’ın malum kaset olayından sonra yazı yazmayan basılı yayın ve internet köşe yazarı kalmadı neredeyse. Tüm yazarlar olaya birçok açıdan baktılar ve genelde bunun özel hayat olduğunu ve yayınlanmanın çirkinliğinden bahsettiler.

 

Düne kadar gerek sol cepheden ve gerekse karşı taraftan Baykal’ı ardına kadar eleştiren birçok yazar neredeyse Baykal’ı madur ilan ettiler.

 

Aslında insanoğlu oalrak hepimizin başmıza bir iş geldiğinde iki elimizi kafamıza koyup derin derin düşünmemiz lazım. Acaba ben ne yaptımda bu hadise vuku buldu diye.

 

Baykal’ın başına gelen kaset olayının asıl nedenini (daha doğrusu yaptığı bu işin ayyuka çıkmasının nedeni ‘zira kendisi henüz hadiseyi yalanlamadı’) Allah’u Teladan başka kimse bilemez. Bizler sadece gördüklerimize binanen tahmin yapabiliriz.

 

Dolayısıyla Deniz Baykal özellikle son iki üç yılda Ak Parti Hükümetine ve Başbakan Erdoğan’a karşı fütursuzca muhalefet yapmaya başlamıştı. Erdoğan ile olan kavgasına neredeyse uçan kuşları bile dahil eder olmuştu.

 

Bunun en belirgin örneği diline pelesenk ettiği DENİZ FENERİ davasıydı. Her fırsatta Deniz Feneri Derneği ile Erdoğan’a çakmaktan zevk alır hale gelmişti. Peki ne yapmıştı bu adaşı Deniz Feneri Derneği? Almanya’daki Deniz Feneri Derneğinde dünyanın birçok yerindeki sivil toplum organizasyonlarında olduğu gibi suistimaller olmuş ve yanlış yapanlar da cezalandırılmışlardı.

 

Ancak İstanbul’daki dernek ise; bizim bununla bir alakamız olmadığı gibi; eğer varsa bizde bir açık, bir suistimal buyrun gelin herşeyi inceleyin diye seslerini çıkartabildikleri kadar çırpınıyorlardı. Ancak Deniz Baykal bir defa kancayı takmıştı adaşı Deniz Fenerine (DF). Üşenmeyen okuyucularımız internetten  arama yaparak Baykal’ın kaç kere DF’ni baltalamaya çalıştığını bulabilirler.

 

Tabii Baykal ve o dönemde ona destek veren malum medyanın bitmez tükenmez saldırısından dolayı birçok hayırsever DF’ne yardımı kestiler. Kesilen bu yardımlardan dolayı birçok aile MAĞDUR ve MAZLUM oldu.

 

Sevgili okuyucularım,

Sevgili benim gibi solcu arkadaşlarım (Bendeniz ABD’de SOLCUYUM)

Ve sevgili Deniz Baykal,

 

Elinizi vicdanınıza koyarak lütfen sorun. Sizce bu mağdur ve mazlumlar size beddua etmemişler midir? Ne demişti büyüklerimiz? ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE.

 

Ya AYM’ni mesken edindiğinizden dolayı yine mağdur olan teknik lise ve İHL’li öğrenciler; sizce onlarda hakkınızda dua mı ettiler yoksa YA RAB SEN BİLİRSİN mi dediler?

 

CHP içerisinde Yaşar Nuri Öztürk’ten sonra başka ilahiyatçı kalmadı bildiğim kadarıyla. Eski Üsküdar ve Beyoğlu Müftüsü, ki Türkan Saylan’nın cenaze namazını kıldırarak iyice meşhur olan İhsan Özkes CHP’li. İhsan Hoca Baykal’ı arayıp bu asıl gerçeği haykırmalı yüzüne. Demeliki ‘Sayın Genel Başkanım, siz kabahati ne Ak Parti’de,  ne medyada, ne Ergenekon’da, ne Pennsylnvania’da aramayın. Kabahati kendinizde arayın. Bu kadar kişinin AHINI aldınız. Ve işte bu AHHlar yüce makamda Kabul gördü. Tövbe edin ve mağdur olan herkese ulaşmaya çalışın ve onlardan helallik dileyin ve asla bir daha siyasete dönmeyi düşünmeyin zira o kadar kişiyi üzdünüzki; hepsine ulaşmanıza ömrünüz yeter mi bilemeyiz'

 

Mesut Yılmaz’ı Nasıl Unutabiliriz?

 

Deniz Baykal sevgili hemşehrim Mesut Yılmaz’ı nasıl hatırlamaz. Mesut Yılmaz siyasi hayatıma malolsa da İHL’lerin orta kısmını kaldıracağım ve bu yarasaları kurutacağım demedi mi? Akibetini hep beraber görmedik mi? Kim kimi kuruttu?

Adnan Menderes için de söylenir

 

Merhum ve mazlum Adnan Menderes için de yaşlı bir kadının işini görmediği için ona beddua ettiği söylenir. İdamını buna bağlıyanlar bile var.

 

Hulasa günlerdir tüm Türkiye’nin enerjisini tüketen bu kasetten sonra hepimiz aklımızı başımıza alıp bir kez daha düşünmeliyiz. Ve asla unutmamalıyızki; bir kişinin bile olsa ahını almamalı, zulmetmemeli, kendimize beddua ettirmemeli. Aksi halde gördüğümüz gibi akibet hayr olmuyor wesselam.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3986 defa okunmuştur
2
ömür
deniz fenerine bende yarım ettim.İNSANLRIN KAFALARINDA SRU İŞARETİ BIRAKILINCA YARDIMLARIN DEVAM ETMESİNİ BEKLEMEK DOĞRUMU KEMAL BEY KARDEŞİM?sonra AKP HÜKÜMETİDE BENDEN HERGÜN AH ALIYOR.bakınız çok yakında belki İFLASIMI açıklayacağım.bunun sebebide AKP hükümetdir.yani demek oki evet beddua edilir,ahlar alınır.ama TUTUPTA BAYKAL AH ALDI,BU DURUMA DÜŞTÜ DEMEK BANA GÖRE YALNIŞ.Kİ SOLCU ve SIKI BR BAYKAL ELEŞTİRMENİ olarak bunu söylüyorum.YAZINIZDAN DOLAYI YÜREĞİNİZE SAĞLIK.
14 Mayıs 2010 Cuma 02:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
burayada belirtiyorum.
ömür
baykalın video görüntülerinde İKİ AYRI KADIN FİGÜRANI var.KEMAL BEY KARDEŞİM.bu durum gerçek olsa bile,ki herşey daha netlşmedi,peygamber efendimiz(SAV)birinin ayıbını DEŞİFRE edilmesinden değil,ÖRTÜLMESİ gerektiğinden yanaydı.DENİZ FENERİNE GELİNCE,neden AKP hükümeti dosyanın AYLARCA gelmemesi için ÇABA SARFETTİ?neden AKMANA SORUŞTURA AÇILMAMASI YÖNÜNDE GİZLİ BİZZAT KENDİ EL İMZALI EVRAĞI DÜZENLETTİ?neden alman hükümeti ısrar ettikçe,bunlar kırk dereden su getirdiler NEDEN?öyle ya SUÇLARI YOKSA ADALET KARŞISINA ÇIKSALARDI.neden kaçtılar?
14 Mayıs 2010 Cuma 02:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
İNSANOĞLU
hülya ekinci
insanoğlu yaptıklarının karşılığını bu dünyadada görüyor ama hala bundan ders çıkarmıyor peygamberimizin dediği gibi birinin ayıbını açığa çıkaran onu yaşamadıkça ölmez gerçekten o kadar çok örnek var ki... ben şahsım olarak yine de üzüldüm Sn.Baykal'ın durumuna kötü bir son oldu onun için bütün siyasi itibari yok oldu bir anda sabır versin Allah ne diyelim
13 Mayıs 2010 Perşembe 11:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri